beslenme listelerime baştan başlamak

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve hulk87 tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hulk87

hulk87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba. 2009 haziranında 101 kilo idim. daha sonra diyetisyen kontrolunde 6-7 ay gibi bir süre de 86 kiloya düştüm. ancak şehir dışında öğrenci oldugum için diyetisyene ve yemek düzenime devam edemedim. bu süreç içinde 6-7 kere diyetisyene gittim ve listelerim halen elimde duruyor. şu anda ise 90 kiloya çıkmış bulunmaktayım ve tekrar zayıflamaya karar verdim. son birkaç listemi tekrardan yapmaya başlasam faydasını görür müyüm acaba.. bu arada 182 boyundayım ve şuandaki kilom 90, yaşım 23.. en son listelerimden biri yani 89 kilodan 86 kiloya düştüğüm listemi aşağıda yazıyorum, fikirleriniz benim için önemli yardımcı olursanız sevinirim.

09.00 - 10.00

gün aşırı yumurta + 2-3 zeytin + söğüş + serbest şekersiz çay + 1 tatlı kaşığı bal + 1 dlm peynir + 2 dlm kepekli ekmek

12.00 - 13.30

1) 3 köfte kadar et + 5-6 kaşık sebze + salata + 2 dlm ekmek
    2) serbest balık + serbest salata
    3) 1 lahmacun + salata
    4) ton balıklı, tavuklu veya hellimli salata
    5) 1/2 ekmek ( içi alınmış ) döner + 1 ayran

dışarıda veya evde olmam durumunda 5 alternatiften biri

16.00 - 17.00

1 meyve

19.00 - 20.00

1) serbest balık + serbest salata
    2) 3 köfte kadar et + 5-6 kaşık sebze/kuru baklagil + serbest salata + 1 kase yogurt

23.00

1 meyve

bazı arkadasların listelerini okuyorum pirinc lapası haşlanmış tavuk falan yiyorlar hep, benim listemle karşılaştırdıgım zaman cok farklı seyler gibi duruyor, yoksa besin degerleri acısından mı aynı ?

2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    eğer dışardaysan yağlı yağlı döner yiyeceğine sabah evden sandviç hazırla sar aliminyum (kesin yanlış yazdım :D) folyoya öğlen ye. Spor yapıyor musun yapmıyor musun hiç belirtmemişsin. Sabahki çay yeşil çaysa çok güzel olur programın için. Akşamki kuru baklagili saat 16 gibi ye akşamki 2.menüde kuru baklagil dışında aynı kalsın bence çünkü her ne kadar bitkisel protein yönünden zengin olsalarda yüksek miktarda karbonhidrat içeriyorlar. 23.00 da meyveyi de gün içinde ye gece gece basit şeker yağlanmaya sebep olabilir.

3. hulk87

hulk87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkürler umut94. 1 2 3... diye gidenler alternatifler, onlardan bir alternetifi yiyebilirsin dedi doktor o öğünlerde. :) bu arada üzülerek söylüyorum ki yanlış yazmışsın :D:D neyse şaka bir yana dediklerini dikkate alacağım. bir ara spor yapmıstım ancak şimdi tekrar baslayacagım.. vücudumda sarkmalar oldu. gogus kısmı ve gobekte yag birikmesi oldu :s merak ettigim sabah 3-4 yumurta veya yumurta beyazı yiyenlerle benim bu listem besin degerleri bakımından eşit mi oluyor

4. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    1 yumurtada 6 gram protein var beyazında 3.5 sarısında 2.5 gr protein var. 2 tam yiyip birininde beyazını yerseniz 15.5 gram protein yapar yanındada 100 gr yağsız lor yeseniz 19 gr protein toplam 34.5 gram protein olur kahvaltıda. 1 yumurtada 5 gram yağ var (beşide sarısında) 2 tane yerseniz 10 gr yağ yapar. Sabahki karbonhidrata bişey diyemiycem çünkü kepek ekmeği 1 dilim kaç gr yapar 100 gramında kaç kalori var bilmiyorum. Ama sabahta en az 20-25 gr karbonhidrat almak lazım gerekli enerji için.

Sayfayı Paylaş