Beslenme konusunda Yardım istiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve serverbuy tarafından 11 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. serverbuy

serverbuy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar abilerim diyebilriim yaşım 16 boy 1.68 kilo 48 çok zayıfım . kilo almak için body ye başladım yaklaşık 1.5 ay oluyor ama gerekli şeyleri yememe rağmen kilomda pek bi fark yok bana beslenme konusunda ne önerirsiniz kilo almak için? protein tozu almam gerekirmi?

2. Berker06

Berker06 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kilo almak istiyorsan biraz karbonhidra ağırlık vermelisin karbonhidrat almını arttırdığın zaman kilo almaya başlıcaksın tabi bu sırada idmanlara devam etmelisin fakat glisemik endeksi yüksek olan yani kandaki insülin seviyesini yukarı fırlatan şekerlerden kaçınmalısın daha çok makarna ve pirinç pilavı tüketebilirsin . Şahsen ben uyguladım bu diyeti ve 5 kilo aldım şimdi idmanlarla o kilolarımı kasa çeviriyorum . Sanada öneririm başarılar :)

Arkadaşlar teşekkür butonu boşuna konulmamış lütfen kullanmaktan çekinmeyelim :)

serverbuy bunu beğendi.
  3. serverbuy

serverbuy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nesquik + Süt kullanıyourm antreman öncesi ve sonrası yararı olurmu?_

4. Berker06

Berker06 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Nesquik tarzı şeylerden vazgeçmelisin çünkü onların içerisinde bolca şeker var sen öncelikle karb alımını güne yaymalısın . Büyük ihtimalle öğrencisin aç kalmamaya bak acıktığın zaman 1 kaşarlı tost ve yanında süt iç hem protein hemde karb alırsın . İdmandan bir saat öncede 1 tabak makarna veya pirinç pilavi yiyebilirsin. İdmandan sonrada örnek olarak tavuk göğsü ile biraz pirinç pilavı yiyebilirsin . Karb alımı çok önemlidir karb almadan proteinin pek anlamı kalmaz çünkü karbonhidratlar proteinlerin hücrelere girmesini sağlar ve sonunda büyüme oluşur . Başarılar ;)

Arkadaşlar teşekkür butonu boşuna konulmamış lütfen kullanmaktan çekinmeyelim :)

Sayfayı Paylaş