Beslenme konusunda tavsiyeler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SNIPES44 tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 20 yaşındayım 1.92 boyundayım 7 haftadır body ile uğraşıyorum ve hiç aksatma olmadan haftada 4 gün gittim 111 kilodan 105 kiloya düştüm ama baya yedim sabah 2 yumurta spordan sonra ton balığı falan 2 kilo kasda muhtemelende kazanmışımdır çünkü ilk gün girdiğim ağırlıkların 2 3 katını girebiliyorum artık whey protein almayı düşünüyorum çünkü hesaplarıma göre 200 gram protein ihtiyacım var ve ben üniversite öğrencisiyim karşılayamıyorum bi ton balığı iki yumurta nugget falan anca 100 gr protein oluyor aynı zamanda içlerinde yağda var ne diyorsunuz diyet yapıp aynı zamanda protein tozumu kullansam ? Yardımcı olursanız sevinirim.(kas yapmakda istiyorum ben kalıplı olmayı seviyorum ama artık yağlardan kurtulup kaslı kalıplı olmak istiyorum)

2. fitnes

fitnes Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    7 haftadır gittiğin için şimdilik protein tozuyla açılışı yapma zamanın gelmiş diyebiliriz.balık tavuk vb ürünlerde protein bol miktarda var tabiki ama bütün protein ihtiyacını tavuk vb den karşılamak istersen ne paran yeter nede vücudun bu kadar yağı eritebilir.şimdilik whey protein le başlangıç yap(suyla içersen daha yararlı olur).yağlanma şikayetin varsa eğer metabolizmanı hızlandırana kadar kardiyo yapmanı yumurtanın sadece beyazını yemeni.tavuğu derisiz ve en azından bi kısmını göğüs yemeni öneririm.metabolizma problemini çözdüğün zaman hafif kaçamaklar zaten sana zarar vermeyecektir.şekeri kesmeni ve yağı azaltmanı söylememe gerek yok heralde.iyi çalışmalar

sofi-kadiri ve SNIPES44 bunu beğendi.
  3. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    70 ölçek protein tozu 160tl. 1 ölçek 2,28tl.
    1kg tavuk göğüsü 10-11tl. 100 gram tavuk 1-1,1 tl.

Protein miktarları birbirine yakın. Hangisi daha ucuz? Tavsiye verirken biraz dikkat edelim.

SNIPES44 ve (silinen üye bunu beğendi.
  4. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    protein tozu daha pahalıyamı geliyor cidden ?

5. body_46100

body_46100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Oto yedek parça ve aksesuar
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Hardline whey 3 matrix Protein alabilirsin bence fiyatı uygun sayılır. Antrenmandan sonra tüketirsen faydasını görürsün. Ama elinden geldiğince protein ağırlıklı beslenmeye bak.
    Mesela sabahları kalkınca 3 yumurta beyazının içine ( 2 beyaz 1 tam ) 100 gr etilifalif koy iyice çırp tavada omlet yapıp yanında 100 gr yağsız lor 1 adet domates ve yeşil çayla beraber afiyetle götür miğdeye :)

şu anda bende yağ yakımı ile uğraşıyorum elimde tam sana göre bir beslenme programı var bir bak istersen
    http://imageshack.us/photo/my-images/692/img0832ubyj.jpg/

boy : 180
    kilo : 75 kilo 400 gram

yaşıma ve boyuma göre kilom normal göbeğim yok ama amacım karın kaslarını belli etmek vede kendimi sıktığım zaman karın kaslarım gözükmeye başladı

Ek Notlar : antrenman'a başlamadan önce sauna kemer takıyorum ve bitene kadarda çıkarmıyorum çok faydası oluyor tavsiye ederim
    İlla menüye uyulacak diye bir kaide yok örneğin tavuk yerine bazen balık yada et yenilebilir
    sabah illa omlet yemek şart değil yulaf ezmesini blendır'da çekip sütün içine koyup üzerine biraz tarçın atıp içebilirsin ben bazen böyle yapıyorum
    Yemeklerin yanında domates tüketebilirsin hazm'ı kolaylaştırması için
    Antrenman'a saat 20:00 gibi başlıyorum program ona göre yapıldı.
    Ama üzerinde değişiklik yapabilirsin
    Listede yazan antrenman programına ağırlık çalışmalar dahil onlar sadece yağ yakımı için yapılması gerekenler
    Pazartesi günleri antrenman falan yapmıyorum ve pazartesi günü 1 adet metro az miktarda sucuk yiyorum vücudu şaşırtmak için daha başka şeylerde yiyorum ama az miktarda elbette :D
    SAYGILAR...

Son düzenleme: 23 Ocak 2013
    SNIPES44 bunu beğendi.
  6. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Hardline içeriği baya sağlama benziyor ne kadar süre yeter acaba bana zararsızsa kullanayım her sabah 2 yumurta haşlayıp yiyorum valla çiğ çiğ mide almıyor :D 2 dilim tahıllı ekmek biraz peynir yiyorum spordan 1 saat sonra ton balığı atıyorum ama benim protein ihtiyacım 200 gr ve 5 ton balığına denk geliyor o kadar tonu yersemde kilo alırım zaten en mantıklısı protein takviyesi.
    Teşekkürler yorumlarınız için.

7. body_46100

body_46100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Oto yedek parça ve aksesuar
    Yer:
    Kahramanmaraş
    hardline kullanmıyorum ama alacağım içeriği benim gayet hoşuma gitti o yüzden sana onu tavsiye ettim. dediğim gibi gün içöerisinde elinden geldiğince protein ağırlıklı beslenmeye bak bu senin için daha iyi olacaktır emin ol. verdiğim listeye uyabilirsin mesela tabi bu senin kararın :)

SNIPES44 bunu beğendi.
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Haklısınız bu arada 1 Kg tavuk göğüsünü :D 6,5 -5,5 - 7,5-8,5 gibi fiyatlardanda büyük veya küçük marketlerin indirilmeriyle yakalayabiliyorsunuz.

SNIPES44 bunu beğendi.
  9. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    de şimdi uğraş pişir zaman kısıtlı falan daha zor geliyor insana ama tabi daha sağlıklı.

10. brhmcr

brhmcr Guest

protein tozu supplementtir beslenmede alacağın proteine ikame olamaz.Yani kullanacaksanda o yumurta yenecek tavuk yenecek ekstra o eklenecek.

Biraz forumda zaman geçir.Beslenmeni düzelt.

Sayfayı Paylaş