Beslenme konusunda tavsiye

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bossblitz tarafından 11 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yas 18 boy 170 kilo 68 hacim kazanmak icin beslenme programim

Beslenme : önerilerinizide bekliyorum

saat 8.00 : 100 gram yulaf ezmesi , 2 tam 5 yumurta beyazi 30 gram peynir

saat 10.00 antreman öncesi : 100 gram ( bulgur , makarna yada pirinc ) 100 gram tavuk gögüs yada hindi gögüs

antremandan 40 dakika önce Superpump250 2ölcek

antremandan hemen sonra : optimum whey protein %100 tozu ve ayriyetten üzüm suyu icmeyi düsünüyorum araliklari nasil olmali yada beraber karistirip mi iciyim ? yada muz yemelimiyim ?

Antremandan sonra evde : 150 gram bulgur pirinc makarna üclüsünden biri yada ( 200 gram patates haslamasi ) 150 gram et ne önerirsiniz ?

2saat sonra : 100-150 gram bulgur pirinc makarna üclüsünden biri ve ton baligi

aksam yemegi: 150 gram tavuk biraz yogurt

aksam yatmadan önce whey protein tozu.. yatmadan önce icmek icin casein tozumu aliyim yoksa simdilik whey ilemi idare ediyim ve sabah kalkar kalkmaz kana hemen karisicak protein olarak ne kullanmaliyim 1 yemek kasigi bal yesem yeterlimidir yoksa 1 ölcekde kalkincami protein tozu iciyim ?

Hertürlü öneriye acigim lütfen tecrübeli abiler bi yardim ederse sevinrim ve BROCOLI-LAHANA-BRÜKSEL LAHANA fasulye findik fistik badem
    tarzi testesteronu yükselten besinlerde tüketmek istiyorum onlari nezaman yemeliyim 2 saat yemek bklerken ara ögün olarak yemekten 1 saat sonra tüketsem olur mu ???? simdiden tesekkürler

2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    sebzeleri ister ara öğünde ister anaöğününün yanında tüket,proteini kullanabilmesi için vücudunun eksik etme..onun dışında programın sağlam olmuş.
    protein tozun çikolotalı falansa,üzüm suyuyla karışınca tadı irenç oluyor..ben 2 sini ard arda ayrıca içiorum.

3. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bende ayri ayri icmeyi düsünüyorum ama ard ardami iciyim yoksa dustan ciktiktan sonrami meyve suyunu icsem daha iyi olur bilmiyorum 2sini ard arda icince protein tozunun kabiliyeti gitmesin...birde sabah kalkar kalkmaz kortizolü kesmesi icin bal yicem ve testesteron sabahlari daha fazla salgilandigi icin antreman olmadigi günlerde sabah kahvaltidan sonra ara ögün olarak testesteronu yükselten badem fistik findik türlerinden yicem ve antreman olmadigi günlerde antreman öncesi ögün olan 100gram lapa ile 100 gram tavuk gögüsü yemicem onun yerine fasulye yapicam brokoli yapip yicem...antreman olmadigi günler sabah kalkinca hemen protein tozu icmeyi düsünüyodum ama kortizolü kesmenin daha önemli oldugunu gördügüm icin bal yada meyve suyu icmek daha iyi gibi

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    antrenmandan önce katı herhangi bi şey yenmez...))) az miktarda kompleks karbonhidrat dahi olsa 1.5 saat önce olmalı...

nedeni çok basittir, zira:

"yenilen yiyecekleri de sindirmek için vücut enerji harcar "ve bu da vücut üzerinde ,kalp vb antrenmanla birlikte artı bi yük bndirir..)))

5. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    antreman öncesi dedigim 2 saat öncesi

Sayfayı Paylaş