Beslenme konusunda sual

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Odinn tarafından 9 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Odinn

Odinn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar
    Üniverstede bilgisayar mühendisliği bölümüne başladığımdan beri aldığım kiloları son 6 ayda yediklerime dikkat ederek ve birazda yürüyüşle 12 kilo verdim ve 1.87 boy 83 kiloya ulaştım.

Şimdiki hedefim bodye başlamak , hatta yarın body salonuna kayıt olacağım ve haftada 3 gün gideceğim.

Forumları ve makaleleri inceledim ama kafam karıştı. Sorularım:

1- Kilo almadan vücudum şekle girmesini istiyorum , anladığım kadarıyla düşük yağlı ama protein olarak zengin tavuk ve balık gibi yiyecekler tavsiye ediliyor. Bu ne kadar doğru? Benim gibi yeni başlayan birisine önerebileceğiniz birkaç besin varmı ?

2- Bodyden sonra abartmadan meyve yenmesi faydalımı , zararlı mı? Bazı yerlerde faydalı bazı yerlerde zararlı deniyor , kafam karıştı :)

3- Body programını 1 er gün boşluk bırakarak yapmak sizce nasıl bir fikir ?

4- İlaç takviyeleri hep zararlı olarak söylendi ve kalıcı sonuç vermediği anlatıldı. Sizce doğal beslenmemi yoksa azda olsa ilaç desktekli (protein tozu gibi) uğraşımı daha etkili.

Sorularım şimdilik bu kadar :)

Saygılar

2. Odinn

Odinn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aklıma bir soru daha geldi:
    5- Çok alkol seven birisi değilim , çok arada içiyorum(10 günde bir iki kadeh rakı diyelim) bunun büyük zararı olurmu ?

3. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    1- Evet söylenenler doğru Tavuk göğsü ve light ton balığı yiyebilirsin

2- Bunu ben diyet dönemindekilerde uygulanmadıgını duymustum meyva şekeri yüzünden ama tam bilgim yok .

3- Gayet iyi bi fikir .

4- Yeni başlıyacagın için suanda supplement bence gereksiz ..

5- 10 günde 1 - 2 kadehten bişey olmaz :)

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    İlk olarak aklında bulunsun protein tozu ve benzeri ürünler ilaç değildir. Hasta mısınki bunlara ilaç densin? Bu sebeple tavsiye edilen dozlarda alırsan hiçbir zararı dokunmaz. Eğen bunları alıp spor yapmazsan kilo olarak geri döner.
    Yeni başladıysan ilk başlarda karbonhidrat ağırlıklı beslenmelisin daha sonra da bunu protein ağırlıklı beslenmeye doğru çevirmelisin, ikiside olmazsa olmazlardandır. Yağ alımı için sağlıklı beslenmen yeter, extra olarak birşey yapmana gerek yok. Zaten forumda bunlarla ilgili dolu bilgi var, biraz araştırırsan istediğini bulursun.
    Eğer antremandan hemen sonra meyve yemekten bahsediyorsan muz, kiraz, vişne gibi meyveler tüketmelisin. Ama çok takılmaması gereken konu. Ben antremanlardan sonra bir tane muz tüketmeye çalışıyorum mesela
    Bodyde adaptasyon sürecinde yapacağın antreman sayısıyla, adaptasyondan sonra yapacağın antreman sayısı farklı olur büyük ihtimalle, bunu hocanla konuşsan daha iyi edersin.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda bunların hepsi zaten var..başlık açmadan önce lütfen arama yapınız..
    yağlanmadan beslenmek
    içki
    supplementler
    dinlenme günleri

Son düzenleme: 9 Ekim 2007
    saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş