Beslenme Konusunda Önerileriniz!!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve stoica tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle beslenme konusunun vücut geliştirme en başta gelen unsuru olduğunu biliyorum bunun içinde sizlerinde yardımıyla bir beslenme programı çıkarmayı istiyorum.

Boy:194 cm
    Kilo:84 kg

Body'e başlayalı 2 hafta oldu ve Flexor Hocanın 1.ay programını yapıyorum.

200gr. lor =40 gr protein
    4 tam yumurta=24 gr protein
    2ölçek hardline whey protein sütle(700ml) içtiğimden =60 gr protein
    160 gr. ton balığı veya 150gr tavuk =40-45 gr protein

+gün içinde diğer yediklerim üniversitenin yemekhanesinde ne çıkıyorsa
    +1-2 tabak pilav-makarna

Bunların toplamı ortalama 170-180 gr proteine denk geliyor forumda baktıgımda kgx2gr proteine ihtiyaç olunuyormuş.Bu doğrultuda beslenmem doğrumudur eksi-artı olarak görüşleriniz nelerdir..?

2. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Bana sorarsan protein alımın gerçekten iyi miktarda.Yalnız 160 gram ton balığı süzülmüş mü yoksa yağıyla birlikte mi?Eğer süzülmemişse 160 gram ton balığı süzüldüğünde ortalama 100 gram gelir ve bunda da 24 gram protein vardır.
    Bir de aralarda meyve yemeye çalış,vitamin eksiğini tamamla. Bence C vitamini çok önemli,kivi yiyebilirsin bunun için.Ve badem,fıstık,ceviz de ye aralarda.Omega 3 yönünden zengin olduklarından aldığın proteinlerin sindirimini kolaylaştırırlar.Ayrıca testosteronu da arttırırlar.thums:

stoica bunu beğendi.
  3. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Düzeltiyorum süzülmüş 104 gr. mış kusura bakma .Bide antreman yapmadığım günlerdede bu şekilde beslenmelimiyim....?

4. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Evet en önemli öğün antrenmandan sonra yarım saat içinde alacağın öğün.Bol proteinli ve karbonhidratlı bir yemek ye,antrenmandan sonra.wheyi antrenmandan hemen sonra ve sabah kaltığında al.
    antrenman yapmadığın günlerde de aynı şekilde beslen,kaslar dinlenirken mümkün olduğunca iyi beslenmek gerekir iyi bir gelişme için.
    bir de gece yatmadan kazein içeren bir protein al:yoğurt,lor peyniri,az yağlı veya yağsız süt.Bir de iyi uyumaya çalış.

5. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Önerilerin için çok saol ...Antremandan sonra tonbalıklı makarna veya tavuklu pilav idealdir ...

6. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandan hemen sonra basit carbonhidrat almayı da unutma

stoica bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş