Beslenme ilgili izlenimler.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coyote tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenme konusuna uzun zamandır cok dikkat ediyorum butun sevdiğim her gıdayı terk ettim.

Adeta yeni alıskanlıklar kazandım.

Fakat dikkatimi çeken bir şey var.

Salonda çalısan bir iki arkadaşımın beslenmesi olağanca bozuk ve gecenın geç saatlerine kadarda takılmaktalar.

Fakat adamlara baktıgımda muazzam derecede iyi görünüyorlar.

Adeta yediklerimin uzerine titriyorum ve kardio ise 1 saat 10 dakikada 1000 kalori yakacak kadar sert kardio yapmama rağmen, hala daha yağ atamıyorum.

Aradaki farkı inanın hayat meselesi yaptım. Bu sorunu mutlaka çözmem lazımki bu metabolizması çok suratli arkadaşların nasıl bu sekilde hızlı metabolizmaları oldugunu anlamak istiyorum.

Bir insan duzensiz beslenip bir de üstüne kas inşa edebilirmi ayrıcada yağlanmadan.

Bunu anlarsam eğer kesinlikle rahatlıyacam nedir yani sorun?

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    evet beslenmesıne dıkkatr etmeden hatta gunde 50gr proteınle bıle kas ınsa edebılırler tabıı bu genetıgı mukemmel kısler ıcın gecerlı bır durum

genetık olarak o kadar ıyı ınsanlar varkı yaglanmadan beslenme programı olmadan cok ıyı kas kutlesı ekleyebılıyorlar vucutlarına ama tabı bu bır yere kadar soylekı cok ıyı genetıklı bır adam yagsız 70kıloyla bu spora baslasın gentıgı ıyı olsa bıle proteın yonunden fakır beslenırse 80den yukarı zor cıkar

aslında bu durumun tremel sebebı bazı hormonlar anabolızması yuksekse bı kısının cok ıyı yerlere gelebılır

ben mesela kas yapımı konusunda cok zayıf bırıyımdır beslenmeme aynen senın dedıgın gıbı mukemmel dıkkat ederım gunde kılomun 2.5 katı proteın alırım karbonhıdrat 3-4 katı ama yınede cok az kas eklerım vucuduma ant aynı sekılde cok ıyıdır ama o genetıgı ıyı olan adamlar kadar ıyı gelısemem

bazen gerecekten kıskanıyorum boyle ınsanları

Coyote bunu beğendi.
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ben kıskanmıyorum, gerçekten anlamaya çalıştıgım şey ben deliler gibi kardio yapıyorum ve yememe icmeme dikkat ediyorum yağ atmakta oldukça zorluk çekiyorum. uykumada dikkat ediyorum.

Ama aynı kisiler yağlanmıyorlar bile.

İçki var alkol var sigara var adamlarda doğru duzgun yemek yeme alıskanlıgı yok. yemek yeme saati diye bir şey yok. abur cubur ayrımı diye birşey yok. Beslenmenin esamesi dahi yok.

Yani benim dert ettiğim şey onların yarısı kadar hızlı metabolizmam yok.

Nasıl oluyor bir anlasam. Rahatlıycam yani. He diyecem bu sebebten dolayı ben daha yavas yapıyorum.

Doktorada gittim, troit olcumlerinden tutun her seye kadar test yaptırdım.

Her şey normal her şey iyi ama anlayamıyorum işte sorun nerde.

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

dedıgım gıbı sızde hıcbır sorun yok sen normal sın ama onlar genetık olark senden daha ıyı

bende gecen defınasyon donemımde kılo vermekte zorlanıyordum hatta tam anlamıyla hıc kılo veremıyordum ama hıc dıyet yapmayan tabırı caısse ayı gıbı abur cubur yıyenler kılo almıyor ustunede kılo verıyordu anladımkı durum benımle ılgılı degıl

senın yapman gereken ant-beslenme programına uydugun gıbı devam etmen ve sabr etmek baskada yapıcak bır sey yok

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam ben tabiki devam edicem, azim ve gayret sahibiyim sonuna kadar.

Ancak bu gerçekten insanı üzüp moral bozukluğu yapıyor.

Açıkçası bu sıralar yağ yakamadıgım icin kendimi tuaf hissediyorum. Gece gunduzde aklımda bu sorun var.

Yani bende asla ek madde kullanımı dusunen biri değilim ama su an aynı sorunu yaşayıp yağ yakıcı veya zarar verıcı maddelere yonelen arkadasları daha iyi anlıyorum. Sorun kas gelişimi olsa tamam genetiğim bu kadar der bitiririm.

Sorun yağsız bir bedene kavusmak yani bunu gidip kimseye anlatamassınız bu içten gelen bir istek buna engel olmanında bir yolu yok. Bırakalım ne olursa olsun demenın bir yolu yok. Hayalimdeki goruntuye kavusmak istiyorum.

12. ayıma girerken 92-94 arasında oynayan bir bel çevresi ve 1 aydır hiç bir değişim yok.

Ama karşımda bulunan arkadaşlarımın duzensiz yaşamına rağmen aradaki fark çok bariz ve ilginc.

Bu isi kendime sorun yapmak istemiyorum ama mecburen dusundukçe sorun oluşuyor.

6. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu gıbı plato durumlarında l-carnıtıne--cla gıbı suplementlerı kullabılırsın

7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu ay da doğal denemeye kararlıyım, ancak baktım hala bir değişiklik olmuyor o zaman ne yapacağıma karar vericem.

Bunu burada saygı değer hocalara ve sporcu arkadaşlarıma soruyorum?

Yağı zor yakan bir bunyeyi ateşlemenin bir yolu yokmu.

12 ayda kaybettiğim kilo 6 ve tamamıyle yağ.

Bilmiyorum nasıl olucak bir yolu olmalı mutlaka.

8. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aslında kahve (kafeın) benım ıcın ıyı bır atesleyıcı olmustu dıyet donemınde

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kahve çay zaten gun icinde cok sık içiyorum, sanayi ortamında bu ikisinden baska içecek yok.

O yuzden antreman öncesi kahve alıyorum bazen ama kafein etki yapmıyor bana.

Anca kafein tableti lazım ve ben bunu nereden bulucam onu dusunuyorum.

1 ay daha kardio ve ağırlığa devam doğal olarak, sonrasında yağ yakıcı desteği almayı denıycem.

Ama mutlaka bu metabolizmaya nasıl sahip olunur onuda oğremelıyım.

10. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    prolab kefeın tabletlerı var yurt dısında onlardan getırtebılırsın

cok hızlı bır metabolızmaya dısardan kımyasal bır mudeale olmassa sehıp olunabılecegıne ben pek ınanmıyorum bence bu genetıkten kaynaklanır

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Cok hızlı bir metabolizma için ne tur kimyasal müdahale gerekiyor. İşte bende bunu anlamak istiyorum.

Hızlı metabolizması olan insanlara sadece yağlanmadıkları için imrenerek bakıyorum.

Kardio ise kardio ağırlık ise ağırlık çalışıyorum.

Yediğim yağ gunluk 20-30 gramı geçmez karbohidratı 150 gramla sınırladım protein 100 gram alıyorum.

yani bütçem yettiğince yapmaya çalışıyorum.

Ama daha fazlası lazım. Vücudun durduk yerde enerji harcamaması sebebi ile zaten sorun yaşıyorum. Kardio ile ortalama 800-1000 kalori yakıyorum 1 saatte. Ama sonra vücut enerji harcamıyo.

O diğer metabolizması hızlı çalışan arkadasların bedenleri durduk yerde enerji harcıyor.

Bence sorun burada.

12. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote bence sen bu yağ durumunu saplantı haline getirmişsin.

Görüyorum ki bu her geçen gün daha da ciddi bir durum alıyor.

Değiştirmeye çalıştığın bu durum malesef kimyasal müdahaleler olmadan imkansız.

Benim kardeşim aynen yiyip de kilo almayanların olduğu o gruba giriyor.

1.75 boyunda 55 kilo. Ben onun kadar yesem inan duba gibi yuvarlanıyordum şimdi.

Yanlız bu durumu değiştirmek için malesef birşey yapamam.

Yapılacak en akıllıca şey, bu durumu kabul edip ona göre davranmak.

Bazal metabolizmanı hızlandırmak için yapabileceğin en iyi şey kas kütleni artırmak ve mümkün olduğunca hareket.

Bundan daha fazlasını malesef doğal olarak yapamazsın.

Ayrıca bu yiyip kilo almama durumunu bir avantaj olarak görmeyi bırakmalısın.

Ben normal bir vücut yapısına sahibim. Yersem kilo alırım, dikkat edersem kilo veririm.

Ama o tarz bünye sahibi kişiler kilo almak için inanılmaz çaba sarf ediyorlar. Bir de olaya bu yöndek bak.

Senin ihtiyacın olan supplementlar malesef parayla satılmıyor ve bu pazarda yok.

Bunlar SABIR ve DİSİPLİN.

Bence artık kimyasalları bakmayı bırak ve oturup mantıklı bir şekilde düşün bu durumu.

İyi sporlar.

SEZER YZL ve Coyote bunu beğendi.
  13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123

14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    http://img249.yukle.tc/images/3178Picture_008.jpg

bu resim ile beraber ortalama 4-5 kg yag yakmam lazım vücuttan.

O bölge kesinlikle sarkmış durumda ve duzeltemiyorum.

Bölgesel yağ yakımı yok ama, sanırım vücut yağ depolama eğilmiş durumda.

Bazı sabahlar belim cok kalın bazı haftalar inceliyor.

Ayrıca su tutma durumu var mıdır sizce?

Beslenmeyi nasıl yapmalıyım bu fizikle?

15. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Herkes için kesin doğruların olmadığı sonucuna bir kez daha ulaşıyoruz. Sen bir yılda bu kadar zahmet ve uğraştan sonra yalnızca 6 kilo verebildiğini söylüyorsun diğerleri ise hiçbir zahmete katlanmadan istediklerini yiyerek formlarını koruyorlar. Seninle onlar arasındaki farkı bizim metabolizma diye adlandırdığımız şey sağlıyor. Bu metabolizmanın hızı ise insanın yapısıyla alakalı bir konu ve kesin olarak çözülebilmiş değil. Zaten bu yüzden insanlar bu konuya (zayıflama) tonla paralar döküyorlar emek sarfediyorlar.

Eğer senin metabolizmanla bahsettiğin diğer insanların metabolizmalarını bir hale getirmenin yolunu biliyor olsaydık emin ol çok zengin olurduk. Forumdaki bütün tecrübeli insanların bildikleri genel doğrulardır ve her insan üzerinde birebir aynı sonucu veremezler, bu genel doğrular beslenme ve antreman programımız hakkında yol göstericidirler. Kesin sonuçları ise ancak vücudumuzu gözlemleyerek ediniriz.

Kardiyo yağ yakımı için muhakkak önemlidir beslenmeyi kısmak da tabi. Ben bu ikisini yapıp da sonuç alamadığım bir zaman ağırlık çalışmaya da karar vermiştim. Benim vücudum kardiyo ve diyete vermediği tepkiyi ağırlık çalışmasına verdi ve kısa bir sürede vücudum hantal görünümünden kurtuldu ve fazla kilodan dolayı yüzümdeki tombul görüntü çok kısa bir sürede kayboldu. Üstelik eskisine göre çok daha fazla yemeye başlamıştım yani hiç aç kalmıyordum.

Benim sana tavsiyem de bu yönde, daha ağır ve yoğun ağırlık çalışmasına yönelmen fayda gösterebilir diye düşünüyoırum. Ben vücuduma 'yağ yerine bol miktarda kasa ihtiyacım var' mesajını yollamıştım. Bu yöntem senin de işine yarayabilir, dene ve vücudunun tepkisine göre hareket et. Bu arada yoğun çalışmayı sürdürebilmen için gerektiği kadar da dinlenmelisin bunu da es geçmemek lazım.

Umarım istediğin yerlere varırsın, kolay gelsin çalışmalarında.

Coyote bunu beğendi.
  16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın yesilzeytin tabiki haklısın. Ancak mutlaka ve mutlaka bu işin bir sırrı olduguna eminim.

Antreman dozajını yükselticem o zaman, daha fazla ağırlık çalışmaya baslayacağım.

Ben haftada 3 defa çok sağlam çalışma yapıyorum. Butun kasları bitirircesine çalışıyorum kasları yorana kadar ve her gruba 7 gun zaman tanıyorum.

Bu sayede kas ölcülerim değişsede o tuttugum yağlı bölge 118 cm den o hale geldi.

Diğer gunlerde 4-5 gun kardio yapıyorum. Her kardio gununde 1000 kaloriden fazlasını 1 saatte yakarım. Bu benim prensibim haline geldi.

Çok sert antreman sistemim var kardio olarak. Dusuk yogunluğa bedenım cevap vermiyor.

Bel çevrem su an için 92 ve bu ay sonunda yağ yakıcı desteği kullanmayı denıyecem hala bir deisiklik olmassa.

Sonra bir çaresine bakıcam elbette. Böyle olmaz cunku kendimi böyle kabul etmiyorum.

Ben daha iyisiyim ve daha iyisini yapmalıyım benim mantıgım bana bunu söylüyor.

17. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bu stres durumundan kurtulmalısın.

"Gençliğim yağ yakmak ile geçecek vs..." gibi düşünceler biraz komik, bu kadar endişelenme.

Stres durumunda salgılanan kortizol hormonu vücudun yağ depolama eğilimini artırır.

Sen bu stresi üstünden atamadıkça yağlarından da kurtulamazsın Coyote.

Ayrıca hep savunduğu şu sert cardio sistemini artık değiştirsen bence hiç fena olmaz.

Sence de vücut 1 sene boyunca yaptığı şeye alışmaz mı?

Bu sert tempoya zaten alışık olan vücut bence yağ yakmama eğilimindedir. Mevcut durumu muhafaza etmek isteyecektir.

Orta şiddettli kardioları denemelisin bence.

Vücuda sağ gösterip sol vurmalısın.

Günde 1-1,5 saatlik orta şiddetli kardiolarla aynı miktarda kalori yakabilirsin.

Ben hala antrenman sistemini değiştirmen gerektiğini düşünüyorum.

Bu yöntem bende etkili diyorsun; ama etkili olduğunu söylediğin bu yöntemle kilo verememekten şikayet ediyorsun. Biraz tezat bir durum.

İyi sporlar.

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    tamam sleepy haklısın, endişelenmemem gerekiyor.

Bu sorunu atlatmam gerek.

komik oldugunun farkındayım ama inan böyle dusunceler geliyor aklıma.

1 aydır yağ yanmıyor sadece.

Ancak çok yüksek kondüsyon yakaladım.

Uzun kardiolar cok sıkıcı geldiği icin bu yolla yağ yakıyordum.

uzun yürüyüşler ve jogging ile çalışmaya baslayacam.

Evet bu ay artık böyle devam edicem.

Sonucları ay sonunda anlayacağız.

Eklemek istediğim birşey var.

Saatlerce aç kalan ve beslenmesine dikkat etmeyen metabolizması hızlı arkadaşlarda stress oluşmuyormu? veya bu kortizol onlar için neden geçerli değilki?

Son düzenleme: 31 Mayıs 2009
  19. ERtuna__

ERtuna__ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    S İ L İ F K E

Ah kardeşim ahh.Kimi insan yağlanmak kilo almak ister kimi insan yediklerine dikkat ettiği halde kilo alır yağlanır Bende bu konuyu anlamış değilim:) ben abur cubur u çok yerim yemek yememde fena sayılmaz 26 yaşında 54 kiyoyum daha hayatımda 55 olamadım ama abim var 34 yaşında 175 boyu var 90 kilo :) hiç anlamıyorum vallahi hiçç.hatta özeniyorum..

Saygılar..

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ikiside ayrı bir sorun zaten. bunu cozmenın birden fazla yolu var ama bazı yolları biraz tehlikeli işte.

spor ve beslenme ile çözmeye çalışıyorum.

İçtiğim kahve ve cay miktarını saymayın zaten.

Gunde en az 7-8 bardak çay kahve iciyorumki yavas metabolizma hızım daha da yavaslamasın diye. Kahvelerde öyle sıradan kahveler deil yani.

Devasa kaşık kaşık kahve atılmış acımsı.

Sayfayı Paylaş