Beslenme ile ilgli yardımnz lazım, Bir bakarmısınız

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve NakiRa tarafından 20 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. NakiRa

NakiRa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    S.a abilerım kardeslerm :)

Ben 17 yasındaym, Ve günde 9-10 saat okulda gecırıyorum. 2 hafta once spor salonuna yazıldım. Beslenme konusunda protein e her nekadar ağırlık versemde ister istemez döner, hamburger gibi şeyler yiyorum.

Sabahları ( genelde ) Yumurta peynır portakal suyu yada süt
    Öglenleri ( Okulda oldugum ıcın ) Doner,Hamburger gibi şeyler yemek zorunda kalıyorum. Yanında ayranda oluyor.
    Aksamları ( spor salonuna gidiyorm 6:00 gibi eve gelıyorum ) evde ne yemek varsa yiyorum işte.. Değişiyor süreklı. Tabiki dikkat edıyorm yemege.

Sorumsa şu : Ben öğlenleri okulda olmak zorunda oldugum ıcın dediğim gibi döner gibi ymekler yiyorum ister istemez. Buda benım beslenmemi olumsuz etkılıyor. Sizce ne yapabılırım? Öğlenleri ne yemem dogru olur? Alabılecegm şeyler kantinden ibaret.. Sabahları kendımı çok doyurup spor salonununa kadar tek tük birşeylr yemem sakıncalı olur sanırsam?

Smdıden sagolun

2. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kahvaltıyı sıkı yapmaya devam et öglen için evden yemek götürmeni tavsiye ederim makarna/pilav,ton balıgı/tavuk boyle basit bir şey dönerden cok daha faydalı ve saglıklı olur.bunu okula götüremem diyorsan sandviç yap ton balıklı peynirli nasıl birşey yaparsan yap dısardan aldıgından daha iyi olur.
    sadece sabah çok yiyip tek tük bişeyler yemen döner yemenden bile daha kotu olur bence :)
    son olarak ogle yemegiyle 6:00 arasında cok zaman farkı var onun icinde saat 4 gibi bir avuç ceviz/badem/fındık ve yanında 1 tane Elma/mandalin/muz gibi birşey yersen antreman sırasında faydasını görücegini dusunuyorum.

Sayfayı Paylaş