Beslenme ile ilgli ufak sorular

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve OROCHI69 tarafından 6 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. OROCHI69

OROCHI69 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara Özveren sokak Maltepe
    Merhaba arkadşalar forumu uzun zamandır takp ediyorum geçen çarşamba günü salonda ilk antremanı mı yaptım salonda bu cumada vardı ama gidemeidm şiddetli kol ağrımdan temel beslenme mantığı ile ilgl ufak sorularım olucak vucut tipim ektemorf 182 boy 63 te kio var

1.Bildiğim kadarıyla her öğünde 30-50 gram arası protein alınmalı(bu değerden tam emin değilm ama bu civar forumda araştırdım) bunun için az maaliyetli bir düzen önrbilir msinzi biraz araştırdım kırmızı et filan diyor tonbalığı filan ton balığı konserve mi acaba ve tonbalığından başka neler önerebilirsiniz

2.Sabah kalkar kalkmaz enerji rezevlerini doldurması için taze sıkılmış meyve suyu içmek gerk diye biliyorum bunun için önerebileceğiniz marka meyve suyu filan var mı yoks kendimiz mi sıkmalıyız ve onun yerine süt kullansak olur mu

3.Öğün aralarında neler yemeliyiz bir avuç fındık,ceviz yerine bi 2 tane muz 3 4 çikolata filan yesek olur mu

4.kollarımız çok ağrıdğıında filan antremana gitmememiz kötü müolur bugün gitmeidm mesela çünkü ağırlıkları kaldırabilecğeimi hiç düşünmyorum,sanırm ağrıması iyiye işaretmiş ve 2 haftaya filan geçiyormuş genede siz bilgili abilerime sorayım dedim :)

5.Ektemorf vucut tpim olduğu için yağlanmayı sorun etmeli miyim mesela antremandan sonra tereyağlı bir buçuk porsiyon iskender yesem sorun olur mu

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    1.) öğün başına 50 gr protein fazla azar azar 4-5 öğün yemelisin.
    internette protein değerleri var besinlerin önerilerim.

ton balığı konserve alıyorum ben. yumurta,lor peyniri , beyaz peynir , süt , ayran , yulaf , makarna , tavuk göğüsü , kırmızı et.

yulaf veya makarnayı idmana gitmeden 1-2 saat önce ye enerji verir ve karbo ihtiyacını karşılar.

kilonun 1-1.3 katı protein alsan yeter başlarda

2.) kendin sık daha iyi

3.) çikolatayı abur cuburu ve fast foodu unut :) haftada 1 kere olabilir o da biraz ilerleyince

3-4 ceviz , 4-5 badem , 1 elma veya süt olabilir herhangi bi mevyede olabilir

4.) ağrı olunca gitmemek gerek. benımde bacağım ağrıyordu mecbur yarısında çıktım antrönörde bişey olmaz dedi.

5.) burda şakamı yaptın anlamadım :D ektomorflar zor yağlanır ama bu kadarda abatmamak lazım yani

OROCHI69 bunu beğendi.
  3. OROCHI69

OROCHI69 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    kendim sıkma imkanım yok,önerebileceğiniz marka fian var mı

ektemorf olduğum için etkilemez diye düşünüyorum çikolata flan

ton balığı filan markası ne olsun çünkü konserver yağlı oluyor,önerebileceğini markalar var mı

4. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Ton balığının yağlı olmamasını istiyorsan, tabağa koyup sıcak suya tut .

5. UnderCoveR

UnderCoveR Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    ton balıgı yaglı oluyo diye marka istiyosun antreman sonrası iskender yemekten bahsediyosun arkadas saka mı yapıyosun dediginde etkilemez heralde diye düsündügünü belirtiyosun bence bu celiskiden kurtul ondan sonra burda üyelerden yardım iste

OROCHI69 bunu beğendi.
  6. OROCHI69

OROCHI69 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    haklısında acemilik işte hocam :D neyse önerileriniz için sağolun

Sayfayı Paylaş