beslenme hakkında kafama takılanlar

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve volkan88 tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    şimdi arkadaşlar ben 82 kg 177 boyundayım ve yağ oranım %17 ben bu oranı 2 ay içerisinde %12 çekme amacındayım ve kilomunda 8o kg olarak kalmasını istiyorum ve bunun için hem yememe içmeme dikkat ediyorum hemde sporumu yapıyorum fakat ağırlık çalşmasıyla kardiyo çalışmasını aynı günler yapıyorum antrenman sistemimi bu şekilde düzenledim sadece pazartesiyi yazıyorum çünkü diğer günlerde aşşağı yukarı aynı sadece dinlenme günleri daha az karbonhidrat alıyorum

pazartesi sabah 5 ymurta beyazı 50 gr yulaf arada bir elma yada armut içecek olarakda yeşil çay şekersiz.
    öğle ton balığı tavuk yanında salata haşlanmış pririnç yada tam buğday ekmeği 100 gr
    arada sadece sıfır yağ süt
    akşam yani antrenman öncesi saat 6,30 gibi 5 yumuta beyazı ve 100 gr lorla yapılmış domatesli bir omlet yada kırmızı et yahutta ciğer ve tam buğday ekmeği halkekmekden aldığım

buraya kadar herşey normal şeker sıfır karbonhidrat ise proteinden daha az yani yağ yakmak ve aynı zamanda kas kaybetmemek için ideal bir diyet diyebiliriz ancak saat 830 antrenmana başlıyorum ve 50 yada 60 dakika ağırlık kaldırıyorum bunun sonunda da 20 dakika interval sistemiyle kardiyo yani koşu yapıyorum şimdi ben yağ yakma amaçlı olduğum ve kaslarımında erimemesi için antrenmanda sonra mutlaka birşeyler yemem gerekiyor peki kardiyodan ne kadar süre sonra yemem benim için iyi olur yada neler yemem gerçekten bilgili kişiler yazarsa sevinirim ben şuanda 1 muz ve protein tozu kullanıyorum antrenman sonrası için ama bu yağ yakımımı kötü yönde etkileyecekse bunlarıda yemem

antrenman sistemm ise kaldırabildiğim ağırlığı 8 10 tekrar arası yapıyorum bölgesel çalışıyorum karın ise dinlenme günleri evde çalışıyorum

supplement olrak protein tozu dışında birşeyl kullanmıyrm ama yağ yakıcı cla yada l carnitin alabilirim tavsiye edenler olursa eğer .. çok acil önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

2. yenibasici

yenibasici Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu isole ise hiçbir sıkıntısı olmaz ve extra bir supplement arıyorsan kesinlikle universal animal cuts oneririm şiddetle.Denedim ve yarıyor tabii sende yarar bende yaramaz yada tam tersi durumlar olabilir ama genel kanı olarak ciddi şekilde işe yariyor ki anladıgım kadarıyla agır antremanlar ve kardio yapıyorsun boş günlerindede çık ve sadece yürü 1 saat kadar

volkan88 bunu beğendi.
  3. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Sıfır yağ süt hangi marka acana

volkan88 bunu beğendi.
  4. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Pinar yada mova iciyorm degidtiriyorm durekli yafa icim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:03 ----------

Peki animal cuts yag yakiciydi sanirim eger kulandiginux zaman olcum ysptrdysaniz eger ne kadar yag yakabildiniz birde bnde gastrit var agir bir urunmu dokunur mu acaba hyfrocut mustech vrrmisti bi arkaadasim kullanamadm mahvrtti midemi

5. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Benim tavsiyem antreman olarak
    Isinma 10 dakikalik kosu
    Antreman (max agirlik ile baslayip dusure dusure 6-8-10)
    Antremandan sonra interval sistemli kosu, 5 dakika bisiklet
    Spordan sonra protein tozu sadece muz yok varsa 10 dakika sauna soguk bi dus

Beslenme olarak yorumumda soyle
    Ne kadar agir calisiyosun bilmiyorum ama gereginden fazla protein aliyosun sabahki 5 yumurtayi 3 yap bence lor peyniride ekstra bir protein zaten.. birde yatmadan oncede casein mi diyolar tozlardan fazla anlamiyorum protein tozu alabilirsin bu gece uykuda kas kaybini onlemek icin

Not: ben 90 kilodan 78e dustum 43 gunde.. yag oranim 22den 15e dustu.. bu sekilde 2 ayda yag oranini dusurursun eyvallah ama korumak cok zor yani ben 3 aydir korumaya calisiyorum 14e dusmustu en son biraz dikkat etmedim direk 15.6 olmus simdi p.ertesi bende basliycam dikkat et yani uyariyim dedim

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Okadar kisa sürede okadar kilo veripde o kilolarin hepsinin yag oldugunu düsünmek kadar yanlis bir düsünce olamaz.bu kilonu eninde sonunda geri alicaksin yada ömrünün sonuna kadar ac yasicaksin.Zaten amacda kilo vermek degil o kiloyu korumak olmali.öyle bir diyetleyse bunu yapman neredeyse imkansiz.

7. yenibasici

yenibasici Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanmadıgım aylarda ortalama 2-2.5 arası bir yag yakımı gercekleştiriyorum.Çok sıkı diyetim ki zaten bu işler ne kullanırsan kullan diyetsiz olmuyor.Kullandıgım ay 3.5-4 arası yağ yakmıştım.

8. Enjyu

Enjyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student
    Yer:
    İstanbul
    Bu dediklerimin hepsi doktor kontrolünde oldu. Butun degisimin a4 kagidi uzerinde belgesi var. 2 haftada bir olcüm yaptirdim sana ozel mesajdan atarim. Ac yasiyacaksin diye bir sey yok doktorun bana verdigi diyette (korumak icin) bir ogunde 80 gram karbo vardi buda nerdeyse 100 gram makarnadan bile fazla bunu yiyipte ac kalan adam yoktur heralde

9. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Bende genellikle cardiyodan sonra ağırlık çalışmamı yaparım en az bir saat su dışında bişey yemem içmem sonra az miktarda basit şeker alır ağırlığa geçerim.
    Çünkü yağ yakımını kesmemek lazım...

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Su 43 günde 12 kilo bol KH li diyet devlet sirri degilse aciklasanda nasil bisey oldugunu bizde bütün Bb alemi olarak aylarca diyet yapip kas kütlesi korucaz yag yakicaz diye ugrasmasak:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:09 ----------

11. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    spora başlamadan önce zaten spor salonuna tempolu bir şekilde yürüyerek gidiyorum yaklaşık 20 dk o yüzden direk ağırlığa giriyorum vakitten kazanmak için çünkü fazla vakit geçirmek istemiyorum salonda sıkıcı gliyor bi saatten sonra benim amacım zaten sadece yağlardan kurtulmak olsaydıı diyetle bu işi yapar birde sabahları kardiyo yapardım salona da gerek kalmazdı ama öyle değil işte belli bir kas kütlem var bunu en iyi şekilde kkoruyarak yağ yakmak ve deriyi inceltip kasları daha ön plana çıkarmak istiyorum bunun içinde çok zorlu ve dönemeçli dönüşüde olmayan bir yola girdim ya o yolda kaybolucam yada hedefi bulucam benim derdim burda boş laf yada laf ebeliği yapmak değil benim gibi olupta aynı amaç için uğraşmış insanların tecrübelerini aktarmalarıdır bunlar sana değil genel amaçlı söylüyorum alınan da alınsın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:56 ----------

beslenmeye gelicek olursak yumurta beyazını keşke 5 değil de 10 tane yiyebilsem ama tadı iyi olmadığı için yiyemiyorum yumurta beyazı en kaliteli protein ve çok tok tutan bir besin en değerli amino asitlerle donatılmış düşünsene bir canlı nın bütün hücreleri içinde 3 tane yumurta 80 kg kalmak isteyen bir adamın kaslarına yeterlimi sence ? birde lor peyniri demişsin oda kalorisi düşük proteinden zengin bir besin bundada bir anlam veremedim açıkçası yumurtayı az yicem loru az yicem bunların yerine daha kaliteli protein ne önerirsin gerçekten merak ediyorum ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:01 ----------

ben whey protein kullanıyorum gerçi oda yeni bitti ama bu isole protein nedir açıkçası bilmiyorum biraz açarmısın içeriğini neyden yapılır neden isole protein?

Son düzenleme: 17 Ağustos 2013
  12. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar Stacker2
    Zero Shot L-Carnitine 3000 mg isimli yağ yakıcıyı aldım ben ilk olarak ağırlık antrenmanı çalıştığım için yani antrenmandan önce alırsam kardiyo ya pek bir etkisi kalmaz diye düşünüyorum ağırlık 1 saat sürüyor kardio ise 20 dk sizce antrenman ortasındamı almalıyım birde 3000 mg olduğu için 2 ye bölerek kullanıyorum önerilerinizi bekliyorum.

13. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    evet aradan tam bir ay geçti ve sonuçlar

20 08 2013 kg 82 yağ %17 kas kütlesi 66.6 kg

20 09 2013 kg 80 yağ%15 kas kütlesi 77.0 kg

sonuçlar bu şekilde 2 kilo verdim yağ oranım yüzde 2 düştü 400 gr da kas aldım aslına bakarsanız güzel bir sonuç ama ben daha iyi olabilirdi diyorumö mesjdada yazdığım gibi kilomun sabit kalmasını istemiştim ama bu imkansız gibi bir şey sanıırm bunu başarabilen varmı acaba streoidsiz!

Sayfayı Paylaş