beslenme düzenim

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve hugocuk tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar tecrübeli arkadaşlardan beslenme şeklim hakkında yorum istiyorum
    öncelikle geçmişte diyet yaptım kilo verdim ve kilo almaya müsait bir yapım var. sporu bıraktığım anda şişmeye başlıyorum diyebilirim, birgün kardiyo diğer gün ağırlıkola bölgesel çalışıyorum hemen hergün 1 saat spor oluyor. ve ben bunu eğer olumsuz bişey olmazsa ömür boyu devam ettirmek istiyorum inşallah. 6-7 yıldır spor yapıyorum belli bir altyapım var. ama öyle her istediği yiyemiyorum karbonhidratlara karşı hassasiyetim var geçmiştede insülin direnciyle uğraştım. şekeri tatlıyı kestim yesem insülin direnci yine oluşur eminim. bu konuda cla nın çok faydası oldu.
    kısaca kendimi özetledim 2 yaşında oğlum var buyüzden geceleri spor yapabiliyorum ancak
    bir iki yıl içinde estetik karın gerdirme yaptıracağım geçmişte kilolu olduğum için birde sezeryan doğum memnun değilim karnımdan.
    beslenme şeklimi yazıyorum eğer olumlu olumsuz yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim
    sabah uyanınca 1 medine hurması
    kahvaltıda ya süt kahvaltılık gevrek veya haşlanmış yumurta 1 dilim peynir 1 kırmızı köz biber 1 dilim ekmek
    arada 2 ceviz 1 meyve

öğlen az yağlı pişirdiğim 6 kaşık sebze yemeği 1 bardak kefir 1 kepçe çorba veya yağsız ton balığı salata 1 kepçe çorba

arada: 1 medine hurması

akşamda: az yağlı 6 kaşık sebze yemeği salata 1 kepçe çorba veya ızgara tavuk salata 1 kepçe çorba
    şekersiz 2 fincan bitki çayı ve 2 fincan şekersiz türk kahvesi içiyorum
    cla+l carnitin alıyorum dönem dönem
    iki haftada 1 kez serbest gün yapıyorum sevdiği özlediğim yiecekleri o gün yiyorum yani ayda 2 veya 3 gün oluyor bu
    sizce nasıl bu beslenme şekli

2. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    birde arkadaşlar ben gece spor yapabiliyorum çocuktan dolayı gece 11 den 12 ye bazen 12 buçuğa kadar yapıyorum birgün ağırlık bölgesel diğer gün koşu bandı kardiyo
    l carnitin kullanıyorum fakat geç saatte alınca uykusuzluk yapıyordu o yüzden bende gündüz alıyorum
    clayı da günde iki kez alıyorum üç kez alınca aşırı isal yapordu ikiye düşürünce isal yapmıyor
    kardiyo süresince ilk 5 dakika ısınmadan sonra kardiyo sürsi boyunca kalp atışımı 140-150 arasında tutacak şekilde ayarlıyorum
    koşu bandında koşuyorum kardiyo süresince koşu bandının eğiminde hızında oynamalar yaparak kalp atışını bu aralıkta tutmaya çalışıyorum
    kıymetli yorumlarınız benim için önemli eksik hata kusur varsa söyleyiniz

3. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar yokmu yorum belirtecek

4. sthammer

sthammer Guest

Karbonhidrat az aliyorsun, sabahki normal de aradaki hurma olmamış, sabah ve öğlen karbonhidrat arttırılabilir, kompleks karbonhidratlar tercih edilebilir.. yesil cay ve kahveyi yag yakimina yönelik etkilerinden oturu tercih ediyorsun sanırım, her aksam ikişer fincan yesil cay ve kahve mide icin sorun yaratabilir..
    Antrenman saati de biraz sorun.. Geç saatte yapılan fiziksel aktivite uyku problemlerini de beraberinde getirebiliyor ve beslenme meselesi de ayrı dert..

hugocuk bunu beğendi.
  5. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    antrenman saatine alıştım. 2 yaşında peşimden ayrılmayan afacan oğlum var ve düzenli spor yapabilme imkanım geceye kalıyor. karbonhidratı kesme sebebim daha etkili sonuç verdiğini düşünüyorum ama bazı günler bulgur pilavı yapıp yiyorum bazen yemiyorum bir düzende gitmiyorum yani geçmişte belli bir listem vardı ona uyuyordum kilo veriyordum ama uzun zaman alıyordu sıkılıyorsun biyerden sonra artı iştah sorunu yaşıyordum
    hurmayı yeme sebebim ise karbonhirat eksikliğini telafi ediyor meye yemiyorum hurma yiyorum artık sadece günde 2 hurma yiyorum meyve yerine yeterli oluyor
    protein ağırlıklı bir diyet yapmaya çalışıyorum sebze et kısıtlı karbonhidrat bakalım 1 ay daha devam edeceğim inşallah istediğim sonuçlara ulaşırım
    yeşilçay ve cla ikilisinin muhteşem etkileri var inananıyorum bazen
    göbek üzerinde çok etkili topluyor eritiyor inanılır gibi değil

6. sthammer

sthammer Guest

Yeşil caydan ziyade kahve midede harabiyet yapıyor, hatta bu nedenle polonyadaki bir arkadastan kafein tableti alacaktim kısmet olmadı.. Olimp in yesil cay ekstreli cla sını kullandim daha önce.. yag yakimindan ziyade yag depolanmasını önleyici özelliği var, öyle aman aman etkisini görmedim kendi adıma.. hurma genelde ramazan ayında cok sık tüketiliyor.. önemli bir özelliği yüksek glisemik indeks,kan şekerini yükseltmesi.. o nedenle sorun yaratabilir diyet için.. karatay diyetini anımsatıyor manzara..

7. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    evet kahve reflü yapıyor ama napalım tek keyfimizde bu sanırım :)
    hurma konusunda bende sizin gibi düşünüyordum ama son yılllarda kanı değişti hurmanın kan şekerini dengelediği acıkma hissini azalltığı günlük 3 hurmanın normal bir insanın 1 günlük ihtiyacını karşılamay yeteceği hurmayı diyetlere eklemenin daha hızlı kilo vermeyi sağladığı belirtiliyor. hurmanın içeriği ile ilgili sayfalarca içerik belirtiyorlar bilmiyorumki bu bilim adamları her yıl yeni bişey keşfedip eski bilgilerin tam tersini söyler oldular yaw

8. sthammer

sthammer Guest

:) bu konuda haklısın, dun ak denilen seye bugun kara denilebiliyor, en iyisi deneyimleyip vücudundaki etkilerini görmek..

hugocuk bunu beğendi.
  9. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    evet öyle bazen ne yapacağımızı şaşırıyoruz :=). ben faydasını görüyorum güç veriyor tatlı ihtiyacını tamamen kesiyor karbonhidrat ihtiyacınıda öyle.

sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş