Beslenme Düzeni

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Leopras tarafından 16 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkeze merhaba ben beslenme düzeni ile alakalı kesin cevaplar alamadığım soruları spor tecrübesi olan ve bu konuda uzmanlaşmış kişilerden kesin bir yanıt almak istiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

1-) Günlük alınan protein miktarı neye göre değişir ? vücudun genel kilosu mu yoksa sadece kas gruplarının oluşturduğu kilo mu çünkü 70 kiloda olan bir insanın kemikleri kalınsa bu bireyin alması gereken protein miktarını değiştirirmi?

2-)Bu soru biraz kişisel olucak forumda yada çeşitli yerlerden edindiğim bilgilere göre günde 3 ana öğün 2 de ara öğün ile beraber günlük 5 öğün yemek yenmesi gerekiyo ben öğrenci olduğum için öğle ve ara öğünleri tam olarak alamıyorum tatil günleri haricindede bu mümkün olmuyucak gibi bu durumu en iyi hangi şekilde tamamlayabilirim iyi bir kahvaltının ardından 4-5 saat sonra tekrar acıkıyorum ve beslenmem için uygun yiyecekleri bulamıyorum bu boşluğu nasıl kapatabilirim ?

3-) Herhangi bir supplement kullanılması kaçıncı aydan sonra uygundur ve kullanılan supplement ne aralıklarla alınmalıdır ? Supplement kullanmayan sporcular bunun eksikliğini hissedermi ?

4-)Haftada 6 gün antreman ile hafta 3 gün antreman arasında ne gibi farklılıklar var ard arda farklı kas gruplarını çalıştırıcak şekilde antreman yapılması kas yıkımına yol açarmı ? Haftada 3 gün yapılan antreman idealmidir arttırılmalımıdır ?

5-)Benim için en önemli sorulardan biri ve tam bir cevap bulamıyorum yulaf gibi besinleri hangi öğünde ne kadar tüketilmeli ve ölçeğini nasıl ayarlanmalı kahvaltıda alınan yulaf ile akşam alınan yulaf arasında fark varmıdır ? Beslenme biçimlerine baktığım kişiler kahvaltıda yumurta akşam tavuk gibi yazmışlar hep bu besinleri tüketmediklerini düşünerek diğer günlerde ne tür yiyecekler tüketiyorlar protein değeri yüksek olupta sporcu besini olarak kaç farklı alternatif var ?

Nor:Şuana kadar beslenmeme hiç dikkat etmedim ve ciddi anlamda eksikliğini hissetmeye başladım bundan sonraki spor hayatımda beslenmeye çok fazla önem vericem bu konuda çok tecrübesizim yardımlarınızı bekliyorum...

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    1 evet aslında saf kas ağırlığı baz alınır ama o kadar ince hesaba gerek yok kilo başına 1.2-1.5 gr yeterlidir

2-5 öğün diye bir kural yok 3-4 öğün yeterlidir. okula sandviç götürebilirsin mesela lor peynirli yada ton balıklı

3-6 .aydan sonra uygundur . eksikliği asla çekilmez

4- bu kişiye göre değişir

5- aslında edet öle olduğu için :) ve sabah et gibi ağır yiceklere gerke yok o yüzden klasık kahvaltı idealdir . diğer öğünlerde ise tavuk falan yersin

Leopras bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş