Beslenme Düzeni ile İgili Kafa Karışıklığım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Rhu tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Rhu

Rhu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Merhabalar.
    Affınıza sığınarak kafamı karıştıran bir soruyu sizlerle paylaşmak istedim.
    Yaklaşık 8 aydır istikrarlı şekilde vücut geliştirme yapıyorum. Şimdi kafama takılan soru ise ben saat 08:30 civarı uyanan ve erken saatte spor yapan biriyim.
    Beslenme programım ise;

08:30 Uyanır uyanmaz bir muz ve kivi (kivi yoksa mandalina) yanında bir porsiyon ON Whey + Creatine

09:30 - 10:30 arası antrenman, hemen sonrasında 1 porsiyon NitroTech Hardcore

11:30 civarı kahvaltı (lor yumurta yulaf)

14:00 civarı elma havuç

15:30-16:00 civarı ton balığı salata yada etli bulgur pilavı eşliğinde fasulye/nohut

20:00 civarı haşlanmış tavuk göğsü veya haşlama kırmızı et yanında bazen mercimek çorbası

23:00 civarı ise çoktan vurmuş kafayı yatmış oluyorum.

Şimdi aklıma takılan şey ise protein ağırlıklı besinlerin çoğunu saat 12:00'den önce alıyorum ve 2 destek ürününü de ON ve NitroTech öğleden önce alıyorum. Bu sorun teşkil eder mi, bir nevi aksaklık yaratır mı? Yoksa gün içerisine nasıl yaymalıyım?

2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    "15:30-16:00 civarı ton balığı salata yada etli bulgur pilavı eşliğinde fasulye/nohut

20:00 civarı haşlanmış tavuk göğsü veya haşlama kırmızı et yanında bazen mercimek çorbası"

Protein ağırlıklı besinlerin çoğunu 12:00den önce almıyorsun bence. 11:30 da kahvaltı yapıyormuşsun. Kullandığın o protein tozlarını da besin yerine koyma bence. Onlar adı üstünde besin takviyesi. Takviye.

3. Rhu

Rhu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Anlıyorum öyleyse sorumu düzeltip şöyle sorayım. Sizce bu beslenme düzeni düzgün müdür yoksa daha çok öğün ve daha çok proteinli besin yemeli miyim? Öğün saatleri ne gibi olmalı?

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Özellikle antremanın verimli geciyorsa,
    Gün içinde yeterli protein ve karbo aldıgını düsünüyorsan sorun yok.
    Pro ve carbo alımının ne zaman alındıgı degil gün içinde yeterli miktarda alınıp alınmadıgı önemli.
    Ancak ben şahsen sabah antremanı pek önermiyorum.
    Başarılar.

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Protein ve karbonhidratın ne zaman alındığı önemli değil derken spordan 1-1,5 saat önce almamız gereken protein ve karbonhidratı spordan önce değilde başka bir öğünde alsak olur mu?

6. ikaya_219

ikaya_219 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18

Büyük bir ihtimalle çalışıcak enerjin olmaz daha ısınma setlerinde tükenirsin heralde ben ant.öncesi karb.ağırlıklı beslenmeme rağmen çabuk yoruluyorum bir de yemek yemeden gitsem hayatta verim alamam

Sayfayı Paylaş