Beslenme alışkanlığım, sağlıklı yaşam merakı ve saire.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Discrepancy tarafından 15 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Discrepancy

Discrepancy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Şu an 19 yaşındayım. Liseye başlarken sağlıklı yaşama merak saldım.
    Bitki çayları içer, arı poleni gibi şeyler kullanırdım. Tabi bu zamanlarda abur cubur yer, geç saatlerde yağlı kaçamaklar yapardım.

Tabii, bir yandan da estetik kaygılar var. 170 boyumla birazcık kilo bile sakil duruyor. Ki göbek ve göğüs bölgem yağlıdır hep.

2 yıl önce 3 ay kadar spor salonuna gittim. Hakkını da verdim. Ama sonra tekrar dengesiz beslenme, hareketsizlik derken 70 kilo oldum.

Tam 52 gün önce karar verdim. Bu yaza yağsız giriyorum. Spora başladığımdan beri her seferinde depresif, miskin geçen kış mevsimi harika geçiyor. İnanılmaz dinç hissediyorum. Çok enerjiğim. Hiç üşümüyorum.

Gelelim asıl konuya, beslenme.ve spor alışkanlığıma:

- şekeri, tuzu ekmeği ve gereksiz hamurişini tamamen kestim. gerekli besinleri yemeklerden alıyorum.

- haftada birkaç kez çikolata yiyorum.

- gün içinde bol su, sirkeli ballı su, yeşil çay ve arı poleni gibi şeyler tüketiyorum.

- öğlen dışarıda yemem gerekirse kuruyemişçiden 50 gr iç karışık, 50 gr kurutulmuş meyveler yiyorum.

- her sabah tam bir türk kahvaltısı (tereyağ hariç) yapıp gün içinde sebze ağırlıklı öğünlerle besleniyorum.
    ---------------------------------

Spor alışkanlığım:

- 52 gündür her sabah 1 saat kondisyon bisikleti sürüyorum. (Tempo sürekli değişiyor, yorulmuyorum)

- akşamları ise iki günde bir ağırlık çalışıyorum. ama basit bir program ile: mekik, şınav, ön arka kol, omuz ve bacak egzersizleri içeriyor.

52 günde 70 kilodan 63'e düştüm. 170 boya 63 normal gözüküyor ama göbek ve göğsümde hala inanılmaz yağlanma var. Ama 1 buçuk ay öncesine göre çok ilerledim. Kaslarım da güzel şekle girdi.

Yağ yakımı konusunda ya da başka konularda önerileriniz var mı? Yanlış yaptığım şeyler de olabilir. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

SiskoBatu bunu beğendi.
  2. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle tebrik ederim aziminden ötürü. Bence hiç bozmadan bu şekilde devam etmelisin ama ufak revizyonlarla. Bu revizyonlara başlamadan önce eczanede yada kayıtlı olduğun spor salonunda yağ kas ölçümü yaptırmanı öneririm.

Daha sonra bir hedef koymalısın örneğin yağ oranın %20 ise bunu 1 ayda %1 yada %2 indirme hedefi gibi. Mesela benim %27'idi. 1 ayda %25'e düşürdüm. Bunun hep böyle gitmeyeceğini öğrendim ve gerçekçi hedefler koymak adına hedefim ayda %1 indirmek.

Motivasyon konusunda fikir verebilirim fakat beslenme ve çalışma konusunda forumda ki bilgili kişiler seni bilgilendirecektir. Uzman olmadığım işlere burnumu sokmak istemem açıkcası.

Motivasyon gerekirse bir mesajın yeter :)

SNIPES44 bunu beğendi.
  3. Discrepancy

Discrepancy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim. 2 gün şehirdışında olduğum için antrenman yapamadım ve yeterli beslenemedim. Ama iki gün içinde bol bol tempolu yürüdüm, en azından o vicdanımı rahatlattı :) bugün tam gaz devam.

Sayfayı Paylaş