Beslenme Şeklim Ne Kadar Doğru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BassHunter tarafından 7 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İyi akşamlar benim sıkıntım kilo alımında 1.80 boyuma rağmen 60 kg'ım (yaş 16) saat 9.00-16.00 arasında okulda oluyorum beslenme şeklimi biraz düzenlemeye çalıştım fikirlerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Sabah: 8.00 2 tost 1 bardak süt.

Öğlen: 13.00 Tavuk (Miktarını bilmiyorum aslında buna tavuk bile denmez ekmen arası şinitzel benzeri, okulda ancak bu kadar sağlıklı beslenıyorum)

Akşam: Evde pişabilecek herhangi bir yemekten fazla miktarda genelde Kırmızı et + sebze(pilav) pişer.

Gece: Yatmadan önce makarna pilav vb. bir tabak yemek ve şekerli yiyecekler (çikolata,kuru üzüm vb.)

Bu şekilde beslenmeye çalışıyorum. Düzenlemeye çalıştığım şekli bu kadar oldu. Yaklaşık 3 haftadır kola içmiyorum. Ocak ayının başında salonda fitness'a başlamayı düşünüyorum fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    1) Lise hayatı zordur. Evde adam akıllı yapabileceğin tek öğün kahvaltıdır ama sen onu da sağlam yapmıyorsun. Tost neli tost bilmiyorum ama kilo almak istiyorsan bal, pekmezi kaşık kaşık götürmen lazım kahvaltıda. Hem enerjide verir.

2) Okul kantininden aldığın şinitzeli de bilirim. 2 aylık yağla 3 gün önceden kızartır verirler. O işi geçmen lazım. Evden tavuğu yaptır annene götür okula ye. Ekmek arası da olabilir. Hatta daha iyi olur.

3) Akşam yemeğinde pişen eti ev pilavı arttır. Yanında yoğurt ye. Bol zeytinyağlı salata da iyi gider.

4) Yatmadan önce peynir ye yoğurt ye süt iç.

BassHunter bunu beğendi.
  3. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Sabah tost yerine yarım ekmek sandviç içine peynir başta olmak üzere domates , salatalık zeytin , biber ne bulursan at .

Okulda yulaflı bisküvi varsa al 2 tane yulaflı bisküvi ye öğle arası o tavuk yemeğinin yerine , ayrıca fındık , fıstık , kuru üzüm bunları okulda aralarda götür .

Akşam yemeklerini 2-3 saatlik aralara böl , akşam 5 - 7 , 6 - 8 gibi yediklerini bünye sindirir böylelikle bir anda ne varsa yemeyin . Baklagilleri kombine ederek ye pilav kurufasulye , nohut pilav , nohut bulgur gibi yanında 1 kase yoğurtla

Ayrıca meyve yok hiç gün içinde en azından 2 tane elma ye mutlaka , onun dışında meyve sebze istediğin kadar ye

Yatmadan önce süt ve bal , süt ve muz gibi bu şekilde yap çikolatayıda çıkar aradan .

BassHunter bunu beğendi.
  4. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bunları dikkate alacağım fakat evde tavuk yapıp okula götürülme işi zor yulaflı gıdaları denerim, meyve de arasıra yiyordum sanırım günde 1 muz 1 elma zor olmaz. Başka fikirlerede açığım bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

5. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bol Bol Bol Süt-Ayran-Yoğurt-Bal bu 4 lü diyorum başkada bişey demiyorum.

6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Günlük normal öğünlerini ne kadar şok yersen ye kilo alamazsın Öğünlerini 6-7 ye cıkartman lazım ki bu 6-7 öğünde 3 ana öğün kadar besleyici ve çok olmalıdır.

Saat 08:00 : 100gr beyaz peynir 2yumurta biraz zeytin ve bal. hatta yiyebilirsen salatalık domates falan.

Kahvaltıdan sonra okula giderken yarım çay bardağı pekmez.

saat 11:00 : Bir öğün yemen gerekli bunuda evden götürebilirsin.Ekmek arası biseyler olabilir ton balığı gbi.Ama yanına biraz meyve ve kuruyemiş ekle.

saat 13:00 : şinitzel menü bence güzel tavuk en azından ama yanına ayran ve daha sonra çikolata

saat 15:00 : Yine evden götürebilcegin bir yiyecek ufak topkek falanda olabilir en azından eve gidene kadar mideni boş tuttmaz.

saat 16:00 : Ev yemeklerinden 1er tabak yanında meyve suyu ve salata.Yoğurtta katabilirsin.

saat 18:00 : Yine ufak tefek yiyecekler amac mideni boş tuttmamak :) ben 50gr ton balığı 1 dilim ekmek öneririm

saat 20:00 : Yine ev yemeklerinden 1er tabak meyve suyu :) ve 30dk sonra 500ml süt.

saat 23:00 : Az yağlı bol proteinli ev yemeklerinden 1 tabak artık evde ogün ne yapılmışsa :) fındık,badem,ceviz,kuruincir vs. 1 avuc.

Bu öğünlerinin arasına daha istedgin bir çok şeyi katabilirisn özellikle meyve ve yeşillik.Spor yani vg yapıyorsan zaten çok rahat bu menü ile kilo alırsın ve çiğ ıspanak ye :)

Kolay gelsn

Son düzenleme: 8 Aralık 2010
    ErtGrsl, BassHunter ve Kaka'22 bunu beğendi.
  7. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Üstte çok doğru paylaşmışlar beslenmeyi benimkide buna benzer ama bu daha ayrıntılı :)

ErcinTT bunu beğendi.
  8. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Önerileriniz için teşekkürler salonla konustum ocak ayında başlıyorum. Bahsettiğin programı yarından itibaren uygulamaya çalışırım. Peki salona gittiğimde ayrıca bir program gerekir mi?

ErcinTT bunu beğendi.
  9. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Bu beslenme şekli için yeni bir program gerekmez.

Salona baslayınca antreman programını hoca yazar

şimdiden hayırlı olsun :)

ErtGrsl ve BassHunter bunu beğendi.
  10. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlgilendiğiniz için teşekkürler alacağım bilgileri aldım.

ErcinTT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş