Beslenme Şekli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve morkas tarafından 8 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. morkas

morkas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum 1.79 kilo 72-73 beslenmeme cok dikkat ediyorum protein tozuda alıyorum takviye olarak fakat bi gelişme göremiyorum. Antremanlardan önce 15 dk kosu yapıyorum 600-700 kalori yakıyorm burda sonrasındada antremanımı yapıyorum(protein tozu olarak weider cfm overload kullanıyorum acaba onun yerine gelişim görebilmek için kalorili olan protein tozlarındanmı kullanmalıyım )

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Cardionun antreamn sonunda yap ve vücudunu bölerek ayrı günlerde çalış ben tozları bilmediğim için yorum yapamıycam arkadaşlar sana yardımcı olur :)

3. morkas

morkas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cardiou sona bıkamıyorum yani öyle olunca salona gidince hiç birşey yapasım gelmiyo bu konudada yardım edebilirseniz sevinrim.Onun dısında antremanım zaten 3 güne bölünmüş durumda zaten...Vücut şekil alıyor ama hacim almıyo bende acaba aldıgım kalori yeterli gelmemeyemi başladı diye düşünmeye başladım...

4. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    15 dakikada nasil 600-700 kalori yaktigini merak ettim acikcasi cok yuksek tempoda kossan bile o kadar yakicagini sanmiyorum

5. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar çok değişken etken var ki ...nereden başlayalım ??

* Gelişme görememekle neyi kastettin ? Kilo almak mı ? kas kazanımı mı ?
    * Çok dikkat ettiğin beslenmenle alakalı sormak gerekirse aldığın toplam kalori ve makroların neler ?
    * Antrenman sisteminle amaçlar örtüşmüyor. Kilo vermek mi istiyorsun almak mı ?
    * Çalışman ne alemde ? Belki de çalıştığını sanıyorsun.

6. morkas

morkas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu bandını yağ yakımı kısmına geliyorum kalori kısmını en yükese ayarllıyorum hızda max. hızıda 13.5 a alıyorum ama en fazla 2 dk normal kosuyorumdur ondan sonra sonuna kadar durmadan kosuyorum.Bide kosu bandının orada yazan rakamı söylüyorum o da ne kadar doğru olabilir bilemiyorum....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:16 ----------

kilo almak istemiorum ben eskiden 105 kiloydum su anda 73 kiloyum ama hala göbek ve gogüs uclarında yağlanmalar var.bu yüzden yağ oranını düşürmeyi hedefliyorum aynı zamandada kas kazanımı sağlamak istiyorum fakat dedigim gibi yogun tempoda ki koşularımdanmı yoksa beslenme yetersizligindenmidir bilmiyorum ama bi kaz kazanımı pek yok.Beslenmede öyle kalori hesabım yok ama su şekilde acıklıyıyim
    Sabah:
    4 yumurta 50 gr kadar yulaf 100 gr kadar lor yada kaşar peyniri
    bi ölcek protein
    Öglen:
    ızgara tavuk yada evden hazırladıgım köfte marketten aldıgım yarım kilo yogurt tavuk şiş vb.
    Akşam:
    Et,balık,tavuk yanına haslanmış sebze,çorba ve bi kase corba
    Ara: Elma,Muz,Mandalina,Kuruyemiş(Çig badem ,ceviz ,leblebi )
    Eger o gün spora gittiysem 4 ögün protein yoksa 3 ögün protein alıyorum... Biri sabah digerleride öglen ve akşam olmak üzere...

Çalışmalarımdada ağırlıgı arttırmayı denesemde yapamıyorum.
    Antremanları düzgün setler şeklinde tam yapıyorum ama dedigim gibi kaslarımı iyi besliyemiyomusum gibi geliyo....

7. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    * Kilo vermeye çalışırken kas kazanımı beklemek hata olur zaten. Spora çok yeniysen kısa süreli bir artış olabilir ancak kazançlar uzun ömürlü değildir.

* Kilo vermen için günlük ihtiyacın olan kalori miktarının 300-500 kalori altında beslenmen gerekir. Proteini orta/yüksek, yağı en az kg başına 1 gr (senin durumunda 75 gram civarı), geri kalanları da karbonhidrata ayırman doğru olur. Beslenme programını buna göre ayarlaman gerekli, bu sana kalmış bir şey.

* Genel olarak konuşmak lazımsa vücut kilon düşerken veya kilon sabitken, kaldırdığın ağırlıklarda çok artış beklemek yine hata olur. Bütün setleri iyi bir şekilde tamamlayabileceğin ağırlıklarda çalış ve küçük küçük arttırmaya gayret et.

8. morkas

morkas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten kilo vermek istemiyorum yağ oranımı düşürmek istiyorum.kısacası kas kazanmaya başladıgımda yağ ogranımda azalmış olucak ama kas kazanamıyorum acaba protein tozunu overload cfm yerin power whey olanındanmı alsam diyorum (weider )...Onun bi etkisi olurmu...

Sayfayı Paylaş