Beslenme İle İlgili Son Yaşanan Tartışmalarla İlgili Yönetimin Kararı!

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve diez tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. diez
  Offline

  diez ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  12.614
  Beğenileri:
  14.601
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Çorum
  Özellikle son zamanlarda herkesin de şahit olduğu üzere forumda bazı beslenme ve yağ yakımı konularında karşılıklı cepheleşmeye varan tartışmalar yaşanmaktadır ve her açılan yeni başlıkta bu tartışmalar devam etmektedir.

  Her ne kadar forum kurallarımız gereği tabu sayılan yani genel geçer bilgi sayılan bilimsel bilgilerin çürütülmeye çalışılması kaynak paylaşma şartına bağlı olsa da kurallarımızı güncelleyerek kaynak dahi paylaşılsa üyeleri ikilemde bırakan bu tür bilgilerin paylaşılması yasaklanmıştır.

  aşağıda yeni eklenen kural maddemiz vardır.Tüm üyelerimizin bu kural maddesine uymalarını ve özellikle yenileri ikilemde bırakmamalarını rica ediyoruz..

  15- Genel Geçer Bilgilerin Aksini Kabul Ettirmeye Çalışmayın!

  Doktorların ya da bilim adamlarının sağlıklı beslenme ile ilgili genel geçer bilgileri çürüten araştırma sonuçları öncelikle sporla ilgilenmeyen sıradan insanlar içindir ve vg.gibi ağır sporlar yapmayan insanlar üzerinde denenerek sonuçlandırılmış çalışmalardır.
  Özellikle ağır sporlar yapan sporcular üzerinde yapılmamış bilimsel araştırmalar bir vücut geliştirme forumu olan bodyforumtr.com'da paylaşılması özellikle yeni başlayan vg.cileri ikilemde bırakmakta ve forumun genelinde de bilim dünyasının bile hala tartıştığı konular çözülmeye çalışılarak kaos yaşanmaktadır.

  Yönetimin aldığı kesin karar nedeni ile özellikle v.g.ciler için yapılmamış araştırmaların forumun geneline genel geçer bilgi şeklinde sunulması ve bunda da ısrar edilmesi yasaktır.
  Yönetim bu tür başlıkları açan üyelerden gerek görürse detaylı açıklama isteme ve yeterli görmediğinde kilitleme hakkına sahiptir.
  Yönetim kendi içinde karar vererek açıklama istemeden de bu tür başlıkları kilitleme hakkına sahiptir.

  Bunun yanında, bu tür beslenme konularını sabote eden, konunun ana temasından saptırıp, başlık sahibini konu dışı tartışmalara çekerek, okunurluğu düşürenler ve konu sahibinin şahsına yönelik saldırıda bulunanlarla ilgili olarak, yönetim gerekli yaptırımları uygulama hakkını saklı tutar.
   
  demircan256, demir00, HUMOR ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş