beslenme üzerine maddi imkansızlık

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve salihoruc tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    iyi günler değerli arkadaşlar.Yaklaşık 4 senedir bu sporu yapıyorum birçok beslenme türü denedim yüksek pro düşük karbo düşük karbo yüksek pro vs. sonuçta baktığımız zaman temel amino asitleri hayvansal kaynaklı gıdalardan ancak alabiliyoruz ama malumunuzca bu iş düzenli belli bir geliri olmayan heledem bu işe gönül vermiş arkadaşlarımı bir hayli strese sokuyor yarının sabah protein kaynağını yada öğle etini hergün nerden bulacam endişesi uzun lafın kısası benim fikrinizi almak istediğim konu en ucuz hangi yollardan beslenmemizi tamamlayabiliriz.bazılarınız bu spor böle kardeşim başlamasaydın diyebilir ama herşeyin muhakkak makul yolları vardır umarım idrak etmişsinizdir.şimdiden konuya muhatap olacak arkadaşlara saygılarımı iletiyorum.
    ör:ucuz protein kaynağı esmer pirinç 8 temel amino asidin hepsini içerir yumurta da ete göre ucuz diyebiliriz.patates te ucuz bir karbonhidrat kaynağı aynı şekilde tavukta aynı şekilde kabak çekirdeği ve karpuz çekirdeğide bitkisel fazla pro içeren ürünler vede yeşil fasulyenin 100 gr mında 71 gr bitkisel pro var

mesela şöle yapılsa;sabah 6 yumurta beyazı 1 sarısı,2 3 dilim ekmek salata
    ara öğün 2 tane haşlanmış patates 1 kase yoğurt öğle yemeği 1 tabak yeşil fasulye 1 tabak esmer pirinç 2. ara öğün 3 4 yümurta beyazı biraz yulaf ezmesi akşam öğünm 1 tabak yeşil fasulye 1 tabak esmer pirinç gece yatmadan önce de karpuz ve kabak çekirdeği böle bir beslenme planı bizi idare edebilir mi saygılar...

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    İmkanlarınızın kıt olduğundan bahsediyorsunuz ancak yumurtanın sarısını atacak kadar da cömertsiniz ? atmayın ...

Esmer pirinç, tam protein değil. Lysine eksikliği var.
    http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/5710/2

Esmer Pirinç (Tahıllar) ile fasulye, nohut' u (baklagiller) aynı gün içerisinde yiyerek tam protein elde edebilirsin.

Amacınız hacim ise, yeterli protein' in yanı sıra yeterli düzeyde kalori alımı da yapmanız lazım. O yüzden, üstelik protein alımı sıkıntısı yaşıyorken, tüm yumurta, tam yağlı süt, tam yağlı peynir..vs gibi kalori yoğunluğu olan protein kaynaklarına yönelmeniz akıllıca olacaktır.

Amacınız kilo vermek ise, protein alımı sıkıntısı yaşıyorken, tavuk, whey protein gibi az kalorili protein kaynakları daha doğru tercih olur.

Sanırım ne demek istediğimi anladınız.

dishiwelet ve salihoruc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş