beslenme önerisi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve guess tarafından 23 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. guess

guess Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    elektronik mühendisi
    Yer:
    istanbul-anadolu
    merhaba, forumda yeni sayılırım fakat oldukça araştırma yaptım. beslenme konusunda uzman arkadaşların önerilerine ihtiyacım var.

kısa zaman öncesine kadar 122 kg dım. boyum 1.84. yaklaşık 4 aydır kardiyo, şınav ve beslenmeme dikkat ederek ve çok kas kaybetmeden 104 kg a indim. ölçümlere göre ağırlıklı yağdan gitti. 2 gündür multipower l-carnitin ve cla da kullanmaya başladım. bu yağdan kurtulmamı kolaylaştıracak sanırım.

artık ağırlık antrenmanlarına başlayıp vücudu şekle sokmayı istiyorum. yapmak istediğim vücut şekli çok kalın kaslar, kollar değil. ama baklava karın kasları, estetik göğüs ve kol kaslarını hedefliyorum.
    spor salonunda hocam kg başına 1,5 gr protein almamı önerdi.

sormak istediğim, kg başına protein dediği toplam kg a göre mi? yağsız kütleye göre mi? yani 76x1,5=114 gr protein mi yoksa 104x1,5=145,6 gr protein mi?

soru 2; bu ihtiyacın bir kısmını bitkisel protein ile de karşılamak mümkün mü?

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Korkma zaten cok kalın kollar,kaslar kolay birsey değil :) Kilo bşına 1,5 az şu nedenle az siz daha kilo vermeye devam ediceksiniz diyette protein miktarını arttırmak bir bakıma güvencedir.Forumda bitkisel protein konusu cok tartışıldı varılan sonuç bu hesaplamada hayvansal protein üzerinden hesaplanmasının her zaman daha doğru olucağı yönünde.Kilox2 formulunun dogrusu aslında kas kutlesix2'dir.Ama kilonuzx2 olarakta hesaplıyabilirsiniz bir sorun olmaz.Bu arada basarınızın devamını diliyorum..

guess bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Yagsiz kutle * 1.8 gr protein yeterli olacaktir. Bitkisel proteinler genelde bu hesaplamanin icine dahil edilmezler.

Sayfayı Paylaş