Beslenme, çalışma hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mehmetk07 tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mehmetk07

mehmetk07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, bu vucut gelistirme isine yeni basladim spor salonuna gidecek vaktim olmuyor, evde calisma icin flexor kullanicisinin basligindan faydalaniyorum. Forumdaki bircok sabiti inceledim.

19 yasindayim 1.85 boyum var 68 kiloyum. 8 ay kadar once 95 kiloydum ve diyet donemiyle birlikte suanki kiloma ulastim. O surede yuruyus ve sadece beslenmeme dikkat ederek verdim bu kilolari ve koruyabiliyorum artik. Kasli biri degildim hic yagli biriydim zayiflayinca da her sey ortaya cikti cocuk gibi kaldim.

Amacim sekilli bir vucut sahibi olmak daha dogrusu tabiri caizse beach vucudu.
    Beslenme onerilerini inceledim ama onlarin tamamina uyum saglayamam spordan oncesi ve sonrasi icin lor gibi protein takviyesi tamam uygularim ama diger ara ogunlere uyamam protein agirlikli saglikli beslenmeye calisabilirim.

Ama vucudumda kalca ust bacak ve karin bolgemde hafif yaglanma var sarkma da olabilir. Bu yaglanma bana bu surecte kostek olur mu kardiyo yapmali miyim? daha cok zayiflamaktan korkuyorum.

Saglak olmamdan oturu sag kolum daha yapili duruyor forumda inceledim dumbella calisin deniyor flexorun basligi zaten dumbella calisma fakat ornegin sag ve sol kolu es zamanli olarak kullandigimiz dumbell hareketlerini once sag kolda sonra sol kolda seklinde yaparak mi bu esitsizlik gidecek yoksa dumbella calismak yeterli mi?

Edit : Bir de unutmusum, flexor un dumbella programinda 2 gun calisma 1 gun ara 2 gun calisma seklinde gogus,kol-omuz,kol-ara-bacak-sirt seklinde karin yok benim karin da calismam lazim ben programin neresine karin eklemeliyim ayri bir gune mi eklemeliyim ? yoksa bacak ya da sirtin yanina mi? karin icin mekik beni cok zorluyor ve karnimi degil belimi kullaniyorum sanki.

Son olarak da el yayindan aldim ayarlanir olanindan onu her gun mu kullanmaliyim asiri sisme olmasin ama bileklerim de cok ince biraz sekillensin istiyorum. Kac set ve her set kac defa olacak sekilde haftada kac gun gibi onun icin de bir sey onerir misiniz?

sag biceps 29 sol biceps 28
    karin bolgem 80
    sag bacagin ust kismi 50
    gogus 87

Vakit ayirip yorum yapan herkese simdiden tesekkur ederim.thums:

Son düzenleme: 6 Şubat 2013
  2. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    1.85 boya 68 kilo nedir ? neden o kadar cok düştün en ideali 80 kg dur. son olarakta sorularının cevabı antreman ve eğzersiz bölümünde mevcut ;)

mehmetk07 bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    boy-kilo için verdiğin sayılara bakarak konuşacak olursak; artık kardio değil, ağırlık çalışmalısın.

okuduğun gibi sağ-sol kol ölçü farkını dumbell kullanarak giderebilirsin. sırası önemli değil. zamanla fark kapanabilir.

boş günlerinde karın çalışabilirsin.

antrenman öncesi özellikle biceps ve sırt günlerinde yay çalışmak ön kollarını yorabilir ve antrenmandan tam verim almana engel olabilir. her gün yerine antrenman yapmadığın günlerde yay çalışabilirsin. el yayı için çok fazla detaya gerek görmüyorum ben. yorulana kadar 3-4-5 set sıkılabilir.

mehmetk07 bunu beğendi.
  4. mehmetk07

mehmetk07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet inceledim merak etmeyin yeni uyeyim ama bilincsiz degilim, bu guzelim forumun copluk olmasini istemem ciddi bir ozen var ortada ;) Kiloma gelince evet ama onceki halim gercekten asiri kiloluydu zayiflamaya baslayinca da ucunu kacirdim, kilo almayi istemedim cunku yaglanmaya cok yatkinim ondan sporla kilo alacagim yorumunuza tesekkur ederim.thums: unutmadan call me maybe klibindeki cocuk gibi bir vucut is de tam da benim de istedigim o kadar olmasa da ona yakin bir seyler olsa mukemmel olur :)

Size de tesekkur ederim kardiyo yapmayacagim.
    Peki el yayi icin her set kaclik olmali acikcasi bu isin mantikli sayisi nedir bilemedim arama yaptigimda basliklardaki yorumlara bakinca bazilari oyuncak gibi surekli kullaniyormus, ben bos gunlere onu koyup duzenli olsun istiyorum.

Peki karin icin flexor hocamizin ev calismalarinda karin calismasi neden bilmiyorum ama yok baska bir basliktan bir calisma buldum twisting crunch, yarim mekik, lying leg raises hareketlerinden olusan bir calisma. Bunu uygulayayim mi?

Karin bolgem hic guclu degil agirligi belime vermeyecegim hareketler ariyorum. Vacuum denen hareketi de karin calismalarinin onune ekleyeyim diyorum uygun mudur?

Cevap verirseniz cok sevinirim tekrar tesekkurler..thums:

Son düzenleme: 6 Şubat 2013
  5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    el yayı için yorulana 3-4-5 set kadar yapabilirsin yazmıştım zaten.

karın için her bölgesin etki edecek çeşitli açılardan kasılmayı sağlayacak egzersizler yapabilirsin. çok tülü karın egzersizleri var. istediğin bir kaçını yapabilirsin. ama alt-orta-üst-yan karın kaslarını hedefleyen farklı bölgeleri çalıştıran egzersizlerden bir program mantıklı olur.

yarım mekik; beli en az zorlayacak egzersiz olarak aklıma gelen ilki..

6. mehmetk07

mehmetk07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yorulana kadar kismini gormemisim.Tamam karin egzersizlerini kendim belirleyeyim tesekkurler tekrar thums:

Sayfayı Paylaş