Beslenme / Çalışma Yardımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Iridescent tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Iridescent

Iridescent Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi sağlıklı iyi sporlar dilerim öncelikle. Şimdi size kendim hakkında birkaç bilgi verip nasıl bir çalışma izlemem konusunda yardım isteyeceğim, elimden geldiği kadar kısa tutacağım umarım hepsini okuyup bana yardım edebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Ben hayatım boyunca çok hareketsiz yaşadım, hiçbir sporla uğraşmışlığım yoktu, şişman bir çocukluk geçirdim, şuan 16 yaşındayım, 1 sene kadar önce boyum 1,70 di, kilom ise 82 idi. Ben bu durumdan sıkılıp kilo vermek için bazı yollar aradım, ve P90X adlı bir program buldum. Fakat ben bu programın tamamını değil, her gün sadece bir kardiyo videosunu yapıp durdum. Bazı günler üşendiğim yapmadığım oldu, bazen "Aman ne olucak ya" diyip birsürü şekerli yağlı şeyler de yediğim oldu, fakat her neyse bu son 1 sene içinde sadece 1 kardiyo egzersizini kullanarak 67 kiloya düştüm. Şuan boyum 1,72 ve 67 kilodayım. Sorunum şu ki, vücudumda neredeyse hiç kas kütlesi yok. Benimle aynı boyda olup 70 kilo olan arkadaşımdan daha şişman gözüküyorum. Özellikle göğüs bölgemde fazla yağlanma var. Göbeğimde de var ama eskisi kadar belli etmiyor, çok çıkık değil, düz denilebilir. Ancak göğüs bölgem işleri berbat hale getiriyor, t-shirt ümü bile çıkarmaktan utanıyorum. Arkadaşlarım ve ailem eskiden çok kilolu olduğumu bildiklerinden bana çok iyi yorumlar yapıyor, ama ben hala iyi değilim.

Şimdi çok da konudan sapmazsak, ben dik duruşlu ve kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorum. Evimde 2 adet 4 kiloluk dumbell ve barfiks direği var. Sizin bana beslenmemde ve çalışmamda yardım etmenizi istiyorum, bir çeşit koç arıyorum aslında. Şimdi okul da bitiyorken bu 90 günü iyi değerlendirip güzel bir vücudun temellerini atmak istiyorum. Yazın ilk ayında şehir dışına gideceğim, orada bol bol yüzüp göğüs bölgemden kurtulmaya çalışacağım. Şu an kendimi çok zorladığımda 3 barfiks, 30 şınav, 40 mekik çekebiliyorum. Haftada kaç gün çalışmalı kaç gün dinlenmeliyim ? Ne tür hareketlerden kaç set yapmalıyım ? Bana önerilerinizi bekliyor ve şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.

Beslenmeye birşey eklemeyi unuttum, ben sürekli birşeyler yemeyi seven bir insanım. Yani oturup kendimi tıka basa doyurmaktansa bol bol ara öğün yemeyi tercih ediyorum, bu da beni çikolata cips gibi şeylere itiyor, kilo alıyorum. Bu ara öğünlerde ne yememi önerirsiniz ?

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Evde sadece 2 adet Dumbell ile çalışma proğramı (Yapılış Şekli) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Size bu konuyu öneririm yeni başlamışsınız ve evde çalışıyosunuz.ilk başlar bende bunu uyguladım.hareketlerin yapılışını iyi izle doğru yapmaya çalış.1 gün ara ile yapabilirsin zaten konuda bahsediyo.ara öğünlerde kuruyemiş yiyebilirsin aşırıya kaçmadıkça ve yanında yeşil çay sanırım hacim gibi bi amacın yok,yağ yakmak istiyosun ve sıkılasmak vs.. dışarı cıkıp koşabilirsin arada cardio için veya youtube da cardio antrenmanları var çok iyi evde yapılabilcek..şimdilik aklıma gelenler bunlar başarılar..

Sayfayı Paylaş