beslenebiliyormuyum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ahmetk. tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ahmetk.

ahmetk. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 2 senedir aralıklarlada olsa bu sporla uğraşıyorum.ilk başladığımda 65 kg cıvarındaydım.boyum181cm.şuanda 85 kg ım

kol:37 cm
    omuz:123cm
    gögüs:108cm
    bel:89cm

amacım nisana kadar biraz daha kütle yapmak(özellikle kol)

sabah kalkış 5:10

5 yumurta (1 tam , 4 beyazı)
    50 gram yulaf (yogurtla birlikte)
    100 gram lor peyniri
    1 kupa sade kahve

ara öğün

1 elma, 1mandalina ,1 muz

öğle13:00

200 gram prinç lapası
    200 gram tavuk gögüsü

yafa

200 gram pirinç
    5 yumurta beyazı

ara öğün
    5 ceviz 1 elma

antrenman
    öncesi 1 ölçek whey protein
    sonrası 1 ölcek whey p.

akşam yemegi 8:30

150 gram pirinç lapası
    200 gram tavuk gögüsü(bu bazen balıkta,kırmızı ette olabiliyor.

saat 11:00 uyku

arkadaşlar bu diyeti uygulamaya çalışıyorum sizce nasıl likit aminoasitte almayı düşünüyorum bide gece yatmadan casein proteinde alayımmı

nisan sonrasındada definasyona girmeyi düşünüyorm arkadaşlar ondada clen+kafein yapmayı düşünüyorum..

işimden ötürü alternatifim cok fazla yok arkadaşlar lütfen fikirleriniz benim için önemli şimdiden teşekkürler...

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    spor önce whey almana gerek yok, sabah+ idman sonrasi yeterlidir.

3. UnderCoveR

UnderCoveR Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    ahmetk. kütle istedigini söylemis antremandan önce bence whey kullanmasında bi sakınca yok antremana protein depoları dolu girer böylece siddetli antremanda kas yıkımının önüne gecmis olur neye dayanarak antreman öncesi wheyin cıkartılabilceginizi söylediniz acaba exsisman

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Şubat 2013
  4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    antrenman öncesinde alınan whey ile protein depoları tamamen dolmaz.

5. ahmetk.

ahmetk. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar aslında bende onu antrenmana göre ayarlıyorum.genelde antrenmanlarım agır oluyor.Geneldede antrenman öncesi alıyorum . peki sizce beslenme programı nasıl yeterli mi?

6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenmen gayet iyi. Protein oranı yeterince fazla, karbonhidrat 300-400 gr arası sanırım o da yeterli ek olarak yağ alımını biraz arttırabilirsin 50-100 gr kuruyemiş tüketebilirsin hem hormon yapımına katkısı olur hem kg almana yardımcı olur kaloriyi arttıracağından.

7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Konuyu geçiştirmek istemişsin ancak whey için aynı eleştiriyi bende yapayım sabah aç karnına içilmesi en sağlıklısı 2 servis ise diğerini de antrenman sonrasında alabilirsin.

Beslenmenin yeterli olup olmadığı konusunda ise bence çok daha detaylı bir beslenme yapmalısın en basıtı 200 gram tavuk yediğinde 60 gram protein alırsın 5 yumurtayı tam yesen bile 35 gram protein alırsın en basit örnek .

Yerlerini değiştirdiğin besinlerin değerlerinide ona göre ayarla. Ayrıca antrenman sonrasına 5 6 gram da olsa şeker içeren birşey ekleye bilirsin. Örnek bir 12.5 gramlık kinderlerden olabilir.

Ayrıca 200 gram tavuklarını bende 150 grama çekerek öğün sayını arttıra bilirsin. Birden o kadar yüklü alma miden içinde .

Bende akşam 200 gram et yiyorum ama 100 gram yiyorum 45 dakika sonra 100 gramını daha alıyorum. Kişisel tercih meselesidir.

Ayrıca yatmadan önce kaşar peyniri ile casein protein alabilirsin.

Antrenman öncesindeki öğünede mümkünse kahve koyabilirsin. Kafein sana azda olsa enerji verecektir. Yani enerji verecek derken yanlış anlaşılmasın nox etkisine benzer de olsa doğal yoldan performans artması açısından.

SNIPES44 ve ahmetk. bunu beğendi.
  8. ahmetk.

ahmetk. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş önerilerini dikkate alacagım.. bunu yaklaşık 1,5 ay yapmayı planlıyorum 90 kg a kadar cıkıp sonra yağ yakmak istiyorum hocam.oyüzden en az yağ alımıyla yapmak istiyorum bunu umarık işe yarar bide haftada 4 agırlık 2 kardio antrenmanı yapıyorum sizce kardioyu düşüreyimmi?

Sayfayı Paylaş