Beslen Progamım Nasıl ? Yardımlarınızı bekliyorum :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve darkwol tarafından 5 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar internetten baktığım birkaç makaleye dayanarak kendime bir beslenme programı yaptım. Sizlerde bakıp ne eksik ne fazla söylermisiniz.
    Öncelikle amacım kilo almak. 57 Kiloyum...
    Kilo alıyorum ancak çok yavaş alıyorum.
    3. 3,5 KG lik karbonhidrat tozuna yeni başladım 2 kutu bitirdim alabildiğim sadece 8 kilo oldu. Metabolizmam sanırım hızlı çalışıyor zor kilo alıyorum. Hayatımda ilk defa 50 li kiloları gördüm diyebilirim :) ama daha hızlı kilo almayı planlıyorum.
    Forumdaki birkaç beslenme programını gördüm açıkcası bana fazla abartılı geldi. Birde maddi durumu göz önünde bulundurursak bazıları aşırı uç durumda geliyor insana.
    Kahvaltı:
    4 Yumurta Beyazı
    + Kahvaltı (Çikolata peynir agılıklı yapıyorum.)
    2 Ölçek karbonhidrat Tozu

Öğle yemeği:
    Makarna veya Bulgur pilavı
    Kırmızı Et veya Beyaz ET
    Salata, Yogurt
    2 Ölçek Karbonhidrat Tozu + 2x Beef Amino + Kretin

(Bu arada Spora gidip geliyorum. Ve spordan sonra fındıklı tablet çikolata bitiriyorum bir tane.
    Spor programım bölgesen program. 3 gün devam 1 gün off 2 gün devam 1 gün off olmak şeklinde 5 gün gidip 2 gün tatil veriyorum her hafta. Düzenli olarak gidiyorum 5 aydı. Ama fazla bir gelişme olmadıgını hissediyorum. Açıkcası tribe girdim biraz...)

Akşam Yemeği:
    Makarna veya Bulgur pilavı.
    Çorba
    Yogurt veya Salata
    2 Ölçek Karbonhidrat Tozu.

Beslenme programım iyimi ? Kretin ve amino asit de kullanıyorum. 5 Aydır spor yapıyorum ve yaklaşık 8 kilo kadar aldım. 1.77 Boyum var hala çok zayıfım.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler :)

2. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Kas olarak mı kilo aldın yağ olarak mı ? İlk önce bunlara bir açıklık getirmemiz için fotoğraflarını ve ölçülerini paylaşa bilirsin bu şekilde hocalarımız net cevap verir

3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    5 ayda 8 kilo aldiysan cogu kas degildir.

Bu kadar cok karbonhydrat tozu kullanmana gerek yok. Kompleks olan karbolara yönel

4. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadas sabah cikolata aksam corba var menunde fazla hosuma gitmedi acilcasi yemek listen bu arada mass gainer lar senin kilo almana yardimci olmaz gun icinde kaybettigin kaloriyi yerine getirmeye calisir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Vücudum karın bölgem filan yağlı değil kas olarak gözle görülür bir büyüme oldu yağ olarak kilo aldığımı zannetmiyorum. Karbonhidrat tozunu yanlışmı kullanıyorum Hardline 3 Matrix kullanıyorum. Bana günde 5 ölçek almam gerektiği söylendi. Uyumadan önce sütle alıyorum tozu. Vücut ölçülerimi bilmiyorum hiç ölçtürmedim açıkcası vücut çalışmayı sevdiğim için yapıyorum bu sporu ilk başlarda pek öyle gelişime filan takıntım yoktu ancak benimle başlayan bi abimiz var adam 5 ayda benim 2 katım olunca bu işte bir problem var dedim :D spor salonundaki hocamla konuştum o abinin vücut tipinin kolay kaslanmaya yönelik olduğunu benim vücut tipimin ektomorf olduğunu zor kaslandığımı baya dikkat edip daha çok yemek yemem gerektiğini söyledi. Ancak benim vücut tipim kas yaptığı zaman oldukça iyi olduğunu atletik bir görünüme sahip olduğunu söyledi. İnternetten aktım biraz gerçekten de öyle çok dengeli duruyor. Bu hafta diyetisyene gitmeyi düşünüyorum sizce gideyimmi ?

6. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo almak icin dietisyene gerek yok bence bi kac tiyo vericem uygula yemek den 1.5 saat once hic su icme migden dolmasin yemek sonrasi yogurt ve su kullanma metobolizmayi hizlandirir sabah kahvaltina cikolata yerine kizartilmis patates ekle 300 gr peynir olarak lor oneririm hem protein ve karbon orani yuksek bide migdende yer kalirsa kahvaltidan 1.5 saat sonra 150 gr yulaf ezmesi ye sutle karistir onun disinda aksam corbayi sil menuden sana yarari olmaz mass gainerda gunde 5 kere kullanman iyi olur bencede.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    teşekküler bunları listeye alıcam ama bu yulaf olayını merak ettim benim aldıgım yulaf bildigin hakiki yulaf bu gevrek tarzı olanlar var bide benim hangisinden kullanmam lazım ? hakiki yulafın tadı yok bişeyi yok sakıza dönüyor bir süre sonra :D çiğneyip duruyorsun ben çignerken doyuyorum onu ilk başlarda denemiştim de. Çorbayı çıkartıp başka birşey eklememe gerek yokmu ?

8. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    çorbayı cıkartıp gece yatmadan önce 1 tabak makarna koyabilirsin yulaf ezmesi alcaksın marketten 100 gr mında 68 gr saf karbonhidrat var

9. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    mide kaldırmıyor ya çok geliyor 3 öğünü zor sığdırıyorum güne :D

10. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    ozaman normal beslenmeni yap kış aylarına yaklaştığımız vakit uygula zaten yaz geldi yazın hacim yapamazsın kışın artık

11. Tetanurae

Tetanurae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    darwol, ben de Whey Matrix3 kullanıyorum ve bilmeni isterim ki bu ürün karbo ağırlıklı değil protein ağırlıklı bir ürün. Ayrıca günde 3 servis alıyorsun vücutta kullanılmayan protein yağa dönüşür ve paran boşa gider. Yağ olarak kilo almak gibi bir amacın varsa karbo ağırlıklı bir toz dene hem daha ucuz hem de amacına daha uygun.
    Whey3 Matrix besin değerleri(100 gr.):
    Enerji: 421 kcal/1780 kj
    Yağ:5,9 gr.
    Karbo:6,4
    Protein: 85,45 gr.

12. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ olarak alacağımı zannetmiyorum hem antrenman programım agır hemde kaç aydır kullanıyorum 3. kutu bitmek üzere vücutta bir yağlanma olmadı. Büyük ihtimalle yakıyorumdur. Ama yağ olarak alsamda sorun olmaz ya :D

13. Tetanurae

Tetanurae Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    57 kiloda ağır çalışan birinin protein ihtiyacı 85-100 gr kadar. Matrix3'ün 1 servisi 37,5 gr protein içeriyor. 3*37,5 112,5. Protein alımın yeterli. Antremanlardan yaklaşık 2 saat önce karbonhidrat alırsan daha fazla verim alırsın. Hocalar ne der bilemem ama bence doğru yoldasın, başarılar.

14. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ben sabah kahvaltısından sonra, ögle yemeğinden sonra, akşam yemeginden sonra bide uyumadan önce birşeyler atıştırıyorum sütle içiyorum yağsız sütle.
    2 Saat öncesine denk getiriyorum ama

Sayfayı Paylaş