besleme programıma yorumlarınızı bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dukr tarafından 17 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar herkese selam. 1.5 senelik sıkı bir çalışma sonrası 3 sene ara verdim ve 1 ay önce yeniden başladım. önceden yapmış olduğum çalışma nedeniyle şu anki gelişimim diğer yeni başlayanlara nazaran çok daha hızlı oluyor. amacım 1.5- 2 ay daha ne yapabilirsem yapmak ve sonradan yaz sonuna kadar fazla yağlardan kurtulmak. öğünlerde aldığım besinler ve takviyeleri aşağıya yazıyorum ve değerli yorumlarınızı bekliyorum.

1-sabah kahvaltıdan 45 dak. önce nitrix
    2-kahvaltıda 3 yumurta (sarıların 2si çöpe), 1 kase yulaf ezmesi, 100 gr. lor,creatin(size on) , vitaminler
    3-ara öğün olarak protein tozu, glutamin, balık yağı kapsülü
    4-öğle yemeği olarak pilav, yanına tavuk veya et
    5-ara öğün öncesi nitrix
    6-ara öğün olarak protein tozu, axis-ht, haşlanmış patates veya makarna veya yulaf
    7-antreman öncesi protein bar
    8-antremanın hemen sonrası glutamin ve nitrix
    9-akşam yemeği olarak max. tavuk, sebze, bol salata ve naturel pirinç, axis-ht
    10-uyku öncesi protein tozu ve 50 gr. lor ( öncesinde ya 1 kase çilek yada 1 elma)

herdaim bolbol su içiyorum

haftada 4 günlük bir split programı uyguluyorum. kilo 85 - boy 1.82

lütfen daha fazla yumurta yemen lazım demeyin, hersabah yumurta yüzünden hüzünle uyanıyorum. sevemedim şu meredi.
    şimdiden herkese teşekkür ederim.

2. gurgula

gurgula Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bana göre gayet güzei bir beslenme programı ama yumurtayı 5 yap bence :D

3. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    bu arada yazmayı unuttum. ayrıca antreman günleri antremanın hemen öncesinde, diğer günlerde yatmadan hemen önce amino fotre liquid içiyorum.

yumurtayı elimde olsa hiç yemicem, kaldıki 5 taneyi bu mide kaldırmaz :)

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Uyku öncesi meyva yemeyi bırak. GH salgını düşürürsün. Aminoasit ise uyku öncesi için gereksiz, likit aminoyu sadece antreman sonrası öneririm. Antremandan hemen önce de alınabilir ama antremandan 1,5 saat önce düzgün protein ve karb içeren bir yemek yediysen çok da gerek yok. Zaten pahalı bir supplement böyle harcama bence.
    Protein barı da antremandan hemen önce alma. Sindirmen gerekn yiycek sokma midene. Antreman sonrası aminoyu aldıktan 15 20 dk sonrası kan şekerini dengelemek ve protein ihtiyacını sağlamak için kulanılabilir o da diğer supplementlara ulaşmaya imkanın yoksa pratik bir çözüm olsun diye.

5. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    benim onerilerim su sekilde :
    - sabah vucudun en cok proteine ihtiyaci oldugu zaman ve sen 3 yumurta ile gecistiriyorsun. Madem yumurtayi artiramiyorsun arada aldigin protein tozu ve glutamin ile yumurtanin yerini degistir. Hem Protein sabah yumurtadan daha hizli kana karistigi icin faydasini daha hizli gormus olursun.

- yine vucudun en cok proteine ihtiyaci oldugu zaman antrenman sonrasi. Fakat sen sadece glutamin aliyorsun. Bence yatmadan once aldigin proteini antrenman sonrasina kaydir. Gece yatmadan once sadece lor (50 gr yerine 100 gr !!) yeterli olacaktir.

- BSN firmasi Nitrix i tek basina onermiyor. Eger imkanin varsa yanina max. sonuc icin Noxplode veya cellmass eklemelisin. Damarlarini nitrixle acip genisletiyorsun ve max. pompalama sagliyorsun. peki o kadar pompaladigin kasi yeterince besleyemezsen sonuca ulasamamis olursun.

basarilar :)

6. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    gelen bütün yorumlar için teşekkür ederim.
    nitrix in yanında cellmass yerine yine aynı işlevde size-on (gaspari nutrition) alıyorum. noxplode aldım ancak kullanımı konusunda kafam karıştı. garip bir kullanım reçetesi var. bu ürünün kullanımı hakkında bilgi verebilirsen çok sevinirim (nezaman, ne dozda ve nasıl alınacağına dair). bu ürünün tam olarak ne olduğunuda anlayabilmiş değilim hala :D
    aslında bende protein tozunu antreman sonrası almak istiyorum ancak nitrix in kullanımında günde 3 kez, ya yemekten 2 saat sonra yada 30-45 dak. önce alınması yazıyor. 3. parti antreman sonrasına denk geliyor. yanı kullanım açıklamasına göre protein tozuyla aynı anda içersem etkisi azalıyor(muş). o yüzden antreman sonrası nitrix ve glutamini alıp yarım saat sonra yemek yiyorum. çaresi varmıdır? :)

7. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    Noxplode idman yaptigun gunlerde antrenmandan yarim saat once 3 olcek olarak kullaniliyor. Urun recetesinde oncelikle 1 olcek, etkisini hiddemezseniz iki olcek en son 3 olcek olarak kullanin diyor. Ama ben hic oyle deneme asamasina girmeden direkt maksimum tavsiye edilen miktar 3 olcekle basladim ve urunu cok basarili buluyorum. Kutu bitmek uzere. Bu urun hem creatin hem nitrix gibi davranan cok degisik ama etkili bir urun. Bu urunu nitrixsiz kullanabilirisn ama nirtix i yanliz kullanman eksik olur bence.

Nirtix kullanimi ile ilgili soyle bir tavsiyem olacak. Her ne kadar urun recetesinde dedigin gibi alinmasi yaziyorsada 3 tableti de idman oncesi alabilirsin bence. ama illaki tarif edildigi gibi kullanayim diyorsan idmandan hemen sonra nirtrix yerine protein al. yaklasik 45 dakika sonra nitrixini alirsin. sonucta bu zaman zarfinde protein emilmis olur.
    oncelik sirasi yapman gerekirse vucut antrenman sonrasi protein ister, nitrix oncelik sirasina gore daha sonra gelir.

8. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
  9. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    tavsiyeler için çok teşekkür ederim. bugün itibariyle noxplode da almaya başlayacağım. bakalım etkisi nasıl olacak. tavsiye ve yorumlar için tekrar teşekkür ederim.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ben gerçekten olağan üstü etki gördüğümü kutu bittikten sonra çıktığım ilk noxplode'suz idmanda anladım..fakat etkisi farklı bünyelerde farklı olabiliyor..bütün supplementlarda olduğu gibi çok büyük beklentilerle bakmamak lazım..böylece ne olursa oldun hayal kırıklığına uğramaz ve antremanı noxplode'a endekslemezsin..

11. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    dün ilk defa noxplode' u denedim. antrenman sonuna doğru hareketleri yaparken, beynim yeter artık, kaslar ise devam diyordu :D . ama kötü yanı, kalp ritmini çok hızlandırıyor. ya ben fazla yüklendim ya supplementten, antreman sonrası 1 saat başım döndü.

12. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    bana hicbir yan etkisi olmamisti. Eger rahatsizlik verici duzeydeyse olcegi dusurmelisin. 3 yerine 2 ile bir sure devam et. vucut alisinca tekrar 3 yaparsin.

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk başlarda 1 ölçekle başlayabilirsin sonraları etkisine alıştıkça 3e kadar artırırsın..zaten vücut tek ölçeğe bile tepki veriyor ilk günlerde..androm haklı..

14. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    yarın tek ölçek denicem. bide accayip köpürüyo. litrelik bardak lazım buna :) .

15. dukr

dukr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticari koordinatör
    Yer:
    İstanbul
    tek ölçek pek kesmedi. yarın 2 ye çıkıyorum. tek ölçek faydasız demiyorum ama 3 ölçekli deneyimden, tekde kalası olmuyo insanın :D . bu arada bu sıcakta azap çekiyoruz. önümüzdeki ay salona nasıl gidicez, merak konusu

16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın 8) .

Sayfayı Paylaş