Besin Zehirlenmesi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Pain&Gain tarafından 26 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Pazartesi günü antreman a gitmeden önce yulaf ezmesi kurabiyelerimden yemiştim , biraz bayatlardı ... bişey olmaz dedim karbonhidrata ihtiyacım var biraz sert olsada yerim dedim zehirlendim :) ilk belirtiler antremanda başladı , triceps biceps günümdü , triceps antremanım çıktı biceps e geçtigimde sanki antremana dolu mideyle gelmişcesine gücüm kalmadı midem bulanmaya başladı , başta antremandan 1 saat önce yemek yememe bağladım , zehirlenmiş olma ihtimalim aklıma gelmemişti , neyse antremanı yarıda bıraktım eve geldim antreman sonrası öğünümü yarım yamalak yedim , erkenden uyudum .. gece berbattı .. kusmamak için kendimi zorladım , yanlış yapmışım , kusmaktan kaçış olmuyo böle durumlarda öle veya böle bi şekilde kusmadan rahatlanmıo sabah kustum rahatladım sandım ama aradan bikaçsaat daha geçti yine kustum , ateşim çıktı üşümeye faln başladım çok siddetli ishal oldum ... iştah 0 a indi , hiçbişeyi yiyemiodum , aradan kaç gün geçti hala yiyemiorum spor a ara
    vermek zorunda kaldım tabi , pazartesinden beri ne antreman yapabiliorum nede bişey yiyebiliorum .. gerçekten berbat bişey ... hani bi kız vardı aneroksiya norvesa hastası aynen onun gibi oldum :) yavaş yavaş düzeliorum ama hala ishalim ve iştahsızlıgım devam ediyor .. daha zehiri tam olarak atamadim vücudumdan .. sanki yeek borumda bişey var asidik ama anlayamadım ...

bi tavsiyeniz var mi arkadaslar böle bitkisel faln :) zehir yapıştı gitmio çok uzadı gibime gelio , sizce normal mi

2. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Çok kusmadan dolayı midedeki asit yemek borusunu bir miktar tahriş etmiştir muhtemelen.ishal 1 hafta içinde geçmezse doktora görünmekte fayda var.ama çok kötü bir şekilde zehirlenmişsin ve ne olursa olsun bir doktora görünmende fayda var.besin zehirlenmmeleri pekte yabana atılcak birşey değildir.geçmiş olsun

3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Yedigin baska bir sey de dokunmus olabilir, zehirlenmenin kaynagini iyice arastirmakta fayda var. Gecmis olsun.

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Zehirlenme durumlarında önerilen klasik birşey söyleyeceğim ben.

Etkili midir bilmiyorum ama kuzenim saç jölesi yiyip zehirlendiğinde sanırım yoğurt yedirmiştik ona ilk müdahale olarak.

Sen de kanının temizlenmesi ve midenin rahatlaması için yoğurt yiyebilirsin belki.

Geçmiş olsun.:)

5. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    benim buna benzer bir olay başıma geldi.şantiye yemeğinden şüphelenmiştim ki doktor bana bunun gıda zehirlenmesi olmadıgını söylemişti.üşütmüşüm.
    havalar şuan soğuk.özellikle bel ve ayaklarının üşümesine izin vermemek laızm.
    beni zehirlendğimi düşündürüen yiyecek tavuktu.malum tavuk bozuk olunca affetmez.ama kurabiye bu derece zehirlemez.benim şahsi dusuncem.ya baska bir gıdadan zehirlenmişsindir yada üşütmüşsündür.
    serumu yedikten sonra eve giderken meydanda kusa kusa geld. bilirim.yaşamayan anlamaz.allah düşmanımın başına vermesin.
    acil şifalar.

6. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    çok tşk ler arkadaslar :)

bugun kendime geliyor gibiyim artık iştahım yerinde , tabi hala 6-7 yumurta uzak görünüyor :) kurabiye gerçekten çok eskiydi hangi akılla yedim bilmiorum , sadece yulaftan oluşsa sorun olmazdıda kurabiyenin içinde yumurtada var o sorun olmuş olabilir

7. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun,bende zehirlendim yaklasık 10 kilo kaybettim telafi etmem 2 ayı buldu cok zor bir dönem ama kafama hiç takmadım herşey aynıymıs gibi devam ettim rahatça atlattım ama ben ölüyodum resmen serom falan verdiler 1 2 gün hastanede yattım sende bence bir görünseydin doktora ama iyileşiyorum diyorsan sen bilirsin.

8. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    iyileştim artık sfitness gerek kalmadı :) yrn başlıyorum antremanlara yeniden çok şükür :)

9. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Dün yarım ekmek tavuk döner yedim, gece erken yatıyım dedim ve gece uyandım mide bulantısından. Daha önce böyle uyanıp kusmadan adaçayı, nane limon falan içip kurtulabiliyordum kusmaktan ama bu sefer kurtaramadım. 3 posta kustum sabaha kadar ve sonradan öğrendim kuzenim de aynı durumdaymış iğne falan vurulmuş. Zaten bunu öğrendikten sonra anladım tavuk zehirlenmesi olduğunu çünkü üşüttüm diyordum daha önceden. Onun durumu benden de ağırmış sanırım, ben 2 ayran içerken o gazoz içmişti yanında belki bundan olabilir diye düşünüyorum.

Normalde bünyem kuvvetlidir pek hasta olmam ama bu ilk zehirlenmem. Şimdi akşam oldu ve halen halsizlik üzerimde, karnımda birşey olmasa da bişey yersem çıkaracakmışım gibi bir his var. AKşama kadar korkudan birşey yiyemedim, kendi kendime atlatabilmem için ne önerirsiniz?

10. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    zehirlenmen çok şişdetli değil anlaşılan. Tavuk zehirlenmesi en çok görünen zehirlenme türü hele ki bu sıcaklarda.. Dikkat etmek lazım protein zehirlenmesi çok tehlikeli. Sende çok sorun yok anlaşılan zamanla geçecektir geçmezse artık her yerde yaygın olan bi sağlık ocağına gitmek zor olmasa gerek.

TuGhAn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş