Besin Takviyeleri Hakkında...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve achilleus tarafından 22 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Siteyi aradım ama cevabını aradığım soru hakkında birşey göremedim. Forumda daha önce okumuştum biri daha buna benzer soru sormuş ''Protein tozları neden en az 3 ay ciddi spor yaptıktan sonra kullanılmaya başlanmalı?'' gibi bir soruydu. Bİr üye ise kaliteli azot atmaktan başka birşey elde edemezsin yazdığını hatırlıyorum. Bunun nedeni nedir? Sonuçta doğal peynir altı suyu tozu.. Belli bir zaman antrenman yapmadan önce (çoğu kişi 2.5-3 ay diyor) kullanılırsa vücüt bunu protein veya ne derseniz kreatin amino asit vb. takviyeleri emmiyor mu? Yoksa fazla bir faydası mı dokunmuyor? Besin takviyelerinin böyle bir kullanıma tabi tutulmasının nedenleri nelerdir? Ayrıntılı şekilde açıklarsanız bir çok kişi memnun olacaktır.

Not: Benim bu soruyu sormamdaki amaç 1 yıldır ara ara (düzensiz) fitness ve evde barfiks mekik gibi çalışmalar yapmam, yeterli ve(ya) düzenli beslenememem ve yeterli uyku alamadığım için istediğim kadar gelişemememdir. 1.5 ayı aşkın süredir bunları biraz daha düzene soktum, daha da sistemli olup 5lb kadar da whey denemek istiyorum.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başlayanlarda suplament kullanımı özellikle ilk 3 ay gerekli değildir.

Sebebi yeni başlayanların gerek kas tonusu gerek ise bu kaslara yapılan baskılar suplament kullanımı için yetersiz olup ilerki dönemlerde gerekli ise kullanımı önerilir..

Kişi spora başlamıştır günlük yediği yemeklerden (sabah,öğlen,akşam) almış olduğu kalori yapacağı hafif egzersiz için yeterlidir..

Ama alırsam ne olur derseniz vucut sistemi önceliği sindirim sisteminde parçalanan hücre zarından geçip enerji santraline düşen besinlere yer verir yani yediğimiz yeni başlayan bir kişide doğal yoldan üretilen enerji yeterlidir vucut haricen alınan suplamenti ikinci planda yada yedek olarak tuttuğundan antreman sonunda Alınmış olan gereksiz suplamentin atımı için uğraşır. burada paramızı çöpe atmış oluyoruz yani suplament vucut tarafından tercih edilmeyip

öncelik besine veriliyor aldığımız suplament vucutte vucut tarafından atılmaya çalışılıyor..

Buna ben boşa atılan para derim..

İleriki zamanlarda 3. aydan sonra artık standart proğramlar aşılmış adeleler gelişimini tamamlamış hoca çalışkan bölge ile tembel bölgeyi tespit etmiş çalışkan bölgeyi yerinde tutarken tembel bölgeyi tamamlayıcı proğram yazmış kısacası size biraz yüklenmeye başlamıştır..

Eğerki Bu yüklenmelerde yediğinizin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız önce hocanızın vereceği suplamentleri kullanın.

Çoğu yeni başlayanlarında yapmış olduğu hata direk suplament kullanmaktır gerek ucuz oluşu gerek ise kişiye güç vermesi kişileri yanılgı ve hataya sürükler hatadır çünkü kişi sadece cretine kullanarak performansını arttırır fakat karşılığı (amino asit) olmadığı için vucutta yıkımlar kaçınılmaz olur en yakın şubeden yıkım yaparak hareket halindeki bölgeye takviye yapar vucut haliyle cretinin ve antremanın etkisi ile şişen kolumuzdan zevk alsakta yaptığımız tek taraflı hamle yanlıştır.

kullanılan yada kullanacağınız herşey vucut sistemi antreman şiddeti suplam entlerin birbirine olan dayanışması çok önemlidir
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-protein-t8691.html

achilleus bunu beğendi.
  3. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yaptığınız alıntıyı forumda görememişim. Daha açıklayıcı olamazdı. Yazana da alıntı yapana da teşekkürler.

Sayfayı Paylaş