Beritanlı aşiretine mensup bir gencim mektubu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 12 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Bugün size bana gönderilen bir mesaji hiç yorumsuz iletmek istiyorum..

Buyrun degerlendirin. ..
    "Iyi günler size önemli bir konuda yazacagim... Ben Beritanli Asiretine mensup bir gencim... Biz tam bir konar göçer Türkmen yörük asiretiyiz.. . her yönümüz yörük kültürüdür... bizlere dedemin de anlattigi gibi yillardir batili istihbarat örgütlerinin diger türkmen asiretlerine de yaptigi gibi kürtlük propagandasi sonucunda insanlarimizin önemli bir kismi kendini Türkten ayri birsey zannetmektedir. .. ayni sey Karakeçili Türkmenlerine de yapilmistir fakat insanlar tarihini arastirdikça Türklük gerçegi ile karsilasmistir. .. suan 3 arkadasiz... birimiz Karakeçili birimiz Badilli yani Begdili Türkmeni bende beritan Türkmeniyim.. .
    Karakeçili arkadasim sirf bunun için Kirikkale'ye ve Kütahya'ya gitti ve oradaki Karakeçililerle her seylerinin ayni oldugunu ve dokuduklari kilimlerin motiflerinin bile ayni oldugunu gördü...
    Söylenenlerin propaganda degil koskoca bir gerçek oldugunu gördü... Arastirdi ve Kayi boyuna mensup olduklarini ve Osmanlinin kurulusunda var olduklarini gördü... Ve gözümüzün önünde Türkçeden baska bir dil konusmayacagina yemin etti... Badilli
    arkadasim Türk oldugunun zaten farkindaydi ama arastirmamisti. .. Arastirdiginda 24 Oguz boyunun oldugu ve onlarinda Begdili boyunun ta kendisi oldugu gerçegini gördü... Akrabalarinin soyadlarinin Beydili Beydilli Baydilli Baydil ve Badilli oldugunu
    zaten biliyordu... Bir an dogunun üzerinde nasil bir oyun oynandigini konusmaya basladik... Türk olmamiza ragmen nasil Türkten ayri bir sey zannettirdiler bize diye düsündük... Ve o gün bizlerde Türkçeden baska bir dil konusmamaya yemin ettik... Ve haril
    haril Türk tarihi okumaya basladik... Kürt sözünün tarihte ilk defa Orta Asya'da Eleges yazitlarinda geçtigini ögrendik.. Alp Urungu Begleri idi ve öz be öz Türk idi... sonra düsündük Kürt ne demekti... Ilk defa farkettik ki konustugumuz Kürtçe dedigimiz dilde Kürt diye bir kelime yoktu... Bunu neden daha önce düsünmedigimize yandik.. Anlastigimiz dil ise Türkçe . Ben Zazaca konusuyorum hiç anlamiyolar. .. Onlar Kürtçe konusuyolar ben anlamiyorum. .. Anlastigimiz dil tabii ki Türkçe... Beritan sözünü arastirdim tamamen
    Türkçe bir kelime... Göçer göçebe anlaminda...
    Yörükleri arastirdim. Her seyimiz ayni... Çok yasli dedelerimize danistim, çok önceleri yalnizca Türkçe konustugumuzu söyledi... Anladik ki bizler öz be öz Türküz... simdi ise yeminimizde oldugu gibi Türkçeden baska bir dil konusmuyoruz. ..
    Vatanimiza simsiki baglandik milli kimlige simsiki baglandik... Bekliyoruz ki vatansever gazeteciler üniversite hocalari bu konuyu ele alsinlar... Biz insanlarimizi uyariyoruz.. . Ve inanin insanlarimiz Türk olduklarini duymak istiyorlar.. . Koskoca Avsar boyunu Kürt yaptilar... Ama onlar bunu yemiyorlar artik gençleri arastiriyorlar Avsarlarin Oguz Türkünün genis bir boyu oldugunu ögreniyorlar. ..
    Sizleri gazecilige davet ediyorum... neden gidip Türkan asiretinin üyeleriyle yaslilari ile röportaj yapmiyorsunuz neden kendine Kürt denmesinden hoslanmayan zaza dedeleriyle röportaj yapmiyorsunuz...
    Neden Karakeçili Türkmenleriyle röportajlar yapmiyorsunuz. .. Neden Kürt sözünün Türkçe oldugunu ve ilk defa Türk yazitlarinda geçtigini söylemiyorsunuz. .. Neden Hakkari'ye adini veren Türk asiretinden Saka Türklerinden Akari asiretiyle konusmuyorsunuz. . Neden Gur Türklerinin Asireti olan Guran Türklerini üniversite hocalarindan dinlemiyorsunuz. .. Fatihin hocasi Molla Gurani'nin
    asiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz. .. Neden ayni asiretin Azerbaycan'daki kolu kendini Türk biliyorda Kürtçe tek kelime bilmiyorda Türkiye'deki kolu kendini Türkten ayri bir sey saniyor... Arastirmak bir vatan görevidir.... Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir demis Peygamberimiz. ..Bu arastirmalar terörü bitirir... Çünkü hepsi öz be öz Türk..
    Kaynak bir sürü... Korktugunuzu aklima bile getirmek istemiyorum Inanmiyorum da....
    Allah askina arastirmaya degmez mi?....
    Devletin dikkatini neden bu noktaya çekmiyorsunuz. ..lütfen.
    Ben üzerime düseni yapmaya çalisacagim.. Simdi bu yaziyi karalamak isteyenler saldiracaklardir ama böyle yürekli çikislarin, ülkemize göz dikenlere en geçerli gözdagi oldugunu düsünüyorum..
    Iste budur..
    Ne Mutlu Türküm demenin bir önemli yolu da budur..

2. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evet çok güzel bilgiler veriyo herkes okumalı bu yazıyı.

3. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    arkadasim iyi guzelde ne guzel hep beraber forumda bilgi alis verisi yapip konusup kaynasiyoruz simdi isin icine siyaset turkluk kurtluk girerse bu guzel ortam bozulacak
    simdi ben senin bu yazini dogrulamayan bi yazi yassam ondan sonra artik tartis tartisa bildigin kadar
    sonu ne olacak birbirimize girip kavga edecez ve belkide forumdan uzaklastirilacaz
    bari burda siyaset yapmayalim

ben kurdum
    turkiyede yasadim turkiyeyi seviyorum sevmeyede dewam edecem
    onemli olan butun dunya halklarinin kardes olmasi turkte olsa kurtte olsa hepimiz insaniz istedikten sonra sevgi ve uyum icerseinde yasiyabiliriz
    turk kurt kardestir aslina inkar eden asil bolucudur

saygilar

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Evet gerçekten çok hassas konular, teorik olarak herşeyi tartışabilmemiz lazım, ancak ülkemizin bazı gerçekleri var, ülkemizde din ve siyasi konularda düzeyi koruyarak tartışabilmek hemen hemen imkansızdır.
    Amerikadaki forumlarda, adamlar biribirine olmadık laflar edip, başka bir başlıkta buluşma organizasyonu yapabiliyorlar, onların kültürü daha farklı.
    Bizde izzet'in dediği gibi, bu tehliklei sulara girilince sonrası maalesef iyi olmuyor.
    Fikirlerine değer verdiğim Masteer bu sebeple bu konularda hiç yazmadığını söylemişti, ben üzülüyorum insanın fikirlerini tartışma konusunda çekimser kalmasına ama işin aslı gerçekten siyasete girmemek en doğrusu...

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Karasan'a katılmamak elde değil. Kilitliyorum ama çöpe atmıyorum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş