benim suçum nerde şimdi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Deli333 tarafından 16 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ciddi anlamda soruyorum, benim suçum nerde sizce?

eca kullanıyorum diye, salon sahibiyle resmen kavga ettik. ( daha doğrusu salonunda 1 hafta kullandım diye)

garip bir tartışmaydı, sürekli sinirleniyorum diyip doru düzgün cevap vermiyordu. aslında mantıklısı bu adamla hiç tartışmaya girmemekti ama realist birisi olduğum için yaptığım halde, yapmıyorum demek ıstemıyordum.

"neyse konumuz şu, eca kullanıyorsan salona gelme."

bu salonda eca kullandın mı? evet, eca kullanırsan gellme bir daha, falan fılan.

sporu sağlık için mi yapıyorsun, ne için yapıyorsun muhabbeti.

spor salonu sahibi, bilmem kaç senelik ( söylediğine göre 22 sene ve 43-44 cm civarı kolu var full bulk halde)
    eca nasıl kullanıyormuşum, hacim yapamamışım!, aletleri sağa sola savurmam lazımmış eca lı iken. adamla bir süre tartıştık.( lol salona 3 hafta devam ettim zaten)

neyse olay bu, adam bana ilk gittiğimde illaki bir program vermişti, bende uygulamam bunu çok alakasız ve zayıf demiştim, ondan sonra ayar oldu bana. zaman içinde iyi davranmama rağmen tavrını sürdürünce bende ona bir miktar gıcık oldum. sağlık sorunum nedeniyle 3. hafta bırakmam gerekmişti sporu ( ensemde 3-4 senedir devam eden bir kist vardı onu aldırmak zorunda kalmıştım) neyseşu ara iyiyim, tekrar gideyim dedim. ve ilk girişte bu tartışmayı yaşadık. daha önce söylediklerine tamam haklısın derdim cevap vermezdim ama bu sefer bende patladım artık.

nedir bu adamın amacı şimdi?

2. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    bence eca fln herşeyi gizli kullan hocanın haberi olmasın 22 sene bu işi yapıpda bulk 43-44 cm kolu adam olan zaten bu işlerden bişey anlamıyodur yada uzak duruyordur ama adam bu konu hakkında tartışıyorsa kesinlikle sağlığın içindir baktın olmadı he de geç, istersen yine kullan...

3. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    bence o salona gitme. öyle insanlarla da uğraşma.

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sigara,alkol,uyuşturucunun yanına bodybuildingide ekliememiz gerekcek artık sanırım, sağlığa zararlı şeyler arasına

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    öncelikle 22 sene yapmış olmasını 43-44cm kol ile kıyaslayan arkadaşlara bu işi çok biliyorsanız 22 yıl sonra olympıada sizleri görmek isterim demek geldi içimden.22 sene sporu fiilen yaptığı anlamını taşımıyor bu cümle.ayrıca bulk 43-44 yapmış olabilir ve bu hali ile yetinen,form koruyan bir hocada olabilir.seviyesi gereği eca için çok erken demesi veya uygunsuz bulması kadar doğal bir durumda bana göre olamaz.salon sahibi olarak salonun imajı ile birlikte sporcunun sağlığınıda düşünerek bu türden çıkışlar yapması gayet doğal.ilk aylarda eca olayına girmek zaten oldukça mantıksız.eleştiren arkadaşlara soruyorum sizin için nekadar doğal bu durum?kullanan kişi için yeterlilik kriterleriniz nedir?

berkay3212, ugur_altunbas, glory ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  6. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar sağlıklı olup olmadığını kişi kendisi verir salondaki hoca sadece öğüt vermesi lazım fakat bu iş hocadan hocaya da değişir. Senin aranın limoni olduğu bi hocaya bu konuyu açman ve o salondaki diğer sporculara sanki özendirircesine anlatman bence yanlış olmuş..

7. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    özendirir şekilde anlatmadım kimseye. ayrıca bu sporda yeni değilim, sadece uzun bir süre ara vermiştim, ve gecen sene kullandığım anti depresanlardan dolayı hem metabolizmam cok yavaşladı hemde fena kilo aldım. kullanma sebebim buydu.

herhangi bir kalp ,tansiyon, kolestrol, yada damar problemim yok, buna binayen kullandım zaten.

43-44 cm kol ile adam fit değil, gerdanı çıkmış, acayip kilolu.

8. orkunberk

orkunberk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yazdıklarından benim anladığım kadarıyla ortada şöyle bir durum var, salonun sahibi kendisini senin antrenör'ün olarak görüyor, fakat sen onu antrenör veya hoca olarak değil de salon sahibi olarak görüyorsun.

ve senin ona antrenör olarak değil de salon sahibi olarak bakıyor olman da, o'nu rahatsız ediyor olmalı, bu yüzden sana şekil yapıp, sana o salonda kimin antrenör olduğunu göstermek istemiş bence bu eca olayını bahane edip.

yani, kısacası salondaki antrenör'e göre suç'un, kendisinin verdiği programı takip etmemen, ama yeterli vücut geliştirme bilincin varsa bence bu bir sorun teşkil etmiyor, çünkü benim 1 yıldır gittiğim iki salonda da kendilerine hoca diyen kişiler çok cahil ve bilgisizdi. ama bunun aksi de mümkün, gerçekten bu spora gönül veren ve çok ciddi biçimde tüm gelişmeleri takip eden antrenörler de olduğunu, en azından bu forumdaki flexor hoca örneğinde olduğu gibi görüyoruz.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2009
    ebben bunu beğendi.
  9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    Sivas spor teknikdirektörü Bülent Uygun'un da göbeği yarım dünya kadar, ama bulunduğu yer ve başarı meydanda. bilgi ve tecrübe kaslarda değil beyinde oluyor .o adamın kaslarının sana bi faydası olmaz tecrübe ve bilgilerinden yararlanmaya bak bence. en iyi sporcu en iyi hoca değildir hiçbir zaman.

ebben ve guardbody bunu beğendi.
  10. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    22 senelik futbolcudan/antrenörden kimse vücut beklemez, ama 22 senelik body builderdan insan görünce birşeyler bekler.

kaldıki efedrinden anabolik etki bekleyen birisinden, 5 gün sonra etkisini yitirir, senin aletleri sağa sola savurman laızm, salonu yıkman lazım diyen adamdan ne bekliyorsun ki? adamla konuşamıyoruz dahil, sanki ben google a yağ yakma diye yazmışım, efedrini gördüğüm gibi kullanmışım.

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    mademki sporda yeni değilsin öyleyse eca kullanımından önce daha ne gibi sistemler üzerinde denemeler yapman gerektiğinide bilmen gerekirdi.yağ yakımı sadece birkaç süper set hareketlerden veya sadece yağlı-tatlı alımını engellemekten geçmez.ayrıca spor salonundaki üyelerin aidat ödedikten sonraki beklentilerinin normali aştığını düşünüyorum.bu ücreti ödeyerek salonu veya antrenörü satın almıyorsunuz.sizlerin pozitif veya negatif yönde kat ettiği gelişmeler salonun ve hocanında imajına destek/zarar verebilir.
    yine tekrarlıyorum kol ölçüsü ile antrenör olunmuyor.bu tezime karşı çıkanlar forumun bu sayfasını bir yere kaydetsinler.ben ilk gün olduğu gibi 5 yıl sonrada burada olacağım.herkesin gelişimi ve 5 yılda edindiği bilgi birikimini karşılaştırırız.vucutmu yoksa bilgimi daha fazla yol kat etmiş görürüz.hala yazılarda eca kullanımının masumiyetini tartışmak bana saçma geliyor.

ugur_altunbas ve Kan Mevsimi bunu beğendi.
  12. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Hoca ünvanı taşıyan birinin uyarıda bulunma hakkı olduğunu düşünüyorum.Hangi sporda kaç tane fit antrenör var hem?Süper Lig'den NBA'ya kadar gözden geçirin bakalım. :)

ugur_altunbas bunu beğendi.
  13. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    eca nın masumiyetinden ziyade, steroid olsun, yağ yakıcılar olsun, bunların amaca ve kişiye göre değiştiği de açık ve nettir.

ayrıca kol ölçüsü, vücuttan bahsetmişken bilgi bunlarla ölçülemez ama tecrübe bunlarla ölçülebilir. ama o adamın özellikle internetteki body building siteleri için görüşlerini bilmiyorsun.hattaki bu tarz sitelerin sporcuya zararlı olduğunu ima etmişti bir keresinde.
    düşünsene salona gidiyorsun, tınlamıyor dahil, ters bakışlar. kardeşim kes alakanı hiç laf etme, eyvallah. ama bu tavır nedir ya.

14. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    steroidlerin etki veya yan etkileri kişiye/amaca göre değişmez.beklenti aynı fakat sadece sonuçlar farklılık gösterir.bu sitede yüzlerce kür geçmişi olan kişi ve onlarca pro düzeyde sporcu vardır ve hiçbiride seçenekler daralmadan bu yola başvurulmasını tasvip etmez.
    eğer seçeneğin var ise bu kadar olumsuz duygulara karşılık bence salonunu değiştir.sanırım bu saatten sonra dik bakışlar altında antrenman zevk vermeyecektir.

ugur_altunbas bunu beğendi.
  15. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    eca ne ? :D

16. orkunberk

orkunberk Üye

Beğenileri:
    21