benim programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve karam tarafından 16 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. karam

karam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    mardin
    herkese slm bu benim yapmış olduğum program bu sporu 3 aydır yapıyorum .tavsiyelerinizi bekliyorum.

pazartesi - cuma
    1. bench dambbell 3x10
    2. pec deck flye 3x10
    3. one arm dumbbell row 3x10
    4. lat pull down 3x12
    5. seated dumbbell press 3x10
    6. dumbbell loteral raise 3x8
    7. lying french press
    8. ez barbell curl
    9. barbell wfist curl
    10.crunch

çarşamba sadece bacak
    1. sguat
    2. leg exstension
    3. leg press
    4. lying leg curl
    5. standing adf raise
    6. reverse crunch
    7. crunch

ayrıca evde hergün beş dakka sadece mide çalışıyorum

2. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bana göre sana çokda uyumlu bir çalışma sayılmaz bence hareket sayını düşür se artımı yap veya sayı artımı yapa bilir hocan 3 ay önceki prg nasıldı onuda yazarsan iyi olurdu özelikle pazartesi cuma ant çok hareket var ben temel hareket şeçerdim ilk 6 ay sonra daha kapsamlı hareket verirdim ne yapardım sana ufak tiyo bu 6 aydan sonra tabiki 2 hareket 3 setli o günkü yaptıracağım bölgenin küçük kas çalıştırıp sonra asıl harekete geçirim iyi bir hiper trofi taktiğidir;)

3. karam

karam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    mardin
    hoterme yorum için tşk ilk programımı da yazim

1. sguat
    2. leg press
    3. seoted ceble row
    4. chest press machine
    5. militery press
    6. dumbbell scrug
    7. press down triceps
    8. barbell curl
    9. standing colf raise
    10. wristcurl
    11. crunch

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Karam,sen de kg almak istediğini ve zayıf olduğunu söylemiştin.Eğer midende bi problem yoksa bu kadar yüklenme bence,ben mesele mekik bile çekmiyorum ve hala 6 packim ;) Hocam da belli bi kg ye gelene kadar mekik çekmemi önermedi bi hocana danış bunu bence ;)

5. karam

karam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    mardin

yok zafer benim midede bir sorun yok allaha şükür mekik te çekiyorum hemde o biçim hergün 5 dakka mekik bence herşey midede bitiyor hem yiyorum hemde mekik yapıyorum hem yağlanmaya karşı daha iyi olduğunu söylüyor hoca ben mideden de memnunum şahsen

6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Evet zaten bo konuda BB camiası 2 ye ayrılmış durumda.Bi kısmı mekiğin efor sarfettirici bi hareket olduğunu ve kg,hacim almak isteyen yeni sporcuların mekiği ertelemelerini veya çok az çekmeleri gerektiğini,bi kısmı ise mek,crunch gibi hareketlerinde program da yer alması gerektiğini savunuyolar.Seçim sana kalmış ben 1. şıkkı seçtim çünkü mide-karın bölgem gayet iyi ve şu an kg almak benim için daha öncelikle,kgyi toparllayınca başlıcam.

7. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    suanda hacim kazanmak istiyosun sanırsam yani hipertrofi hiper trofinin mantığı hareketin tamamı 2.5sn sürmeli ortalama aşasına inme ve kası yormak proteinleri parçalamaktır altında yatan kısaca mantık budur sen o prg mutlaka 10 tekrar maksimalini aldır anlatığım gibi yap ve o prg çıkarıyosan senin elinden öpeyim çıkaramaman normal olcak bence hareket sayısını düşür sabret biraz ana hareketlerde bi 2 ay uygula ben sana ant sitili değiştirmenide önerecem 5 haftadan sonra daha bilinçli çalışmak gerek eminim sen hareketlerini normal yada hızlı bişeklde yapıyosundur hipertrofinin mantığı o değildir dedğim gibi klasik setleme ile yap 5 hafta adaptosyon süren geçmiştir muhtemelen sonra sana önereceğim ant stili şiddet artırımı sitili hocan bilir bunları bilmiyosada sana ben yazarım ama mutlaka bana 10 tekrar maksimalini al eyer hocan bilmiyosa bunu gül sonra bana özel mesajla belirt ben konu açar yazarım ok hadi kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş