benim için en uygun olanı nedir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve feanaro tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. feanaro

feanaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar, kuralları çiğniyorum galiba ama acemiliğime verin lütfen.

ben 20 yaşındayım 1,85 boyunda 61 kiloyum, ve boynum hafif önde ve biraz kambur duruyorum. doktora gittim doktor bana "adelelerini güçlendirmen lazım" dedi. ben görünüm için değil de sırtımı ve kollarımı biraz sağlıklı hale getirmek istiyorum.

o yüzden tez zamanda yüzmeye başlayacağım. ayrıca kiloda almak istiyorum tabii ki. spor salonuna gitme şansım yok ve evde dambılım var.

doktor ilk 3 kiloyla başla dedi bende , dünden beri internetten 7-8 tane hareket gördüm ve günde 3 defa 12 kere olacak şekilde yapmaya başladım.

bu konular çok sorulmuş olabilir ama benim için ne önerirsiniz, zahmet olacak ama lütfen birşeyler önerebilir misiniz?

ayrıca tekrarlayayım ben çok atletik bi vücud istemiyorum sadece sırt ağrılarım var onların geçmesi için istiyorum bench_O teşekkürler :D

2. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar atletik bir vücut yapmak istiyorum desende tahminimce geliştirmeye gidiceksin eğer illada gitmessen her bi kas grubunu 2 hareketle hafifce calıiştır yeter çok fazla harekete girme beslenmene dikkat et toparlarsın vücudunu

feanaro bunu beğendi.
  3. feanaro

feanaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki her gün 3 defa 12x şekilde yapmam ağır olur mu? ve yüzme ne derece etkiler?

4. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    yüzme sırt omuz genişletir yüzmek daha iyidir biraz geç kalmışsın gelişimin ama olsun

günde 3 defa değil bir başladıgında yapıcaksın onu setlere bölerek örneğin ilk set 12 yaptın yorrdu seni bu 30 45 saniye dinlenceksin 2. sete yani tekrara geçiceksin günde 3 kez yaparsan faydasını görmessin

feanaro bunu beğendi.
  5. feanaro

feanaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir saniye anlamadım ben şöyle izah edeyim.

ben böyle bir plan yaptım

12xdambul yukarı kaldırma
    12xters mekik
    12x şınav
    ...
    ...
    ...
    ...

böyle 7 8 tane var bunları günde 3 defa sabah akşam gibi yapmayı planlıyordum. siz nasıl öneriyorsunuz, bunu yaptıktan sonra tekrar dinlenip 3 kere üst üste tekrar başlamak gibi mi ?

6. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
  7. feanaro

feanaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz daha açık anlatayım

diğelimki oradaki hareketlerden biri omuz hareketi latirele başladım diyelim 12 kez kaldırdıgınde ilk seti bitirmiş olacaksın 30 45 saniye kadar dinlenceksin tekrar 2. setine geçeceksin 12 kez yaptıgında 3.ye 3.yüde bitirdiginde 3x12 yapmış oluyorsun.

feanaro bunu beğendi.
  9. feanaro

feanaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın işte bunu soruyordum, peki 7-8 tane hareket ağır olmaz dimi, şimdi ben gaza gelip kasları yormayayım da

10. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Kasları yormadan zaten kaslar güçlenmiyor. Ama aşırı çalışmak da fayda vermiyor. İlk başlarda ağrı olur ama vücut toplarlar geçer. Hareketleri günlere bölerek çalışmak daha iyi sonuç verir. Verdiğim linke bakarsan pazartesi göğüs ve biceps, salı omuz ve triceps, çarşamba dinlenme gibi gibi.

feanaro bunu beğendi.
  11. feanaro

feanaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok açıklayıcı oldu gerçekten efekan sanada çok teşekkürler tek tek uygulayacağım dediklerinizi sağolun :)

12. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18

dik otur ayrıca dik durmak için üste giyilen bazı kıyafetler var yamuk durmak istesen bile duramıyorsun istersen olnlardanda alabilrisin

feanaro bunu beğendi.
  13. feanaro

feanaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl bir kıyafet bu internetten falan resmini gösterebilir misiniz

14. dogus

dogus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenmene dikkat et zamanla dumbell in agırlıkları yetmeyecek simdiden soylemesi :)) Barifx'i unutma sakın hiç oyle yabana atılacak birşey değil :)

feanaro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş