Beni Aydınlatır Ve Yardım Ederseniz Çok Sevnirim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ofbeat tarafından 22 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 ay kadar önce bir salona yazıldım belli bir çalışma verdi hocam onları yapıyorum hocamında dedigine göre genlerim cok iyiymiş suanda karın bölgemde bir kare oluştu kanatlarım yanlara açıldı ve gögüslerim şişti gercekten cok hızlı ilerliyorum ancak kilo almam gerekiyormuş fakat ögrenciyim ve maddi durumumdan dolayı pek beslenemiyorum (sitede yazan beslenme takvimleri kadar yani ) günde genelde 2 ögün yiyorum bunlardan birisi patates yemegi yogurt ve turşu bir ekmek digeride ya aynısı yada kek bisküvi gibi birde çok kötüki aşırı sigara tüketimim var

Simdi ben body yapamam meslegimden dolayı istedigim maksimum vucut ölcüsü şu resimdeki gibi

Bu fittness sanırım öyle degilmi? hatlar belirgin atletik bir fizik napmam lazım ilaç kullanmalımıyım yanlız ben ilaçlar hakkında hiçbirşey bilmiyorum devamlı forumu takip ediyorum cevaplarınıza karşılık yazıcam anında çok teşekkür ederim

Boy:1.90
    kilo:78.9

2. steeve

steeve Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    kardes kusura bakma ama spor yapıosun sigaran var 1-0 yeniksin.beslenme olayına gelince haklısın bende y.dısında ogrenciyim hic birsey adam gb yiyemiom ki yemek yapmaı bılmedimden de adam gb beslenemıorum o yuzden gerekli protein ve karbonhidrad ları alamıosun o yuzden en ilac kullanmanı oneririm ama daha 1 ay olmus bi 2-3 ay daha ilacsiz devam et sonra aminolar ve protein+karbonhidradlara baslarsın protein+karbonhidrad sana kiloda aldırır saglıklı bir sekilde..sen fitness yapma naaptın??!!kilo alman lazın sen saddece calısmaya devam et hocanın verdıgı programla vucudun bu sekle gelınce agırlıgı arttırmaz aynı agırlıkla aynı tekrarlarla calısır kaslarını sertlestırırsın..ilaclar la ilgili herseyide forumda bulabilirsin biraz arastırırsan..kolay gelsin

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ne ILACI Tavsiye ediyorsun ? :x :x :x
    Kurallari oku,
    Uyari 1

4. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet anladım şimdilik böyle devam edicem beslenmemide farklı bir düzene soktum zaten antrenmandan sonra yarım ekmek ton balıgı yiyorum protein versin diye günde 2 lt meyva suyu içiyorum içinde iyi karbonitrat var öle yazmış kutuda birde sabahları bayagı peynir ve yogurt yiyorum

Protein antrenmandan sonra alınırsa daha iyi diymi okuduklarımda onu anladım kasların gelişimini hızlandırıyor?

Yani bu protein tozları vs. aslında kilo almak için degil daha hızlı gelişmek için öylemi birde enerji ?

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    senin günde az 150 gr protein alman gerekiyor en iyi önerim sabahları en az 3 yumurta yemen sanırım çok pahalı olmaz değil mi 15 gr proteinini 3 yumurta karşılar birde diğer önerim yiyebileceğin kadar tavuk tüketmen 100 gr tavukta yaklaşık 25 gr protein var bol bol süt iç tavsiyem bunlar birde anlamadığım vbir şey var ama öğrenciyim maddi durumum iyi değil dedin ama salona nasıl yazıldın

7. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    maddi durumun kötüyse nasıl sigara içebiliyorsun? Bildiğim kadarıyla sigara fiyatları 3-5 YTL. Bu paraya ekstradan iki ögün rahat yersin. bi de paran yoksa nasıl kek bisküvi alıyorsun. bir bisküvü 40-50 kuruş. bu paraya 3-4 tane yumurta alırsın.

alah allah ki görünümü düzgün birini kim işe almaz ki? yani göbekli bir şişko olsan daha mı iyi olur? hem dur bakalım oyle istesende hacim elde etmek kolay değil hem de 190 boyla

hastamısın ki ilaç kullanacaksın? ikincisi ilaca nasıl para bulacaksın?

euh yuh diyorum. parası olmayan adam günde 2lt meyva suyu içiyor. içindeki karbonhidrat tipi miktarı ve maliyeti konusuna hiç girmiyorum. iyi araştır. meyva suyuna gelene kadar ne karbonhidrat kaynakları var bi öğren bakalım.

daha neler neler

çelişkilerle dolusun kardeşim benim. Ya okumuyorsun ya da okuduğunu anlamıyorsun.

Foruma yeniden bir gözat. Daha iyisi bir kitap al.
    şunlara bak:

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=63618&session=21272548581214182687&LogID=
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=49665&session=21272548581214182687&LogID=
    http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=H00JR7PB86T05KFBZ1K7
    http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=B2QJONJ5CV8VXFXGB4AB
    http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=TJQHR8ZY45YX7SOMUHKN

8. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Üzüldüm arkadaşlar bu şekilde yaklaşmanıza ben simdi tek tek açıklıyacagım

1. evet sigaraya cok para gidiyor günde 1 paket kesinlikle içiyorum
    2. meyva suyu -biskuvi filan alıyorumda onlar günde en fazla 2 milyon tutan şeyler hergün dışarı cıkıp tavuk et yemegi filan yiyemem anlatabildimmi yani benim anladıgım bu sporda en cok para yemege gidiyor salon aidatı 60 milyon onuda ayda biriktirip ödüyorum yerlerde sürünmüyorum yani arkadaşlar maddi durumum iyi degil derken günde 4 5 ögün yemek yiyecek kadar yok dedim cünki evde onları yapmayı bilmiyorum tek yapabildigim yemek nohut ve paatates yemegi

3. Ben Tiyatro Oyunculuk ögrencisiyim spor yapmadan önce hocalarımızdan izin alıyoruz hocalar da kesinlikle giysi üstünden aşırı belirgin kas istemediler yani fazla kilo almamı aşırı kaslanmamı (gerekirse 75 yaşında biride oluyoruz 12 yaşında biride) anlatabildimmi? yyani yoksa tabyiki saglam bir vucudun kimseye zararı yok herkes güzel görünen eleman ister yanlış anladınız

beni cok yanlış anladınız sanırım ben cok hoşnut olarak başladım spora okuduklarımıda tam anlamadım forumdaki kabul ediyorum terimler filan sorucak kimsede yok hayatımda bunları oyüzden buraya yazmak zorunda kaldım ben bu sporu yapmak istiyorum ter attıkca evde rahat bir gün geciriyorum umarım anlamışsınızdır

9. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Birde arkadaşlar yazmayı unuttum bende elimden geldigince açık bi şekilde herşeyi anlatayım size
    benim vucut yapım
    ektomorf muş isterseniz fotograf cekipde koyarum yeterki bana yapmam gerkenleri anlatın arkadaşında dediginden sonra gittim bi kasa yumurta aldım her sabah 3 yumurta peynir ve yogurt zeytin yiyicem öglenleri yemek arasıda sigaradan kısıyorum artık ton balıgı yiyicem ekmek arası ekmekde karbonitrat varmış ordan alırım hem karbonitratı makarna yapmayıda ögrenicem oda yeterli olucaktır sizi boşuna meşgul etmiyorum arakadaşlar gercekten ben bu sporu yıllarca yapıcam saglıklı bir yaşam için bari işede yarasın

10. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım üzülme, gücenme.
    Ama şunu da bil ki bence yanlış düşünüyorsun. Olaylara analitik yaklaşmıyorsun.
    Şöyle ki

vücudun gelişimi için olumlu ve olumsuz faktörler vardır. Senin gelişim gösterebilmen ve bir ivme yakalayabilmen için olumsuz unsurlardan tamamen vazgeçip, yaşamında olumlu unsurları artırman gerekir. Şimdi sigaranın sağlığa dolayısıyla gelişimine zararlı olduğu bir gerçek. O halde bu olumsuz faktörü neden direkt olarak elemeyi hiç düşünmüyorsun?

Bir şeyi istiyorsan mutlaka bedelini ödemelisin. Ve inan sigarayı bırakmak çok hafif bir bedel.

İkinci olarak hazır meyve sularının, bisküvi şeker ve diğer bir sürü işlenmiş, gereksiz gıdanın faydalı olmadığı açık değil mi? Hiç çocukken annen sana bunlardan uzak durmanı öğütlemedi mi? Hergün gazetelerin sağlık köşelerinde bunların ne derece tehlikeli kimyasal bileşikler içerdikleri yazmıyor mu? Neden bunları görmezden geliyorsun?

Anladığım kadarıyla evde kalıyorsun. Yani bir mutfağa sahipsin. O halde neden düzgün biçimde yemek yapmayı öğrenmiyorsun? Ben öğrenciliğim zamanında elektrikçiden dandik bir ızgara almıştım. Eti balığı bunda rahatlıkla kızartıyordum. Tek yapman gereken uygun biçimde doğrayıp ızgaraya sermek. Bugün büyük marketlerde bütün tavuğun kilosu 2,5-3 YTL. 1 kilo alsan sana 2 gün yeter. Sadece ızgara değil sıkılınca tavada yaparsın yada su dolu tencerede haşlarsın. Bugün yumurtanın kolisi markette 2.5-3 YTL. Bir koli alsan sana bir hafta yeter (günde 4-5 yumurta yapar). Haşla haşla ye. Neden bunlar sana zor geliyor?

Bak hemen senin için basit bir hesap yapalım:

günde yarım kilo tavuk (bütün) 1,5 YTL
    5 yumurta 0,5 YTL

bak ne yaptı günde 2 YTL. Yani para değil. Senin için bile.

son olarak gelişim kaydetmek bir gecelik bir süreç değildir. Yani spor yaptığının ertesi sabahı arnold schwarzenner gibi uyanmazsın merak etme. bırak 3-5 ayı 1 sene yaptığın spor bile seni oyle hayvan gibi göstermez. Kaldı ki şu an yediğin içtiğin şeyleri düşünürsen sen 10 yılda spor yapsan fazla değişmezsin.

Sevgili dostum,
    bişeyleri başarmak için hedefine gerçekten inanmalı ve sonuna kadar azim göstermelisin. Başarıyı elde etmek için bedelini ödemek zorundasın. Bu bedelin yemek yapmayı öğrenmek, sigarayı bırakmak, paranı idareli ve ve yararlı şeyler için harcamayı öğrenmek olduğunu göz önüne getirirsek, aslında bu bedellerin hiç ağır olmadığını ve sana ilerde faydalı olcağını sen de görürsün.

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    ofbeat öncelikle motivasyonun çok sağlam olmalı bu dediklerini gerçekten istemelisin.Ben bu spora başlamamdaki en büyük etken insanların kilomla alay etmeleriydi.Gelişmeleri aynada görünceye kadar pekte zevkli olmuyor açıkçası bu spor ama gelişim başlayınca o senin sigara tiryakiliğin gibi alışkanlık yapabiliyor. fotoğrafını koyman tabiki iyi olur kendi vücut resimlerim bölümüne ekleyebilirsin fotolarını. bak bende öğrencilik yıllarımda 2 yıl yurtta kalmıştım . her türlü ısıtıcı,ketıl,fritöz tarzı yani aklına gelebilecek yemek yapmaya yarayan her şey yasaktı ama ben yasakları çiğneyerek korka korka her gün tavuk haşlamaya çalışıyordum bir çok arkadasım azmimden dolayı takdir etmişlerdi beni ayrıca çokta hesaplı oluyordu mesela normalde dışarıda yesem 2 günde bitecek parayla 5 gün idare edebiliyordum .yani kısacası biraz sabırlı ol ve gerçekten iste her zman önünde bi hedef olsun .mesela ben kolumu 39 cm ye çıkarıcam gibi bi hedefin olsun.sen bunu 6 sonra için düşün ama 7-8 ay sonunda yapsanda sonuçta senin olur o kollar.sigara konusuna gelince bende 2 yıl içtim hiç bi şey kazandırmadı bana anca götürüyor günde 3.3 ytl versen sigaraya ayda 100 ytl eder aşağı yukarı 100 ytl. 100 ytl ye 5 kg whey protein alırsın:D protein sorunun çözülür..

başarılar..

12. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dediklerinize uymaya başladım hem baklagillerde iyimiş forumda okudum onların yemeklerini yapmayı ögrendim onun dışında bütün pişmiş tavuk alıyorum daha sonra kendim yapmayıda cözücem 3 ögün arasındada ekmek arası dardanel yiyorum oda iyiymiş beslenmeyi düzenlemeye başladım ama zaten benim işim uzun sürecekmiş hocamın dedine göre hızlı gelişiyormuşum fakat kaslarım yayvan mış bb degil daha cok estetik manken vucudu yapmam daha uygun dedi ona göre calısıyorum zaten ter atmak hoşuam gidiyor e tabi vucut oluncada cok hoş olucak

Peki arkadaşım protein tozu simdi ben baktımz aten benim günlük protein ihtiyacımı karşılamak için bayagı bir yemem lazım durmadan :) protein tozu alayım ama bazı arkadaşlar hemen başlanmaz demişler ben henüz kondisyon çalışıyorum sanırım yani hep belli bir programda gidiyoruz hep aynı aletlerle onlarıda yazayım nezaman başlamalıyım bu protein tozuna? kimyasal birşey yan etkisi zararı yok sanırım yanlış bilmiyorsam

(altelerin adını bilmiyorum kimse sölemedi orda pek kişi olmuyor kusura bakmayın)
    50 mekik
    20 şınav
    5 barfiks
    3x8 bench press
    3x8 dumble flyes
    3x8 Barbell Curls
    3x8 (oturarak boynun arkasından halteri kaldırıp indirmek)
    3x8 Front Lat Pulldown
    3x8 Leg Extension
    3x8 Triceps Pushdowns

1 gün antrenman 1 gün dinlenme

Sayfayı Paylaş