Beni aydınlatır mısınız ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alicelik tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. alicelik

alicelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Denizli
    Doktor bir arkadaş ile aramızda geçen konusmada vücudun enerji için önce kan şekerini sonra yağları en son ise kasları kullandıgını söyledi arkadaş

Ama sıkıntı şurada benim günlük almam gereken kalori 2500 ben 1500 alıyorum vücudum yağlı ama bende kas kaybi oluyor neden yagları eritmiyorda kaslara zarar veriyor

( 2 gün ara ile antreman yapiyorum günlük 4-6 öğün yemek yiyorum ve 180 gram proteini aliyorum her gün boy 1.78 kilo 82 )

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Arkadaşın çok doğru söylemiş.Vücut başta beyin olmak üzere primer enerji kaynağı olarak glikozu, daha sonra yağları ve en son proteini kullanır.Sen 1500 kalori alıyorsan muhtemelen çok düşük karbonhidrat alıyorsundur.Hiç spor yapmasan bile beynin o glikozu kaslarına yar etmez emin ol, beyin önemli çünkü :) hadi kalan birazcık glikozu kasların aldı, glikoz bitti.Kaslar alternatif enerji yoluna gidecek.Eğer uzun süreli bir egzersiz yapıyorsan yağlar "lipaz" enzimiyle kana verilip enerji kaynağı olabilir.Ama yoğun ve daha kısa süreli eforda aminoasitler de kullanılabiliyor.Yani kas kaybı yaşıyoruz malesef.Çok geniş bilgi sahibi olduğum bir konu degil.Bu konu üzerinde biraz daha okumam lazım. Ama sorduğun soru gerçekten güzel bir soru daha fazla fikre sahip arkadaşlar da yorumlarsa iyi olur :)

3. alicelik

alicelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Denizli
    1.78 boy 82 kg yas 21 [​IMG]

Günlük almam gereken
    Yağ ? karbonhidrat ? protein ?
    Ne kadar olması gerekiyor bi yandan kas kütlesini arttirip bi yandanda bel bölgesinden kurtulmak istiyorum

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş