Bench yerine Pilates Topu Kullanabilir miyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CosaNostra tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Başlıkta dediğim gibi bench yerine pilates topu kullanmak istiyorum bunun bana faydası yada zararları olabilir mi? 7'şer kiloluk dumbell'larla evde çalışma programını uyguluyacağım.
    (Maddi durumum şuan bench alıcak paraya yetmediği için pilates topu kullanmak istedim)

Not:Arama yaptım fakat bulduğum topic'te aradığım cevapları tam manasıyla bulamadım...

Yardımlarınızı bekliyorum...Teşekkürler...

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığınızı taşıdım..

pilates topu pilates yada diğer esnetme gerdirme hareketleri içindir..ayrıca vücut ağırlığı ile yapılan bazı hareketlerin toplu versiyonlarıda vardır crunch gibi..

bu toplar gibi esnek,yuvarlanabilir bir zeminde vg yaparken dengeyi sağlamaktan harekete yoğunlaşamazsınız..hele de ağır kilolarda..sonuçta olmaz..

saydam bunu beğendi.
  3. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kesinlikle bench yerini tutmaz diezin dediği gibi ağır kilolarla sakatlanabilirsin
    topun amacı dengeyi sağlamaya çalışırken hareketi dahada zorlaştırmaktır. top ile yapılan hareketler kasları daha etkili çalıştırırlar, kaslardaki küçük daha farklı bölgeleri yakalamak açısından gibi.
    hiç denemeden önce çok kolay sanıyordum fakat bu topa hakim olabilmek o kadarda kolay değil bunu göz önünde bulundurmakta fayda var
    şunu yapabilirsin kaldıracağın ağırlıklar şu anda sadece 7 kg olduğuna göre bu topu ağırlıkları iyice arttırana kadar kullanabilirsin, benim görüşüm kasları çok daha etkili çalıştırır. özellikle mide kasları top üzerinde daha etkili çalışıyor. yanında hareketleri gösteren bir kağıtla geliyor zaten ordada dumbbell ile yapılanlar gösteriliyor zaten
    fakat ağırlıklar arttıkça doğru olmaz sanırım topu kullanmak
    bu sırada süreçte umarım bench alacak parayı biriktirebilirsin

FLEX-POINT bunu beğendi.
  4. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Eger amacin gogus calismak yerine core body (karin, bel) ise mantikli. Zira dengeyi saglamaya calisirken daha cok yoruluyorsun. :)

5. fatihiskender

fatihiskender Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    karadeniz
    hiçbir şey sakatlanma riskine değmez.

sağlığı tehdit edenherşeyden kaçmalıyız.

orn;dengesız kür

Sayfayı Paylaş