Bench presste psikolojik baskı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve oniks tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 hafta önce salonda göğüs çalışmam vardı.salona girdiğimde hoca ne çalışacaksın dedi? göğüs-biceps dedim.tamam sen hazırlan içerde bende sana plakları hazırlıyım dedi.tamam dedim.daha öncesinde hocama benchte ağır basamadığımı söylemiştim.

gittim geldim normal kaldırdığımdan fazla plak vardı.hoca sadece 5 kilo arttırdım dedi.3 set gayet iyi 8 tekrar çıkarabildim.benchten kalkıp ağırlık plakalrına gözüm kaydı bir an.O da ne?? Hoca 5 kilo değil 15 kg arttırmış.salona yeni aldığı 7.5kglik ağırlık plakları bizim eski 2.5 kglıklara benzettiğimden psikolojik şartlanma ile kaldırabildim.

geçenlerde aynı ağrılıkları denedim ama 4 tekrardan fazla kaldıramadım :(
    hatta 10 kilo azaltmak zorunda kaldım.benchte kaldıramayacağıma çok fazla şartlanıyorum. :/ ne yapmam lazım???

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bu olay ben de dahil çoğu kişide var kaldıramam çok ağır diye düşününce kalkmıyor bu bana hafif gelir diye yaklaşınca da patır patır kalkıyor Ronnie boş yere inletmiyor salonu light weight diye bir bildiği var adamın :D

Kendini şartlandırma, kiloları çok hafif düşün çok güçlü olduğunu düşün hareketi yapmadan önce patır patır kaldırdığını kasların kasılıp gevşediğini vücudundaki kan akışını falan hayal et bunun çözümü böyle olur da yapabilmek mesele, ben bazen yapıyorum bazen yapamıyorum en ufak bir motivasyon eksikliğinde gidiyor psikoloji.

3. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    keşke evim geniş olsa da tüm paramı biriktirip; evime salon kursam... Bağırırdım deli gibi light weight diye :))

4. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Motive olman lazım bench de partneri eksik etme .. sehbaya uzanırken tam konsantre olmaya çalış

5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Tekrar denediğinde yalnız mıydın?Çünkü bunun çok etkisi var.Yardımda güvendiğim biri hazır olarak beklediğinde çok daha rahat kaldırabiliyorum.Psikolojinin büyük önemi var bencede.

6. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet yalnızdım.başımda partner yoktu

7. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    tamamen yalniz olmanla alakali. ayni agirligi yalniz basima 6 yi zor kaldirirken, arkadas oldugu zaman bana yardim etsene diyorum 8-10 yapiyorum arkadas "olum ben hic dokunmadim bile beni ne cagiriyon" diyor :D

Sayfayı Paylaş