Bench press yerine ne yapabilirim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve smoke_7 tarafından 3 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. smoke_7

smoke_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, benim göğüs programımda İncline benc press 10-10-8-6, bench press, 10-10-8-6 dumbell fly 10-10-8 var. Ben bench press yaparken, barı indirirken ön omuzum da ağrı oluyor ve bu spordan sonra da devam ediyor. her ne kadar iyi ısınsam da çok ağırlık kaldırmasam, tutuşlarımı ne kadar düzgün yapmaya çalışsam da geçmiyor. bir gün Sakatlanmak korkuyorum. Bench press hareketlerinin yerine yine bu hareket görevini görebilecek hangi hareketler yapabilirim. Dumbell Press yapsam veya makinede ileri itiş pozisyonunda bir hareket vardı ismi şu an aklıma gelmedi bunu yapsam bench pressin az çok görevini görür mü ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Pergamum43

Pergamum43 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Dumbell benchpress aynı işi görebilir sana glukosamine tavsiye ederim bendede aynı sorun vardı onu kullanmaya basladım geçti ;)

3. smoke_7

smoke_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim. Fakat + bir gıda takviyesi vs. almayı düşünmüyorum. programı mı incline dumbell press 10-10-8-6, dumbell press 10-10-8-6, dumbell fly 10-10-8 olarak değiştirsem sizce olur mu ? cevabınız için teşekkür ederim.

4. Pergamum43

Pergamum43 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Şahsen dumbell press le bench press aynı zaten eğer o kasmıyorsa onu yapmanızda hiçbir zarar olmaz ben 3, gögüs antrenmanında 1 dumbell bench press girerim zaten:)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mayıs 2014 ---
    O adını unuttuğun hareket te chest press antrönörünüzle görüşüp onuda yapablirsiniz tabki

5. smoke_7

smoke_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım. kasıp kasmadığını yapınca göreceğiz sanırım. yardımınız için teşekkürler.

6. smoke_7

smoke_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Başka arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum.

7. Ugur_Fitness

Ugur_Fitness Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    flat dumbell press ile machine chest press

8. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    eğer kolların uzunsa bench press te falan göğse değecek kadar indiriyorsan omuzda ağrı olabiliyor o yüzden 1 parmak mesafe kalana kadar indir göğse değmeden kaldır
    Üst göğüs press te de aynı şey oluyorsa ondada dene bunu
    ama alternatif hareket istiyorsan bench press i ve üst göğsü dumbell a da yapabilirsin hem daha çok hissettirir hemde omuza baskı yapacağını sanmıyorum

9. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    makine incline yapabilirsin onun dısında smith machine de de yapabilirsin dumbell de alternatif olur ancak sürekli değil ve ilk önce en doğru nasıl yapılır onu öğrenmeye baslarsın hareketi tam oturtana kadar hafif kilo girersin bench press i de serbest te yapmayıp smith machine alternatifini kullan aynı şekilde denge sorunu olmaz en azından gdipte b antrenman dumbell b antrenman barbell gibi bir saçmalık yapma

Son düzenleme: 4 Mayıs 2014
    berkunal99 bunu beğendi.
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dumbell Bench Press uygundur ve ağırlıkla nizami şınavda uygulayabilirsin.

Sayfayı Paylaş