Bench press yerine İncline ve Decline

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thebky tarafından 23 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Göğüsleri alışılmış olan bench press rutininden uzaklaştırmak için böyle bir sistem uygulanabilirmi? Incline press Decline press ve dumbell fly ? göğüse şekil olarak nasıl bi etkisi olur sizce

2. antikky

antikky Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Kişiden kişiye göre değişebilir ancak benim dumbell ile çalıştığım haftalar'da çok daha iyi tepkiler aldığımı gözlemledim o yüzden uzun zamandır Decline Revers Press dışın da elime bar almıyorum.

thebky bunu beğendi.
  3. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Kişiye göre değişiceğini hiç sanmıyorum :) dumbell la çalışmaktan bahsetmiyorum ben sorduğum soru farklı

4. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Tabiki de güzel olur ve uygulanması gerekiyor bence. Monotonluktan çıkmak için 4-6 hafta veyahut kişinin isteğine göre değiştirilmesi lazım.

Incline press
    Incline fly
    dumbble press (veya decline press) süperset cable crossover;)

thebky bunu beğendi.
  5. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Bench press inclineden daha kaliteli bir hareket gögus icin ayrica ust gogusu bench presse gore sadece %5 daha fazla calisdirdigi bulunmus ve yine omuzlara %85 daha fazla yuklendigi yani burdan incline pressin iyi bir gogus hareketi olmadigini cikarabilirsiniz onun yerine ters tutus bench press daha iyi bir tercih olabilir yine iyi bir teknik ile yapilan incline dumbell fly ve press yararli olabilir ama onun teknigini acisini oturtana kadar biraz zamaninizi alabilir.Oyuzden bunun bir mantigi yok bench press ile baslayabilirsin he yok ust gogusum eksik diyorsan ters tutus bench-ust gogus icin cable fly ile baslanabilir ardindan ic gogus iicn butterfly alt gogus icin bench-dips-decline hareketlerinden biri ikisi secilip kombine edilebilir.

thebky bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş