bench press yaparken koluma giren acı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve fiko444 tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar 1 aydır body yapıyorum geçen cumartesi ağırlığı fln artırmamış olmama rağmen bench press hareketinde 3.setin 8 . tekrarında sol kolumun dirseiğin hemen arkasına bir ağrı saplandı önemsemedim ondan sonraki günler de hafif hafif ağrıyordu dün kü idmanda hiç ağrı yoktu ama bgn öle bir ağrı girdi ki oraya kolum durduğu yerde bile sızlıyor çok şiddetlendi salonda hoca da yoktu soramadım bana sinirler ezildi gibi gelyior ama ****ola giren bu acı bench press hareketi için tuhaf değilmi şimdi napmalıyım bi müddet bench press yapmımmı bir de ağrıyan yere nasıl bir tedavi uygulayabilirm

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlığınız ilgili foruma taşıdım.

saydam bunu beğendi.
  3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bar yerine hareketlerde bir süreliğine dumbell alternatif olarak kullan ve mümkün olduğu kadar o bölgeyi direk zorlayan ve baskı altında tutan hareketlere bir süre ara ver.

4. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler peki kullanmamı önerdiğiniz bir merhem falan varmı ya da merhem fln kullanmam gerekirmi

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sakatlığını tam olarak anlayamadığım için öneride bulunamıyorum.bende tam dirsekte oluşan bir ağrı vardı ve sadece dinlenme ile geçti.

6. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Dirseğin altınamı giriyor dirseğemi giriyor yoksa dirseğin biceps tarafındaki bölgesinemi giriyor ağrı onu anlayamadım acaba hangisi ? Eğer dirseğin altına tricepse doğruysa , dirseklerinizi ısıtmadığınız için olabilir. Bench press yapmadan önce çok düşük bir kiloyla triceps push down yaparak dirseklerinizi ısıtmanızı öneririm.

7. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet dirseğin altına triceps bölgesine giriyor bench press hareketini yaparken ilk sette bişi olmuyor fakat 2. setin sonunda feci ağrımaya başlıyor daha önce de ısıtmazdım ama böle bişi olmazdı bundan sonra dewdiğinz gibi ısıtacağım ama farklı bir sebebide olabilir mi enseye press barbell curl hareketlerinde hiç ağrı olmuyor dumbell french de bile olmuyor bench pressde mahvoluyorum

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    hangi hareket olursa olsun yeterli bir ısınma olmazsa salonda olmasa bile evde sakatlık çıkma ihtimali var.bu önemli bir husus.ayrıca bu ısınma ile kaslara taşınacak kana daha iyi yön vermiş olursunuz.soğuk bir kas sakatlanmaya elverişlidir.bugün olmaz ama yarın olur...

9. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    hmm peki bundan sonra ısınmaya çok dikkat edecem de kolumun sancısı tamamen geçene kdr bench press yapmımmı yoksa vücut unutmasın die hafif ağırlıklamı yapım

10. ObO

ObO Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Eklemde bir ağrı olduysa eklem sıvısının azalmasındandır. Glucosamine tavsiye ederim...

fiko444 bunu beğendi.
  11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hareket bench press dışında diğer göğüs haraketlerinde de oluyorsa enazında 1 hafta bacak dışında çalışmayın derim..dirsek eklemi vg hayatının devamı için önemlidir..

guardbody'nin dediği gibi ısınmadan ve gerdirme yapmadan hareketlere girmeyin..benim 15dk gerdirmem sürer şahsen..

ayrıca bu süre zarfında analjezik,antienflamatuvar etkili pomadlar kullanabilirsiniz..muhtemelen ödem oluşmuştur hareket ettirince ağrıyorsa..
    sürekli ağrı varsa doktora görünmenizde fayda var..
    geçmiş olsun..

Morphling bunu beğendi.
  12. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkür ederim benc press dışında diğer göğüs hareketlerinde ağrımıyor artık kolumu katlarkende ağrımıyor şim1 haftadır programımı aynen ama bench press yapmadan devam ederek uyguluyorum bundan sonra ısınmaya da çok dikkat edeceğim eczaye aynen dediklerini söylesem beni anlar heralde :D yoksa önerdiğiniz bir merhem ismi varmı

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    benim evimde herzaman dolgit pomad durur..hatta spor çantamda bile..ağrı kesici özelliği yanında ödem dağıtmak için kullanılır..sadece ağrıdığında değil gün içerisinde birkaç defa tedavi amaçlı kullanabilirsin sakatlık boyunca..
    faydası olmasa bile zararı olmayacağını düşündüğüm için isim veriyorum..

fiko444 bunu beğendi.
  14. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet bugün aldım ve kullanmaya başladım iyi ki varsınız

Sayfayı Paylaş