Bench press ve ense kürek kemiği arası

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dummy_v tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dummy_v

dummy_v Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu işe yeni kalkışmış biri olarak yaklaşık 6-7 gündür çalışıyordum. İlk 2 gün ısınma faslından sonra ağır bir program yazdırdım hocaya. Sağolsun pek tasvip etmesede kırmadı beni. Son gün koşudan sonra bench press'te son set'te bayağı bir zorlandım. Ama zorlaya zorlaya seti bitirmeye uğraşırken ensenin bittiği, sağ kürek kemiğimin başladığı yerde garip bir sızlama ve ağrı hissi oluştu. Çalışmayı o an bıraktım :( Ne güzel bi gazla başlamıştım. Ancak kabul ediyorum eşşeklik ettim. Hocanın dediği gibi bu kadar ağır bir programa ihtiyaç yoktu. Neyse şimdi başımı sola rahatça çevirsemde sağa çevirirken ağrı hissediyorum ve tam 90 derece çevirdiğimde ağrı epey artıyor. Bu ağrıyı birazda başımı öne eğdiğimde hissediyorum. Ancak bu 2 hareketi yapmadığımda ağrı sızı yok.

2 gün ara verip ağrının geçmesini bekleyeceğim. Aksi durumda doktor yolu görünüyor. Ağrı geçse bile aklımda sürekli soru işareti olacak tekrarlanır mı, tekrarlanırsa daha vahim sonuçlar doğurur mu diye :( Tüm neşem kaçtı. Bu tip bir durum ile karşılaşan veya bilgisi olan var ise yardımlarınızı rica ediyorum.

2. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce geçmiş olsun benc presste zaten omuz triceps te hafifte olsa çalışır nizami olmayan bench press de iyice omzuna ve boynuna ağırlık binmiş olabilir şimdilik o dinlenme arasını biraz daha uzat yada omuz ve gögüsten 1 hafta kadar uzak dur. eğer kasında bir hasar oluşmuşsa toparlayacaktır tam toparlanmadan tekrar zorlarsan nüksedebilir
    tekrar geçmiş olsun
    sağlıcakla

3. dummy_v

dummy_v Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler hocam. Ağrım 3 gün sonra tamamen geçti. Daha sonra o bölgeyi etkileyebilecek haraketleri 1-2 gün hafif kilolarla geçiştirdim. Antrenman öncesi de 3-5 dk. mutlaka ısınma hareketleri yaptım. Özellikle boyun ve omuz. Bir şey yok şu anda. İnşallahta olmaz.

4. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bendede aynı şikayet var ama benim yaptıgım hareket barfiks:) boynumu senin tam tersin sağa çevirince ve arkaya dogru basımı yatırınca ağrı oluyor 2gün oldu belkide 3gün hala var ama o kadar rahatsız etmiyor yada ben olmuyorum biraz değişiktir acıya tepkim de:)tınlamaya tınlamaya artık bağışıklı oldum gibi birşey acıya tepki vermiyorum fazla.tutulmuş olma ihtimali vardı ondandır diyordum cam açık yatıyorum evdeykende bişe giymiyorum üstüme nese demek yanlış hareketten sakatlanmısım ufakta olsa vay be:)

5. alper61

alper61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendini çok kasmışsın ağırlık altındayken

6. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    İlk 2 - 3 ay adaptasyon programlarını uygulaman gerek. Bu tip ağır çalışmalar seni ileriye değil geriye götürür şu anda.. ilk aylarda salondaki ağırlıkları kaldırıp yerlerine koysan bile kas yaparsın zaten amaç kas yapmaktan çok vücudu ağır programlara hazırlamak olmalıdır.

7. alper61

alper61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1mmortal sana katılıyorum hatta ilk 8 idman kombine olarak güçlenmeyi sağlamak gerekir

8. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    3 yıldır spor 1 yıldır body yapıyorum ve antreamn sonra acı-ağrı olmayınca kendimi moralsiz hissediyorum. Ya birşeyleri eksik yaptım ya az yaptım diye.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  9. dummy_v

dummy_v Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar yine ben ve yine aynı ağrı :) Ayda bir 2-3 gün boyunca aynı ağrıyı çekiyorum ve sonra kendiliğinden geçiyor. İlginç bir durum. İlk zamanlarda boynumun hareketi ile ağrıyı hissederdim, şu anda direk olarak kürek kemiği bölgesinde. Mesajı ilk yazdığımda bu işe daha yeni başlamıştım. Haftafa ort. 5 gün düzenli olarak devam ettim. Programa %100 uydum. Şu anda aynanın karşısında kendimi tanıyamasamda, ağrı keyfimi oldukça kaçırıyor. İlk başlarda nazar boncuğu olsun dedim ama doktor şart oldu :) Çok ağır antremanlarla başladım, aynı ağırlıkta devam ediyorum. Şu anda biri "ilk zamana geri döneceksin, 2-3 aylık adaptasyon sürecinde ağır çalışmayacaksın, daha sonra zaman içinde programın değişecek, ama bu ağrıyıda çekmeyeceksin" dese kabul etmez, ağrıyı tercih ederdim :D Böyle de pis bir spormuş bu body building :D

Sayfayı Paylaş