bench press ve dumbbell pressi aynı antrenmanda yapmak saçma mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OvO tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    4 set bench pressden sonra 4 sette flat dummbel bench press giriyorum fakat cevremden gereksiz olduguna dair tepkiler alıyorum öbür türlüde antrenmanı tam tatmin olmadan bitiriyorum .

kısaca sorum amatör biri bench p. ve dumbell b.p. aynı antrenmanda olur mu ?

2. meme1

meme1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen gereksiz kardesım bosuna vucudunu yoruyorsun zaten o 2 haraket 2 side aynı şey bizim programalarda hoca 1ay birini 1 ay birini yazıyor her ay degıstırıyor guzel oluyor benc presden sonra dumbel acıs falan daha iyi olur

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Nisan 2013
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    şahsi düşüncem gereksiz olduğu ancak vucuduna yararsa demekki sana faydalıymış denilebilir
    artı beslenmen ve dinlenmen yetiyorsa olabilir ama yine aynı soru
    gerek varmı?

OvO bunu beğendi.
  4. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Aynı mantık olan 2 hareket yapıcağına farklı 2 hareket yapman daha iyi. Çünkü zaten 1. harekette hakkını vererek zorladığın zaman 2. hareketi yapmaya mecalinin kalacağını hiç sanmıyorum. Mesela Bench press üstüne Dumbell fly üstüne alt veya üst göğüs eksiğin varsa ona göre incline veya decline bench press gibi.

Sayfayı Paylaş