Bench Press ve Azami ağırlık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TripleH tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. TripleH

TripleH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    18 yaşındayım 190 cm 95.5 kg civarındayım yaz başında 101 kiloydum hala yağlı sayılabilecek bir vücudum var birkaç yıldır düzensiz bir şekilde bu sporla uğraşmama rağmen bu sene 3 aydır düzenli bodybuilding yapmaya başladım. Bu forumdaki yeni başlayan programlarını uyguladıktan sonra kendim normal set günde 2 bölge şeklinde bir program hazırladım. Sizden yorumlarınızı isteyeceğim ve ayrıca birkaç sorum olacak
    Şuan ki spor salonum pazar günleri kapalı olduğu için haftada bir gün ara verebiliyorum 3-1-3-3-1 şeklinde ilerliyorum yani . Antrenmandan önce 2 dakika ısınıyorum.

Cable crossover ısınma 20 veya 15 tekrar 2set daha sonra ise
    Flat Barbell Bench Press yapıyorum
    -Bu harekette şu an 20+ 12.5 12.5 takarak çalışıyorum internet üzerinde bench pressle ilgili yabancı-türkçe birçok yerden bilgi almaya çalıştım omuzlarımı devreden çıkarıp göğüslerimi şişirmeye çalışıyorum olabildiğince ama yine de beni zorlayan daha yüksek bi ağırlıkta bana bu hareketi yaptırmayan omuz baslarımdaki ağrı oluyor eskiden bana ağırlığı veren bir partnerim olduğunda 17.5 17.5 bile takabiliyordum ama şimdi ağırlığı alıp nizama sokmanın beni çok yorduğunu hissediyorum bazen 6 tekrardan sonrasını bile göremiyorum . Bu normal mi ? partnerli çalışmanın çok yararı var mı ?

Bazı spor salonlarında yağ kas ölçümü ile birlikte kaldırılabilecek azami ağırlıklar diye bi liste yapıldığını duydum bu ne kadar doğrudur internette, forumda araştırdım ama böyle birşeye rastlamadım.
    Bazen hedef kas tam yorulmasa bile itici kaslarımda kaldıracak güç kalmadığından veya eklemlerim zorlandığından kaldırabileceğimden hafif kaldırmak zorunda kalıyorum yukarıdaki örnekte de belirttiğim gibi bu hedef kasın gelişmesini çok engeller mi ? Bu konuda ne yapabilirim ?
    Bu sene İstanbul'a yerleşiyorum öğrenciyim ist. 4. levent sapphire'in yakınlarında bir yerde kalacağım spor salonlarını araştırdım ve tabi internette pek bulamadım ve bulduklarımda öğrenci cebini yakar nitelikteydi. Gidip kendim araştıracağım fakat özel mesajla yardım ederseniz çok memnun olurum . Asıl merak ettiğim yakınlarda belediyenin spor merkezlerinden bahsettiler bodybuilding yapılacak ekipman ortam hoca var mıdır buralarda ?

Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim :)

Sayfayı Paylaş