Bench Press Kilo artıramama sorunu ve çözümleriniz ...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sultanmehmed tarafından 19 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. ottomanturk

ottomanturk Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    23
    şu an benchte max ım 185 kg yani bu konuda haddim olmayarak biraz tavsiyede bulunabilirim
    ben çalışmaya başlama dan önce 15 çıkara bildiğim bi agırlıkla maximum ağırlığın %60-70 ile 10 tekrar yaparak ısınıyorum.
    Asıl Çalışma
    5 tekrar çıkarabildiğim ağrılıkla (max ın 20 kilo altı)
    1. hafta 5x5
    2.hafta 6x6(ağırlık aynı)
    3.hafta 7x7
    4.hafta agırlığı 10 kg artır ve 5x5
    daha sonra aynı devamlılığı sağla ama hareketleri tam yaptıktan sonra ağırlığı artır tam yapamadıysan o hafta gelcek hafta bi daha dene
    bu yapacağın çalışma sadece bench press için bunun yanına 4 set dumbell fly ve 4 set de dumbell flat press ekle ama onları pramit şeklinde çalış
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/170-kg-benchpress-yar-ma-t27584.html

sultanmehmed bunu beğendi.
  2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

Spudd webb ,

ilk set 6 yaptıktan hemen sonra hafif kilo ile 20 yapıyorum . Bu şekilde 6/20 olmak üzere toplmda 4 set yapıyorum.
    Bu programda epey zorlanıyorum şu anda , ama sanırın vücud şaşırıyor bu ani değişikliği , sanırım olumlu olucak benim içinthums:
    4*8 fikrine katılıyorum , son setin max ağırlık 6 ile olması da doğru söylüyorsun , ama bu çalışma şeklini hem yazın bitimine hemde ramazan sonrasına bırakıcam , kütle gerçekten zor yaz aylarında , her zman kolay bastığım ağırlıklarda bile zorlanıyorum weightlifter

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:40 ----------

sevgili ottomantürk,

videonu izleyemedim , işyerinde olmamdan dolayı video siteleri açılmıyor :(
    ama yorumlara bakılırsa gerçekten bench te başarılısın thums:
    tebrik ederim yarışmadaki birincilikten dolayı thums:
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim , yanlız bu çalışma sistemini ramazan sonrası na saklayıcam ve uyguluycam kesinlikle thums: , o zaman beslenmeme de çok daha dikkat edip tam anlamıyla kütle kazanmak istiyorum ,
    Bu arada isimden dolayyı da kanım daha da ısındı ssana :D

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    iyi de anlamadığım şu 5 çıkartabiliyorsak anca 5x5 yaptık diyelim 1 hafta sonra nasıl 6x6 ya çıkacak sonra da 7x7 ye. ben bir ağırlığı anca 5 kere yapabiliyorsam iki haftada 7 ye nasıl çıkaracağım ben bunu 2haftada değil 1 ayda belki sağlarım.
    ve 4.haftada 10 kilo birden artış diyor ben uzun süredir vg ile uğraşıyorum 6 seneden sonra gelişim duruyor küre vs girmezsek değil 1 ayda belki 6 ayda 10 kilo birden arttırabilirim.

4. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle 3 set 8 tekrarı nasıl yapıyorsun.8 tekar yapıp bırakıyormusun? Yoksa 3 sette de sonuna kadar zorlayıp 8 tekrar mı yapıyorsun? Eyer 3 sette de sonuna kadar zorlayıp basıp yapıyorsan ağırlık arttırmanda bir problem olacağının düşünmüyorum tabi bu kendi gücünle olmalı yanı partnerin olmadan bu ağırlığı kaldırabilmen zorlayabilmen.Bir de protein tozu kullanıyormusun bunu sormamdaki amaç kullanıyorsan ona göre cevap vereceğim daha sağlıklı olur.

5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Yarın Göğüs Antremanı var şu şekilde değişti programım,

Bench Press 6/20 6/20 6/20 6/20
    Bench Yana açış 4*8
    Üst Göğüs Bench Press 6/20 6/20 6/20 6/20
    Üst Göğüs Yana açış 4*8
    Butterfly 4*8

Bu programı ilk kez geçen hafta uyguladım , uzun bir aradan sonra ilk defa ertesi gün göğüslerim ağrıdı :D
    Sanırım VÜcut Her zmanki çalışma sisteminden farklı bir çalışma ile karşılaşınca olumlu tepki verdi , inşallah devam eder..

Azi bunu beğendi.
  6. Savaş23

Savaş23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Garson
    Yer:
    Kocaeli
    Salonda güçlü olan birine söyle ağırlığı ilk o kaldırsın benchten sonra havada sana versin cok işe yarıyor belini yay gibi yapıp sırttanda biraz destek alıp bench presste daha yüksek kilolararı basabilirsin ben 12 aydır yapıyorum 74 kiloyum tek tekrar 102 kilo bench press bastm bu taktiklerle.

7. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
  8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    denemeyin sakatlık çıkarabilir. eğer bir ağırlığı yerinden alamıyorsanız o ağırlık sizin için ağırdır. nizami yapamazsınız. ağırlığı alırken eklemler ona göre hazırlanır kendinizi o ağırlığa hazırlarsınız.biri verince aniden hazırlıksız o ağırlığa maruz kalmak sakatlık çıkarabilir. bakın halterciler ağırlık kaldırırken uzun süre konsantre olup iyice kavrarlar.
    hele beli yay gibi yapmayı sakın ama sakın denemeyin bel sabit kalmalıdır beli kaldırmak çok tehlikelidir.
    benchte ağır kaldırmanın başka teknikleri vardır forumda yazar.

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

katılıyorum sana deadlifter , yerinden alamadığın ağırlıkla nizami çalışmak imkansızdır..
    beli sabit sehpada olması gerektiği konusuna bende katılıyorum , benchte sırttan alınan kuvvet önemli bir yer tutuyor bildiğim kadarıyla bench_O

Sayfayı Paylaş