Bench press de barın altında kalmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve serpico tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Benck press yapıyorsunuz son setin son tekrarındasınız ancak gücünüz bitti kaslarınız isyan ediyor imkanı yok kaldıramıyorsunuz barı salonda da kimse yok barı ne şekilde nereye atarsınız tecrübeli bench ciler lütfen tecrübelerinizi paylaşın

Birde bench press yaparken gücün idareli kullanımı açısından geniş tutuş la mı yoksa dar tutuşla mı antremana başlanmalıdır

2. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Ben direk karindan yuvarlayip yere indiriyorum panige gerek yok :)

Warprow bunu beğendi.
  3. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Paniğe gerek yok,Tabii usta isen.Ama acemi isen,O an işin bitmiştir zaten:D:D:D

Warprow bunu beğendi.
  4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Barın uçlarına bar kilidi takma kaldıramadığın zaman tek tarafı aşağı doğru yatır ağırlıkları düşür sonra diğeri iner o da düşer ağır kilolarda tek başınaysan yapılabilecek en kolay şeylerden biri bu.

serpico bunu beğendi.
  5. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    @D.Y

Karından yuvarlamak derken barın ağırlığını karna vermek mi yoksa doğrulup barı atmak mı

@Rinkushichi

Saol denenebilir bir çözüm :)

6. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    bar tam gogus kafesine indi ya son bi cabayla karna yuvarliyosun tabi karin kaslarini kasip ordan bacaklara ordanda yere su tek tarafli agirliklari dusurmek cok sakat yani kontrol edemessen kotu sakatliklar cikiyor :)..

Warprow ve serpico bunu beğendi.
  7. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Oda uygulanabilir hatta bacakları işin içine hiç karıştırmadan barı yana atarsak çok daha kolay olabilir hepiniz çok saolun bunların hepsini deniyeceğim yarın

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Kendine birlikte çalışabileceğin eküri bulabilirsin takıldığın yerde yardımcı olur. Eküri bulamam diyorsan bench pressi smith machine de atabilirsin kesildiğin yerde barı kancaya asarsın. Fakat benim tercihim eküri ile çalışmaktan yana.

Warprow bunu beğendi.
  9. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım edicek biri şart çünkü sen o adrenalin ile ha bir tane daha ha iki tane daha kaldırayım derken kalırsın altında çok tehlikeli zaten o yardım edicek biri senin zorlandığını görüp işi sana bırakmadan elinden alır halteri :)

10. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Ben kaldim 120 kg nun altinda, 3 tekrar yaptim, 3. tekrar rahat gibiydi, dedim 4. yu yapayim, bi turlu kaldiramadim. Allahtan salon kalabalik bi arkadas vardi hemen geldi yardim etti. Ama 120 kiloyu yuvarlamak biraz zor bi is olsa gerek. En mantiklisi guvenlik mandallarini takmamak ve tek tarafli agirliklari dusurmek galiba.Ama cidden, bir daha asla yardimci olacak kimse olmadan bu kilonun altina girmiyorum.Cunku olabilecek sakatliklar olumcul olabilir. Gecende gordum 180 kg kaldiran birinin boynuna dustu , ve yarismada olan bi olay olmasina ragmen, vefat etti.

11. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Salonda kimse yokken kaldıramayacağın ağırlığın altına girme. Sonra kas yapayım derken sakatlık çıkarma kendine. İlla çok ağır girecem diyorsan makinede gir.

12. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Mandal takmamak böyle durumlar için iyi ama yüksek ağırlıkta sağ kolum çıkarırken sol bi türlü kalkmıyo bar yamuluyo işte o zaman mandalı takmamakta risk oluşturuyo:)

13. cocuna

cocuna Yeni Üye

Beğenileri:
    996
    Ödül Puanları:
    0

yüksek ağırlıklarda makinada yap hiç fantazi arama derim bizim salonda biri 40 kiloda kolunu kırdı benchin altında... eniyi yol ise bence hafifse göğüsten yuvarlamak 150kiloyu yuvarlayamazsınız zaten o ağırlığın altınada başkası olmadan girmeyin... :)))

14. sthammer

sthammer Guest

barı atma şansın yok, 2004 yılında başıma gelmişti, ben yaklaşık 50 kilonun altında kalmıştım :D o zaman 62 kiloydum ve son tekrarda abarttım iyice ve barı kaldıramadım, kollarım tükendi, denememe rağmen olmadı ve bar göğsümde kaldı, öyle inatçıydım ki yardım da istemiyordum :) yavaş yavaş göğsümdeki barı yuvarlaya yuvarlaya iteleyerek bele doğru getirdim, uğraştım epey, sonra o zamanlar salonda bir abimiz benim mücadelemi fark edip geldi ve kurtardı beni, 'neden söylemiyorsun' demişti :) gelmeseydi kurtulabilirdim ama 3-5 dakika daha barla cebelleşmem gerekirdi

15. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

Ne yalan söyleyeyim heyecanla okudum:D

16. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Quad'lara kadar yuvarlayabilirseniz ordan deadlift şeklinde form alıp yere koyabilirsiniz. Ama dikkat edin kaburgalarınıza zarar vermeyin.

Emin olmadığınız ağırlıklara yardım edecek birisi olmadan girmeyin. Benim salonumda antrenörler hep programlı çalışıyor o yüzden hiç desteksiz kalmıyorum ama diğer türlü asla girmem. İki gram fazla uyarım alacağım, azcık kas yapacağım diye kendimi riske atamam. Değmez. Kimse yoksa emin olduğum ağırlıkla girerim veya superset ile yorarım kası başka birşey yaparım. O hedeflediğim yüksek ağırlığı diğer idman destekleyen birisiyle denerim. Maceraya gerek yok. Bir sakatlansanız aylarca çalışamazsınız.

technical1967 bunu beğendi.
  17. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı sorunu bende yaşıyorum, gittiğim salonda makina yok serbest bar var. Genelde de yalnız oluyorum. Herzaman hoca yardımı alamıyoruz adam kayboluyor ortalardan. Onu beklerkende ter soğuyor set arası uzuyor.
    Bu durumda kaldırabildiğimiz kadar ağırlığa devammı etmeliyiz? Ağırlığı artırmazsakta gelişim olmazki:(

18. haven

haven Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hekim
    Yer:
    Ankara
    kiss ve sabrewolf bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş