Bench Press boy gelişimi engeller mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Oguzhan_04 tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Bench press hareketi boy uzamasını engeller mi?Özellikle büyüme çağındayım 16yaş ! Bele basınç yapmadığı için boy gelişimini engelleyeceğini düşünmüyorum ! örneğin 45 kgden bişi olur mu?

2. LeBron34

LeBron34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Makaleleri falan geçelim. Mantıklı düşünsen bile boy'a bir etki etmiceğini anlıyabiliriz. :)

3. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Vücut eklemlerini zorlayacak kemiklere baskı yapacak ağırlıkları kullanmamanı tavsiye ederim çalışıyorsan düşük ağırlıklar ile kemiklere fazla baskı yapmadan çalışabilirsin özellikle squat'ı düşük ağırlıkla yapmanı tavsiye ederim.Özellikle gelişim çağındaki 16-17-18 yaşlarındaki gençlerin çok yüksek ağırlıkları kullanmaları nedeniyle vücut uzama yerine genişlemeye yönelik kemik gelişimi devam ediyor.

4. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Bent over barbell row da 30kg
    Shoulder, arnold presslerde 10kg
    Bent over Dumbble row larda 15kg
    Bu agirliklari kaldirdiktan sonr 10snlik belimde agri hissediyorum
    Ama antreman sonrasi,dinlenme gunleri hic agrim olmuyor ama yinede barfiksim yok ve sirt imi baska sekilde calistiramiyorum boyum 1.75 yasim 15
    Bacak calismiyorum ozellikle belimi daha da beter etmemek icin
    Evde calistigim icin leg curl gibi makinelerim de yok ama duzenli uyuyup besleniyorum,pek alakasi yok ama yinede sakallarda cikti yavas yavas ;D
    Sizce boy uzamasi negatif etkilenir mi?

5. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Belimde ağrı hissediyorum diyorsun ozaman o ağırlıklar senin için yüksek biraz daha düşür.Bol bol gerdirme hareketleri yap barfiks çek veya barfiks demirinde antrenman sonunda asılı kal ayaklarını yerden kes 1 dk bekle sonra tekrar yap.

6. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Agirliklari dusurursem sirtim gelismeyecek cunku bu agirliklarda gelistigimi hissediyorum,zorlandigimi hissediyorum.hareketleri dogru ve nizami yaptigimi biliyorum bu agirliklarla 12 tekrar a cikiyor agirliklari azaltirsam tekrar iyice artacak :S
    Ayrica yukarda yazdim barfiksim yok

7. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Valla arkadaşım sana şunu söyleyebilirim 14 yaşında başladım ben bu spora 16 yaşımda sonra boyum 1 bilemedin 2 cm uzadı uzama duruyor belli bir müddet sonra çünkü vücut kemiklerin gelişimi için değil kasların gelişimi için hareket ediyor ailem'de herkezin 1.85 boyu var bir ben 1.75 boy ile kaldım seçim senin karar senin.Antrenör'ün ile görüş bu konuyu yardımcı olsun sana.

8. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Evde calisiyorum antranorum kendimim :p
    Onun disinda ben baslayali 3 ay oldu ki sirt konusunda endiselerim onceden daha coktu o yuzden ilk 2 ay sirt calismadim
    Ve son 6-5 ayda yaklasik 4 cm uzadim

Sayfayı Paylaş