Bench Dips Hareketinin Kazandırdıkları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve altec tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    triceps ,göğüs,omuz,. her yeri çalıştırıyor gördüğüm kadarıyla
    yani etkileyici bir üst vücut için mutlaka yapılmalı mı? ben bu hareketi hiç yapmıyorum

bir de buna özel yukarıdaki aletle çalışmak ile sehpa üzerinde aşşağıdaki gibi çalışmak aynı işi görür mü?
    özel olarak yaptıracam eğer mutlaka olmalı diyorsanız. evde çalışıyorum.salona gitme durumu yok.

2. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    sanırım pek kimse yapmıyor bu hareketi

3. luciano

luciano Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Triceps idmanının sonunda pump olarak yapıyorum. Çok gerekli olmasa da güzel ve etkili bir hareket. Göğüs arasını açıyor ve tricepsi vuruyor. Ama iyi de pump yapıyor. Göğüs veya triceps idmanı sonrası pump olarak değişik alternatiflerle yapılabilir.

Ghisloine bunu beğendi.
  4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Altec tabii ki resimdekilerin ikisi de dips hareketi ama şekil olarak olduğu gibi etki olarak da birebir aynı değiller. Öyle ciddi bir farkları da yok. Minimal farkları var. Senin hangisini yapacğaın farketmez.İkisini de yaparak hangisini yapayım sorusundan kendini azat edebilirsin.

Valla ben bi gün bu siteye nasıl idman yaptığımı yazacağım çünkü bana salonlarda hep söylemişlerdi farklı çalıştığımı sanırım bu sitede de söyleyecekler. Ama herkes de vücudumu takdir etti.

Ben bazı günler sırf vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri yaparım. Bazı günler de ağırlık kaldırma setlerimin arasına vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri koyarım. Bunlar tabi ki şınav, barfiks, dips ve bunların varyasyonları. Bu hareketler ağırlık kaldırmakla kazanamayacağın bir vücudu kazanmana yardımcıdır.

Sende bu hareketleri kullanarak ve benim gibi neredeyse 3 ayda bir bazen de ayda bir programını değiştirerek etkin bir biçimde kullanabilirsin. Ağırlık kullanarak da bu hareketlerin etkisini arttırabilirsin.

5. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    ilk foto daki paralel de yapılan hareketin kuvvet bakımından ciddi getirisi vardır.

6. Kafein

Kafein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ikinci resimdeki dips'i mutlaka yapıyorum ben triceps günleri.. 12-10-8-6 şeklinde triceps kasları inanılmaz kasılıyor ve 4 seti bitirdikten sonra kas kastı kesiliyor, resmen vurması gerektiği bölgeye vurduğunu anladığın bir hareket.. 1 aydır devam ediyorum gözle görülen bir gelişme normal olarak yok tabii ki... Triceps zor gelişiyor ama kol sıcak halinde tricepsler baya sertleşti 1 ay önce sıkmama rağmen alttaki kaslar esnekti.. Mutlaka öneriyorum bu hareketi..

Ayrıca ek malzemeye ihtiyacın yok al 1 tabure 1 sehpa veya boyun uygun evden 2 tane eşya otur yap.. Ayrıca bu 2. dips hareketini üstüne ek ağırlık koyarak yaparsan tricepsleri daha kasmış olursun.. Ben bazen 10-15 kilo koyup yapıyorum üstüme

7. jekvek

jekvek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ben 1. resimdeki dips hareketi yapamıyorum ama 2. hareketi devamlı yapaarım haattt omuzlarıma adam çıkartırım 80 kiloluk öle basarım çok faydalı zaten kolun 4/^gücünü arkaa koldan alır yanılmıyorsam

8. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ne omuzuna 80 kg lik adam mı çıkartıyorsun??? :):)
    dips çok etkili bir hareket ama eklemlerede çok yük biniyor iyi ısınma her harekette olduğu gibi bunda da şart...

9. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    üsttekini mi pump olarak yapıyorsun hyper_

10. athletic

athletic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    İlk hareketi yorucu olduğundan yapmıyorum. Zaten pektorallerin merkezine değil, alt dışlarına etki ediyor ve pektorallerde oluşturduğu şekli de beğenmiyorum.
    İkinci hareketse öncelikli olarak triceplere etki eder.

11. kaplan1222

kaplan1222 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    süper bi hareket ben hiç yapmamıştım bi seferde 5 kere yapmaıştım ertesi gün üst tarafım komple ağrımıştı

12. justorcun

justorcun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dips'i gogus programlarınızdamı yoksa triseps programlarınızdamı uyguluyorsunuz?
    benim bildiiğim kadarıyla öne dogru egik olarak dips yaparsak goguse vuruyor, dik olarak yaparsak triseps'e vuruyor..

13. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    2. resimdeki hareket tricepsin dış kısmına vuruyor değil mi?

14. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
  15. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Yeniler için bench te dips

Paralal barda dips hareketini bu spora yeni başlayanlar için önermiyorum. Çünkü bu hareket yararlı olduğu kadar yapılması zor ve yeniler için riskli bir harekettir. Bunun yerine yeni başlayanlara bench te dips ( ikinci resim)hareketini öneriyorum. Birde hareketin öne eğilerek yapıldığında vurgunun trcepslerde artacağını; aşağı yukarı şeklinde eğilmeden yapıldığında ise alt göğüse vurgunun artacağını düşünmekteyim. saygılar.

16. luciano

luciano Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    :lol:
    Evet yaklaşık 10 yıldır her ikisini de dönüşümlü olarak pump için yapıyorum. Gelişmeler de oldukça iyi. Bir sorun mu var pump için yapınca ??

17. paspartum

paspartum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iki sehpa arasında yapılan benım favorı hareketim triceps günleri yapıyorum kasıklarıma 35 kg ağırlık koyup yapıyorum arka kolum ve göğüslerim inanılmaz kasılıyo ve şişiyo.

18. Mustafa Beşiroğlu

Mustafa Beşiroğlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim yeni antremanımın içinde yer alıyor gerçektende triceps ve göğüs için iyi bir hareket işe yaramaz değil :)

19. meteulku

meteulku Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Orta ve dış tricepsleri çalıştıran gayet güzel, fonksiyonlu bir hareket gerçekten. Ben de bu hareketi uyguluyorum. Vücuda verdiği güç ve direnç etkisi çok iyidir.

20. es1995

es1995 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba, bench dips ile ilgili bir sorum vardı. Bu hareketi yaptıktan sonra ısınmadığımdan mı bilmiyorum boynumun yan tarafında bi ağrı oluyo sebebi ısınmamak mıdır acaba? Çünkü hareketi doğru yaptığımdan eminim. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş