Ben ne yapacağım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve basfates tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. basfates

basfates Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    198 cm boyunda 180 kiloyum 29 yaşındayım.dünyanın yükü üstümde sanki.Daha önce 2 sene kadar uğraştım bu sporla 3 sene basketbol oynadım 108 kiloya kadar düştüm ama 7 sene hiç elimi sürmedim böle oldum.Neyapacağımı bilmiyorum.(şeh, izmir)Diyetisyene gittim yok olmuyor fitnese gittim sıkıldım falan yardım isiyorum.

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    ne ıcın yardım ıstıyorsun amacın zayıflamak mı ?vucudunu gelıstırmek mı? eger bunlarsa forum da sordugun soruların cevabı mevcut ...

3. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    zayıflamanın çaresi var basfates.bunu kendine dert edinme.zayıflamak istiyorsan sana burda kesinlike yardımcı olunacaktır.ayrıca forumuda araştırdığın zaman bunun mümkün olabilceğini anlıcaksın.

4. basfates

basfates Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ya bana çalışmak zor geliyor.Sabırlı değilim ne yapacağım nasıl yapacağım bilmiyorum.Hem eritmek hem kas yapmak istiyorum ama kafam karmakarışık.

5. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    sen kendıne yardım edemıyorsun kı bız sana nasıl yardım edelım calısmak zor gelıyo dıyosun ve forumdan yardım beklıyorsun ..

sana yapılabılecek hıc bır yardım yok malesef..gıt yaglarını felan aldır o zaman baska da ne tavsıye edılebılırkı...

TuGhAn bunu beğendi.
  6. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışmak zor geliyorsa tek çare var o da cerrahi müdahale.Hepimiz annemizden kaslı doğmadık.Hepimizin eksik yanları var.Mesela bir kişinin omuzları dar,kimisinin kemikleri zayıf...Hepimiz bir şekilde eksiklerimizi kapatmaya çalışıyoruz.Ama ne yazık ki bunların hiçbiri çalışmadan elde edilemiyor.Bunun içinde birçok şeyden vazgeçebiliyoruz.Örneğin sosyal hayattan,tatlıdan,abur cuburdan vs vs...Ama her neyden vazgeçersek geçelim bir gün bu vazgeçtiklerimiz bize sağlık, huzur olarak geri gelecek.NO PAIN NO GAIN...

7. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım, hem 180 kilosun hem diyet yapmıyorsun hem çalışmak zor geliyor. bizden ne istiyorsun?
    benm sana şu an cerrahi müdahale dışında yapabileceğim tek yardım doping kürü önerisi olur çünkü normal koşullarda bu kadar yağı yakman çok zor. hatta imkansız. yaksan bile geri alırsın spor yapmadığın takdirde.

8. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    180 kilo gerçekten inanılmaz bir rakam. ama çalışmayla herşeyi çözmek mümkün. yoğun bir fitness antrenman temposuyla uzun süren diyetler mutlaka sonuç verecektir. sıkı bir çalışmayla çok yüksek kilolardan kurtulan kişilerin sayısı hiç de az değil. bence ilk olarak bir diyetisyene gitmekle başla.

9. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle şu soruyu sormakla işe başlamalısın ben kilomdan memnun muyum? cevabın hayır olacaktır.o zaman ne yapmalısın biraz daha olumlu düşünmelisin diyetisyen şart değil başta küçük önlemler alabilirsin kendince iki tabak yiyorsan bire indirebilirsin veya yemeklerini düzene koyabilirsin çikolatalı pasta yerine sütlü tatlıları tercih edebilirsin.bunlar küçük önemler gün geçtikçe kendini geliştirip yemek listeni değiştirebilirsin kendini zorlamadan ama şunu da unutmamalısın ki emek olmadan yemek olmaz birşeylerden fedakarlık etmek zorundasın.
    cerrahi mücadele beslenme düzenini değiştirmediğin sürece sana yarar sağlamayacaktır..

10. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    180 kilo çikolatalı pasta yememekle çözülecek bir sorun değil ne yazık ki. gerçekçi olmamız lazım.

11. defective

defective Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    medya
    Yer:
    istanbul
    Basfates sanıyorum bir tür kısır döngüye girmişsiniz. Kilo aldıkça moraliniz bozulup hareket kabiliyetiniz azalıyor ve moraliniz bozulup hareket kabiliyetiniz azaldıkça da kendinizi yemeğe verip kilo alıyorsunuz. Benim de böyle bir tanıdığım vardı.

Eğer söyleyeceklerimi "dost acı söyler" şeklinde kabul edecekseniz size şu uyarıyı yapmak isterim: İçinde bulunduğunuz durumun bir sonu yok diyemeyiz var. Var ama bu son hiç de mutlu bir son değil. Yaşam şeklinizde köklü değişimler yapmanız gerekiyorsa yapın. Aksi halde hayati tehlikeye varan acı sonuçları tecrübe edebilirsiniz. İnsanın istedikten sonra yapamayacağı hiç birşey yoktur bence... "Ben yapamıyorum" demek kolaycılıktır, kestirip atmaktır. Acı çekmeden ve terlemeden vücudunuzdan size cevap vermesini beklemeyin.

12. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    bir resmini koyarmısın?

13. basfates

basfates Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  14. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    iki mesajdır adamı bir dövmediğin kalmış,adam konuyu dertleşme bölümüne açmışsa belli ki morale,teselliye ihtiyacı var,böyle çirkin bir tavırla yazacaksan hiç yazmasanda olur

basfates bunu beğendi.
  15. basfates

basfates Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

sağolasın ya valla zaten herkes dalga geçiyor derdimi anlayan birisi çıktı sonunda

16. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kimsenin dalha geçtiği yok.lütfen bunu dikkate alalim...

slymnasye bunu beğendi.
  17. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    ılk once benım nereye ne yazacagıma sen karar veremezsın bu forum da 3 yıldır kımseyle tartısmadım boyle bır nıyetım de yok...off topıc olmasın lutfen...

tavrımın cırkın oldugunu asla dusunmuyorum hala da arkasındayım moral elbette verılır ama ınsanın bır seylerı kendısı ıstemesı gerekıyor ...

hayalperestlıkle hıc bır yere varılmaz bıraz gercekcı olmak lazım calıstıktan sonra her sey yapılır ...kımısı zayıflıktan baslar bu spora kımısı cok sısman oldugu ıcın..

calısmadan hıc bır sey olmuyor malesef ve sordugu soruların hepsı sıtede mevcut bıraz okuyup arastırırsa bızım ona burada verecegımız tavsıyelerden cok daha yararlı seylerı cekıp alır...

kımse kımseye kendısı kadar ne fayda saglayabılır ne de zarar verebılır...ben buna dıkkat cekmeye calsıtım olayı saptıran sensın...

Son düzenleme: 11 Mart 2009
  18. bodypower34

bodypower34 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    aytosh nededigini farkındamısın adama streoıd önerisi yapıyorsun adam spor yapamıyorum diyor sen streoıd kullan dıyorsun arkadas spor yapamıyor ve 180 kıloysan yaglarını aldır ama onunda pek care olacagını sanmıyorum gecen biri bana diyor salonda hocam diyor ben bu gobegi nasıl eriticegim bayagıda göbegi var ama dıyor gunde 15 tane cıkolata yıyorum gece kalkıp bile hiçbişey bulamasam bal yıyorum ve imkansız bırakamıyorum dedi dedim ozaman bosuna ugrasma sana yapılacak bişey yok dedim

19. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    ben ne olay saptırdım ne de senin ne yazacağına karar verdim ne konu dışına çıktım.senin ne yapacağın kimseyi ilgilendirmez,başkalarını etkilemediğin sürece.ister 3 yıldır forumda yaz ister 33 yıl memleketi yönet. gereksiz çıkış yapmışsın ben de cevabımı verdim kendime göre.
    git yağ aldır diyerek motive ettiğiniz ve sonuca ulaşmış birisi varsa gösterin ben de forumu bırakıp gideyim.

20. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    ''Diyetisyene gittim yok olmuyor fitnese gittim sıkıldım '' dıyen bırısıne soylenebılecek baska bır sey yok malesef her sey ınsanın kendı ıcınde ve forumda da hersey mevcut ben bunu anlatmaya calısyorum

senın forumdan gıdıp gıtmemen de sana kalmıs hıc bır sey ıspatlamak zorunda degılım ne soylersem soyleyım aynı seyı dusuneceksın nasıl olsa...

calısmanın zor geldıgı bır ınsan ıcın fazla soylenecek bır sey de yok malesef...hayal pesınde kosmayalım...

Sayfayı Paylaş