Ben Gelişmiyormuyum??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Exotica tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    Herkese merhaba.. bu spora baslayalı yaklasık 2.5 yada 3 ay oldu ama pek bi gelişme gözlemleyemedim.. her bölgeyi haftada 1 kez çalıstırıyorum..düzenli sekilde tam takım yerinde olmasada günlük karbo ve protein almaya çalısıyorum alabildiğimce..

pazartesi: göğüs-biceps
    çarsamba: omuz-triceps
    cuma:kanat-bacak

• yoksa benim haftada mesela kanatı göğsü ve omuzu 2 günemi çıkarmam lazım? kanatlarım fazla belirgin olmuyor.. yine oluyor ama ben tam V ye inmek istiyorum.. sizce 2 günemi çıkmalıyım yoksa 2.5- 3 ay erken bir süremi dersiniz??
    gercekten psikolojik olarakta insanı etkiliyor durum.. hocalar ve arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme: 1 Mayıs 2010
  2. Kairon

Kairon Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Özel sektör
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba Exotica,

Bu spora başlayalı 3 ayınız oldu ise ve kendinizde hiç gelişme göremiyorsanız bir şeyleri eksik yapıyorsunuz demektir.

Antremanınızı gerektiği kadar ağır yapmıyorsunuz?
    İhtiyacınız olan proteini alamıyorsunuz?
    Vucüdunuzun ihtiyacı olan gerekli dinlenmeyi sağlamıyorsunuz?

Bunlar ana başlıklar.

Antreman programınız ideal programlardan bir tanesi. Hareket, set ve tekrarları yazsaydınız daha iyi olurdu. 3 ay gibi bir sürede kanat-sırt gelişimini belirgin bir şekilde görmek doğal insan genetiği gereği zaten zordur. Lakin biceps, triceps, göğüs, omuz gibi adale gruplarında bunun gözle görülür olması gerekir. "V" şeklinde bir vücut için en az 1 sene istikrarlı bir şekilde çalışmanız gerektiğini düşünüyorum.

Antremanlarınızın hakkını verin. Vücudunuzun protein ihtiyacını gerektiği kadar karşılayın. İmkanınız varsa antreman sonrası protein tozu kullanın ve dinlenme sürenizi arttırmaya çalışın. Sonraki 3 ayda gelişiminizin bariz olarak farkına varacağınıza inanıyorum. Motivasyonunuzu hiç bir zaman düşürmeyin.

Sağlıklı günler dilerim.

3. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    afedersin ama komik bir soru olmuş gelişimini kendin gözlemlemen lazım ve daha 3 ay bile olmamış sen tam v olmak istiyorum demişsin : ) bu kadar kolaymı sence

4. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    kairon arkadaşıma katılıyorum bende 5 ay dır yapıorum kedi gelişimni anlamaya bilirsin fotografın varsa koy programını ve beslenmenide yaz daha iyi cevap alırsın

5. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    etrafımdakiler gelismemi görüyor bicepsler omuzlar tricepsler hatta kanattada var gelisme.. ame benim çok aceleci yapıya sahibimdir herşeyi hemen olsun isterim.. dısardaki insanlara göre kendileri söylüyor vucutta baya gelisme var diye.. ama ben hep kendimi gördüğümdendir.. galiba evet V vucut için arkadasların dediği dogru.. biraz zaman istiyormus

ozaman size bir soru!! her bölge için haftada 1 gün çalısmak güzel bir programmı?? yukarıda yazdıgım gibi.. yoksa 2 yemi çıkarsam kanatı,omuzu,göğüsü haftada??

6. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    sen bukadar aceleciysen bu sporu bırak bence: )

7. Kairon

Kairon Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Özel sektör
    Yer:
    Istanbul
    Çok çalışmak demek gelişimi hızlandırmak demek değildir. Öncelikle sıkı antreman yapın. Sonrasında gerekli protein ve dinlenmeyi sağlayın vücudunuza. Şimdi çok acele ediyorsunuz sizi çok iyi anlayabiliyorum. Ama telaş etmeyin, bu sporu seviyorsanız sabretmeyi de öğreneceksiniz.

Ayrıca devilish biraz yapıcı olmayı deneyin. Lüzumsuz mesajlarınız rahatsız edici.

gurur ve H-u-n-t-e-r bunu beğendi.
  8. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    kairon sen kendi belirtmek istediklerini belirt konuyla ilgili ok başkalarının fikirleri,olaylara bakış açıları seni ilgilendirmez hem bunu anlayabilecek durumda olsan cümlemin sonundaki : ) işaretinden şakayla karışık söylediğimi anlaman gerekirdi umarım birdaha mesajlarımı boş yere eleştirmek gibi densizlik yapmazsın

9. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    Devilish bence kairon arkadasımız haklı.. bu durumda baska arkadasta olabilirdi hadi beni geçtim sonucta ben bu tarz negatif şeylere inançlı değilim bazıları alıngan olur olumsuz yönde etkileyebilir.. kairon onu kastetmek istemiş.. yinede teşekkürler hepinize.. illa konuya eklemek isteyen farklı düsünceleri olan arkadaslar yazabilir

10. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bence sporu bırak vs demek yerine hiç yazmayın insanların heveslerini kırmayın

11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bu sporun doğrularını öğrenmelisin gelişmek için. bu kafayla v vücut olunmaz çünkü.

12. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    ilginç yapmamı dedim ben bukadar aceleciler için değil bu spor eğer 3 ayda gelişeyim diyorsan evet bu spor sana göre değildir bunu esprili bir şekilde söyledim : ) smile yapmışım sonunda ne olursa olsun kairon benim yazımı düşüncemi belirtme tarzıma laf edemez birşey yazıyorsak kurallar çerçevesindeyse ona düşmez işine baksın

13. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    forumu ne kadar incelediniz ?
    antrenman , beslenme , yeni başlayanlar vs. bölümlerini yazmak için o kadar ter dökenlere , verdikleri emeğin karşılığını birazcık ödemek için bu yazıları ne kadar okudunuz ? bunlardan ne anladınız ? bu yazıları derlemek için harcanan vaktin yüzde birini okumak için harcasak herşey çok güzel olacak...

14. pty

pty Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu sporu 1 yıldır düzenli yapıyorum eminim ilk 3 ayda ben de aman aman bir ilerleme görmemiştim.ama anladım ki bu iş sabır işi. şu an durumum hiç fena değil.Sen de sabret ve bu isteğin doğrultusunda çalışmaya devam et.eminim ki bir süre sonra aynada gelişimini görünce zaten hiç bırakmak istemeyeceksin:)

15. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    2.5 ayda ne bekliyorsunki sen bu konunun bu kadar cevap bulduğuna şaşır bence.ama şunu söyleyebilirim çevrendekilerin görüşlerine önem ver gelişme var diyolarsa vardır çünkü kişi kendindeki gelişimi farkedemeyebilir.

16. Ch84

Ch84 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Exotica Bircok kişinin yayptıgı yanlısa düşme sabırla bekle.
    Cogu kişi 2-3 ay calısıyo bişey olmadıgını görüyor halbuki daha yeni sekillenmeye basliyor vucut.Biraz sabır.Kolay bi iş degil bu!

17. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    haklısın crazy84 sana katılıyorum.. gelişmeler var aslında ama yavas yavas.. ben değil karsı taraf bunu görebililiyor.. hepinize teşekkür ederim

18. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Bende senin gibi ilk 3 aymı doldurmuştum.Spor salonunda eski bir halterciyle kulakları çınlasın Atilla abi :D muhabbet ediyorduk yani adam 60 yaşında ama sporu bırakmamış.Neyse dedim Atilla abi nasıl bir gelişme varmı vücutta ? Aynen şöyle dedi bana "Koçum daha dur 3 ayda hıyar yetişmiyor":D yani zaman ve sabır ister bu spor zamanla gelişicektir yeterki kafana takma kafaya taktınmı of hayatta gelişmez vücudun ;)

Arkadaşlar konuyla alakalı değil ama bişey sorucam arı poleni kullanan varmı varsa günde kaç kez kullanıyor günün hangi saatleri kullanmak yeterli olur sabah akşam mantıklı ama birde sizlerden duymak isterim.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2010
  19. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Ergenlik çağındayken çokça duymuşsunuzdur. "Ay bu çocuk kocaman adam olmuş" diye. Ama siz büyüdüğünüzün farkına varmazsınız. Devamlı kendinizi gördüğünüz için. O yüzden bu sporu yapanlar gelişimi gözlemek için her hafta ya da ay fotoğraf çektirirler. O yüzden body yaparken de gelişiminizi kendiniz pek farketmezsiniz. Siz sadece devam edin ama doğru besleni doğru egzersizleri yapın gerisini vücuda bırakın.

Sayfayı Paylaş