benç sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve serialblood tarafından 1 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar
    barbell da 30 kg (demir hariç)
    alna triceps de 30 kg (demir hariç)
    omuzda 15 er kg lik agırlıklarla

giren bir insan neden bench de 40 kg basamaz ?

Kol sıcak 36,5 cm kg m 74 boy 1,75 sporda 6. ayım
    omuz 126

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Sizin de bildiğiniz gibi insanların özellikleri ve bedenleri farklıdır, kimisi bench'de 100 yaparken çekiş hareketlerinde ağır kilo yapamaz. Yani buna bi çözüm olduğunu düşünmüyorum zamandan başka. :)

3. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    cevabı kendin vermişsin sanki.kolların tricepisin güçlü olabilir ama omzun güçsüz sayılabilir.ayrıca sıcak 36,5 kol soğuk 35 cm civarında gelirli 6 aylık bir sporcuda bunun ne kadar kastır sorusu ayrı bir konu.

bench presi basabilmek için göğsün ve kolların iyi olması yetmez.bench press komplike bir harekettir.göğüs kadar sırt kaslarınında kuvvetli olması gerekir.ayrıca omuzların özellklede ön omuzların üstüne binen ağrılığı kaldıracak güce erişmesi gerekir.önemsemediğimiz ön kolada denge sağlamada çok büyük iş düşer.uzun lafın kısası sabırla çalıaşrak iyi bir beslenme ile zamanla bastığın ağırlıkların kat kat fazlasını kaldırabilrsin.
    son oalrak forumda bulunan bech pressi arttırmak için ip uçları makalesine bir göz atmanı öneririm

4. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    alına tricepsde senin yarın kadar zor kaldırıyorum fakat bencde senden daha fazla kaldırıyorum ayrıca gögsümdeki gelişme 0

FJieQuen.RAA bunu beğendi.
  5. pirate

pirate Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    barbell da ve alna press te demir hariç 30 kg ile yapıp ta 36 cm kol olması hemde sıcak halde cok ılgınc

6. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ilgiçlik nedir
    30 kg x 6
    25 x 8
    20 x 10
    20 x 12 yapıyorum bana pek ilginç gelmiyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:00 ----------

dogru tespit sırt pek çalışmadım
    Birde yazından sonra spora gittim benci kaldırıken nerem zorlanıyor ona baktım Cevabı buldum sol ozum Omzumun ön tarafı güçsüz sanki yükler oraya biniyor gibi.

Şimdi ne önerirsiniz bana haftada 2 kere omuz atayımmı_

7. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Barbell ve alna triceps'i nizami yapıyomusunuz peki?
    Bir de benchi biraz dar tutmayı deneyebilirsiniz ağır kilo kullandığınız zaman.

8. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ilk setim yani 30 x 6 da tam nizamı değil Diğerleri (25x8 20x10 20x12 ) tam nizami

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    sırt-kanat grubuna ağırlık vermen gerekir.sporda 6.ayın ,genel güç arttırmı için yavaştan deadlifte başla.çok ağır kg girmene gerek yok tekrarı arttırıp belli kiloda nizami yapmaya çalış.kantlarınında güçlenemsi lazım.bunun için barifx yap.yapamıyorum diye bırakma 2 hafta 4-6 çekersin sonra zorlaya zorlaya artar.
    çalışmalarına istasyonda dipside eklemelisin( sehpada dips değil).göğüs için eğilerek ve kol için dik durarak ayrı günlerde yapmalsın.

eğer omzun çok güçsüzse 2 kez girebilirsin.onun haricinde göğüs çalışırken özellikle üst göğüs hareketlerinde omuz zaten çalışıyor bu nedenle haftada 2 biraz anlamsız olur.

omuz için:
    -oturarak dambıl press 10-8 tekrar ağır kilo.tabiki önce iyi ısınma şart.bu hareketi yardımcı yapabilrisin.ağır yapacağım diye hareketten çalma.tam indir ama tam kaldırma omuz başalrını hisset.
    -smith presste ön omuz 3 set yaaprsan yeterli olur.zaten 2.press hareketi.-10-8 tekrar
    -omuz yana açış(lateral) oturarak 15 -12 tekrar iyice hissederek.
    -front raises (öne kaldrıma) 3 set 10 tekrar yeter.

2 ay(8 antreman) bunları uygula sonra smith pres yerine ayakta barbel presse geçersin.

Sayfayı Paylaş