belli günlerde belli bölgelere mi çalışmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve munlu66 tarafından 25 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. munlu66

munlu66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba spora başlayalı 2 hafta oldu. haftada 5 gün salona gidiyorum ve 75 kılodan 73 kiloya indim biraz göbeğim var. 2 haftadır hocanın yaptığı programı uyguluyorum. Hoca bayramdan sonra yenı bır program yapacağını söyledi ve her güne bir bolgenin çalıştırılması gerektiğini söyledi. Sizce de her güne ayrı bir bölgeyi mi çalıştırmalıyım ve neden

2. brhmcr

brhmcr Guest

Bence hergün ayrı bölge için çok erken. Yeni başlayanlardaki 1 ve aylık programını takip edebilirsin.

3. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yeni başlayanlarda genellikle aynı program uygulanır.
    Ki zaten bu program tüm vücudu çalıştıracak hareketlerden oluşur ve bunun amacı ileride yapılacak ağır antremanlar için vücudu alıştırmaktır.
    İlk bir aydan sonra antremanlar vücudun durumuna göre şekillendirilmeye başlandırılır.
    Sizin hakkınızda çok fazla bir şey bilmediğim ve vücudunuzun durumundan haberim olmadığı için kesin bir şey söylemem mümkün değil.
    Ancak her antreman hakkı verilir ve beslenme-dinlenme ile desteklenirse başarının kaçınılmaz olduğunu vurgulamak istiyorum.
    Bununla beraber ben özellikle de her gün antreman olayına -yeni başlayanlarda bilhassa- pek sıcak bakmıyorum.
    Her ne kadar tek gün çalışmalarda tam verim ile çalışılsada bu çalışmalar beslenme ve özellikle dinlenme ile takviye edilmedikçe pek bir veriminin olacağını düşünmüyorum.
    Ama en başta da söylediğim gibi hocanız sizi benden daha iyi tanıdığı için hocanızın fikirlerine itibar etmenizi ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmanızı tavsiye ederim.
    Spor hayatınızda başarılar...

munlu66 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş