Belirsiz Göğüs Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SnycnYcl tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Çalıştığım spor salonunda verilen programda göğüs için şu vardı.
    Bench Press + Dumbell Press
    Incline Bench Press + Incline Dumbell Press
    Flat Bench Press + Dips
    + Dumbell Fly Bu Program Sizce Yanlış Mıdır ?

2. TOLGA992

TOLGA992 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bunların hepsimi var göğüs programında

3. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Yanlıştır tabi + olanlarda dahil mi yoksa alternatif olarak mı sunuluyo gerçi onuda anlamış degilim ama , 4 tane press art arda bunu kaldıramaz herkes kaldırsa bile toplamda 7 hareket gögüs giren birini tanımıyorum :)

4. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    7 hareket var çok çok fazla bence en fazla 5 hareket olmalı burada vücut geliştirme yapıyoruz amelelik değil :)
    bench press
    fly
    incline bench press
    pullover
    dips
    bana göre en ideal göğüs programı budur...
    ilk hareket göğüsü genel olarak çalıştırır,2.hareket 2. bir presse girerken güç kaybı olmasın diye hemde göğüsü yanlamasına yayar.3.hareket üst göğüsü çalıştırır ama bunu yerine reserve bench press de uygulanabilir eller açık şekilde...4. hareket göğüsü diklemesine yayar,5. hareket alt göğüsü çalıştırıp çizmede 1 e 1 dir...

SnycnYcl bunu beğendi.
  5. xxxx1112

xxxx1112 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    eğer baya bir bu sporda değilsen ve bunların hepsini birlikte 1 antremanda yapmaya çalışırsan diğer bölgelere enerji kalmaz ve göğsün yırtılcak dereceye gelir :D

6. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Zaten bu program yüzünden ağır giremiyorum ya bayılıyorum göğüs antremanlarında + lar alternatif değil onlarda programın içinde

7. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Bende 25 kasımda başladım 2 hafta makinada girdim göğüs pres, 1 aydır filan : Bench press , incline press , Decline press , Butter Fly Yapıyorum Benim için 3 press hareketi çokmu fazla acaba ?

8. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bu 4 hareketi yapıyosan fazla değil bence
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ocak 2014 ---
    Ben istisnayım abi heralde 3 aydır böyle yapıyorum zaten yerinde sayıyo göğüs :D

Son düzenleme: 2 Ocak 2014
  9. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Bende öyle düşünüyorum da göğüs programını değiştirip daha fazla verim alabilirsin dedilier , mesela decline press çıkartılıp üst göğüse ya da dumbellarla farklı hareket eklenebilirmi acaba, henüz 1.5 ay olmadı bile bu yüzden tedirgin oldum.

10. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bence bu program iyiymiş bak
    bench press

fly
    incline bench press
    pullover
    dips
    çok fazla zarar vericeğini düşünmüyorum temelin iyiyse 1.5 ay falan faso fiso :D
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ocak 2014 ---
    Sen pressleri neyle yapıyodun ? Barla mı Dumbell a mı ?

11. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Barla yapıyorum , Öncelerden bi kaç ay yapmıştımda pek temel olduğu söylenemez. Yanlış yol izlemek istemiyorum salonda hocada yok. Dips'i hiç denemdim vücut ağırlığıyla olcağı için şimdilik zornalabilirim. Asıl merak ettiğim 3 pres fazle diyorlar ama yapsam yapmaya devam etsem zararı olurmu benim öğrenmek istediğim bu aslında. Foruma konu açtım upladım upladım yorumda yok mecbur konunuzn altından sordum bende :D

12. Mehmetr91

Mehmetr91 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Flylari aralara serpistir hep bence press pes pese girme

13. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Sorun değil ama yani decline bench press yani aşağı doğru eğik şekilde yapılan press yerine dips yapabilirsin dips bende başta zorlanıyodum 1-2 haftada alıştım şimdi gayet iyi yapıyorum aynı barfiks gibi işte 3 press e fazla diyolarsa bi bildikleri vardır demek ki :D

14. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Herkez farklı diyor :/ Araştırmak bilen birinin yorum yapması daha iyi. Aynen dediğiniz gibi bi programdaydım dips giremeynce decline press de olur diye düşündü az çok bilen birisi bizde ona göre hazırlamıştık prgramı.. :)

15. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Şimdi dips giremiyosun diye dipsi silmek olmaz ama bu hareket sonuçta hiç olmucak diye bişey yok yardım eden yok mu salonunda destek vericek öyle öyle yaparsın gün geçtikçe ilk başta mesela 3 sette 6 6 6 yapabiliyodum ben şimdi 15 e kadar çıkabiliyorum başlarda hep destekli yapıyoduk bittiğimiz yerde biri gelip destek veriyodu decline press te olur tabi ama dips kadar yarmaz ya

16. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ne kadar zamandır body yaptığın da önemli

17. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Benim 4. ayım olucak 1 hafta sonra,ilk ay ısınmayla geçti,yani 3 aydır ağırlıklarla çalışıyorum.

18. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    spordan önce bsn no explode çakıyorum 1-1.5 saat arasını fişek gibi geçirtiyor vallaha. Bir hareketten öbür harekete geçerken "yoruldum, öbür tarafta bu kas grubunu kullanan bir hareket yapmıştım kaslarım yorulmuş" falan filan yok. Aynı hareketi ideal ağırlıkla 10 sette girecek gücü yakalıyorsun manyak bir şey.
    Benim göğüs programım yoğundur biraz şimdi okuyunca yanlış mı yapıyorum acaba diye düşünmedim değil.
    bench press bar
    incline press bar+dumbell
    decline press bar
    pull over
    dips
    bazen gaza gelim benc ve decline da barın yanında dumbell la da press yapıyorum 8 harekete kadar çıktığım olur. Spor sırasında lak laka pek yer vermem hareketlere girerim 30sn den fazla dinlenmem. Benim göğüslerimde çok yağlanma vardı 3 haftada 104'ten 101'e kadar da indim. Bu sırada ağırlıklardan düşme olmadı aksine 5-10 kilo arttırdıklarım oldu. İyiden iyiye arkaya yaslandı kaslar.
    Bu arada katabolik etkiyi engellemek için bcaa ve protein tozu da kullanıyorum.:cool:

19. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    1 ay barla diğer ay dumbell la yapıyorum 2 ay sonra programı tazeliyorum fly yerine cable crossevers dipsin yerine delice bench press pullover genelde kalıyor yada hiç almıyorum incline yerine reserve bench press ama bench press vazgeçilmezdir hiç çıkarmadım salona gitme imkanım yok onun için butterfly yapamıyorum salonda iseniz yapmanızı tavsiye ederim...
    forudma yeniyim ama bu konu hakkında makale okumustum...siz kendi gelişiminizi kendiniz yavaşlatıyorsunuz...bir antreman programında hem 4 press var bence yanlış 2 en idealidir.
    ben sizin yerinizde olsam(sanırım üst göğüsten şikayetçisiniz) incline press dumbell yapacağıma onun yerine decline push up yaparım çok daha fazla verim alırım..(yeteri gerginliğe ulaşamıyorsanız ağırlıklı yapın)bide decline press gereksiz olmuş onun yerine butterfly yapın 1 ay içinde verim alırsınız..

20. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    evet üst göğsüm biraz boş kaldı. Zamanında düz bench'e çok yüklenmişim. :D butterfly yapmak göğsü biraz öne çıkarıyor ki ben bunu istemiyorum. Amacım çok şişmek değil sadece ideal tabiri caizse manken vücudu. :D Çok olduğunun farkındayım ama neden barın yanında dumbella yaptığımı açıklayayım: barla yapılan hareketlerde kollardan veya göğüs kütlelerinden yani sağdaki lob ile soldaki lob arasında fark varsa dengelemeden itmebilmeni sağlayabilir. Bunu engellemek dengeyi bozmamak için dumbellı hareketi es geçmek istemiyorum. Sporda bazı arkadaşlarla bu programı yapıyoruz daha doğrusu onlar yaptılar ben şimdi uyguluyorum definasyondan yeni çıktım. Sonuç olarak onlar çok güzel verim aldılar almaya devam ediyolar. Supplement desteği olduğundan hareketlerin çokluğundan korkmuyoruz. Nasıl olsa koruyoruz ne kadar çok yaparsak o kadar iyi. :D Ha azaltmak belki daha verimli hale de getirebilir ama bunu bulmuşuz devam.

trkçrl bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş