Beldeki Ödem Nasıl Atılır ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ByFelix tarafından 3 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,
    Bi kaç aydır sabahları belimde çok ufak bir ağrıyla uyanıyorum.
    Küçük ayrıntılarla kafayı yiyen biriyimdir ve bu durum beni aşırı derecede sinirlendiriyor.
    Bu ağrı tam beldeki uzun ve dikeyine olan kasların sonunda oluyor.
    Kalçaya yayılma veya bi yerlerimi uyuşturma gibi bir durum da yok.
    En son babamın arkadaşı olan bi fizyoterapisti aradım sorular sordu falan filan en sonundada belinde ödem oluşmuş dedi ve de spora birazcık ara ver sürekli orayı sıcak tut , termal jel sür falan dedi.
    Belini zorlayacak hareketlerden bi müddet kaçın dedi çünkü bu artık kısırdöngüye girmiş dinlendirmezsen kesinlikle geçmez ama elinde sonunda geçecek bir durum merak etme dedi.
    Şimdi arkadaşlar ödem söktürücü bir ürün veya bitkisel çay falan varmıdır acaba ?
    Konuyla alakalı bilgisi olan varsa bi zahmet yardım etsin.

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Kas gevşetici kremler sana yardımcı olacaktır.
    Yatmadan önce sür belini sıcak tut,bu aralar dinlen.
    İyi bir uyku için de yatmadan önce papatya çayı öneririm.:)
    Geçecektir.
    Başarılar ve geçmiş olsun.

sthammer bunu beğendi.
  3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Sırtı çalıştırırken dikkatli olacaksın, hafif çalışacaksın. Yapacak bir şey yok. Zaman tanıman lazım biraz. Gerçekten geçmez öbür türlü.

Geçen Deadlift' te kiloları yeniden arttırayım dedim baam! gene nüksetti belimdeki ağrı. Bazılarının tavsiye ettiğinin aksine sakın üstüne gitme, zorlama. O bölgeyi çalıştır ama çok hafif şiddette (oldukça hafif kilolarda) çalıştır. Bu bir nebze aktif dinlendirme sayılabilir.

Katlanabileceğin sıcaklıkta bir sıcak duş iyi gelebilir. O bölgeyi 2-3 dakika sıcak suyun altına tut. Arar ara tekrarla.

4. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim fakat antrenmana ara veremem malesef.
    Antrenman yapmak koşuluyla nasıl bir öneriniz var ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:42 ----------

Öneriniz için teşekkür ederim uygulayacağım.
    Bel çok hassas nokta dediğiniz gibi.

5. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Geçmiş olsun...

Ananas'a karşı bir alerjiniz yoksa "Bromelain" takviyesini önerebilirim. Güçlü bir ödem gidericidir. Yalnızca hemen ananas alıp tüketmeye başlamayın (seviyorsanız yiyin tabii ben de severim) ama önemli olan ananas değil ananas'ın içinde ki bir enzim olan "Bromelain"dir.

Ödemi atma da (özellikle spor yaralanmalarında ki ödemler) Bromelain oldukça yararlı olabiliyor. Ağrıyı azaltıcı etkileri de vardır.

Ama ananas'a alerjiniz varsa kullanmanızı önermem ve ayrıca kullanmak da olduğunuz bir ilaç varsa Bromelain onunla etkileşime girebilir. (Örneğin, Kan sulandırıcı ilaçlar...)

Piyasa da kaliteli markaların ürünlerini bulabilmek mümkün;
    GNC
    Solgar

Bromelain ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

kby ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bugün antrenmandayken belime kemer bağladım ısıtıcı olanlardan.
    Aynı zamanda yağ yakma amaçlı kullananlarda var fakat elektiriklisi değil normal kemer.
    Acaip şekilde rahatlattı belimi bu tarz ağrısı olan varsa dediğim kemerden bir tane edinssin derim :)

7. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    benim de yaklasık 2.5 aydır böyle bi sorunum var belimde belli bi yerde batma var doktora gorundum ve kemiklerde ödem oluştugunu soyledı bu hafta mr cekılıcek ve daha net yapılcak tedaviler konuşulcakç
    böyle bi rahatsızlık gecıren var mı varsa ödemi atmak için neler yapabilriz ?

8. GNavy

GNavy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ödem için Mısır Püskülü ve Kiraz Sapı çayını öneririm. Kullanalı 1 hafta oldu ama farkı görüyorum.
    Tarif ;
    1 lt suya 1 avuç kiraz sapı at kaynamaya başladığında 10 dakika daha kaynat.
    Kapattıktan sonra üç çorba kaşığı kadar mısır püskülünü ufak ufak doğra içine at demleme misali. 15 dk kadar beklet.Bunu gün içinde su niyetine iç. Ayrıca tarçında atabilirsin güzel bi yağ yakıcıdır.

Sayfayı Paylaş